• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Kicsit off-olom a naplom..
Az elmult hetekben sok idot toltottem el a mostanra nagyjabol elkeszult horcsog projekttel. A projekttel egy egyesseg is szuletett a kislannyal, amennyiben nem gondozza az allatkat, mar teszem is a hori helyere az akvariumot. A szekreny keszitesekor kerdezte, miert teszek ala olyan sok labat.? Mondtam, tartom magam az egyesseghez.., ...egy 300literes akvanak sulya van, el kell birja.. :giggle:
View attachment 74222View attachment 74223View attachment 74224

Azta! ez egy egész erődítmény, ebben egy egész törpi-höri kolónia is elveszne! Nagyon pöpec lett, hát, szívesen lennék én nálad hörcsög! :)
 
Ezek dzsungik. Ha kulonbozo nemuek akkor viszont jo kijonnek majd... 😂 Ok egyutt nevelik a gyerekeiket, mig az arany nem.
Egyedtől függ, amikor kislányként aranyaim voltak, azok együtt nevelték. A dzsungijaim széttépték egymást. Tele a hörcsögmentés és jófogás a pockokkal, akiket a kereskedő sózott a vásárlóra "ellesznek együtt" címszó alatt. Nincsenek el sajnos, amint ivarérettek, nekiállnak védeni a területet. Egyedül a campbell hörcsög társas, illetve a roborovszkiknál fordul elő békés együttélés, de az utóbbi években már őket sem ajánlják együtt.
 
Egyedtől függ, amikor kislányként aranyaim voltak, azok együtt nevelték. A dzsungijaim széttépték egymást. Tele a hörcsögmentés és jófogás a pockokkal, akiket a kereskedő sózott a vásárlóra "ellesznek együtt" címszó alatt. Nincsenek el sajnos, amint ivarérettek, nekiállnak védeni a területet. Egyedül a campbell hörcsög társas, illetve a roborovszkiknál fordul elő békés együttélés, de az utóbbi években már őket sem ajánlják együtt.
Hat tenyleg egyed fuggo lehet, mert nalam a dzsungik voltak kimondottan tarsasak. Volt par csaladom.
Akkor hat alakulhat igy is ugy is. Szamolj majd be roluk!
 
Persze, alakulhat jól is. :) Csak bennem élénken él, hogy napokig keltem visításra éjjelente, töröltem a vért a rácsról, majd egyszer anyu azzal fogadott, hogy megölte a dominánsabbik a kicsit. Szóval többet nem is próbálkoznék összeszoktatni höriket, ami nem campbell.
Amúgy, ha mégis gond lenne, ne a kereskedésbe vidd vissza, szólj, és megkérdezem a mentést, hogy tudja-e fogadni. Telekocsival el lehet juttatni bárhova őket, Szegeden van is tag, akinél elég sok ideiglenes lakik jelenleg is. Ha már egyszer kijutott a boltból szegény, ne legyen visszaküldve. :D
Jól szétoffoltuk a naplód, bocsi. :p
 
Azért túl azon, hogy tényleg egyed függő a dolog, az sem mindegy, hogy mekkora területen vannak összezárva a kis vérhörcsögök. Na persze, ha mindkettőnek pont ugyanaz a vacok kell, az 💩 ügy!
 
Nyilván, akkoriban sajnos még a kicsi helyek voltak elterjedve, de a természetben ennél sokkal nagyobb helyeken is üldözik egymást, ha arról van szó. Figyelni kell őket és az agresszió legkisebb jelére szétrobbantani a párost. :D
 
:rolleyes:
Egyedtől függ, amikor kislányként aranyaim voltak, azok együtt nevelték. A dzsungijaim széttépték egymást. Tele a hörcsögmentés és jófogás a pockokkal, akiket a kereskedő sózott a vásárlóra "ellesznek együtt" címszó alatt. Nincsenek el sajnos, amint ivarérettek, nekiállnak védeni a területet. Egyedül a campbell hörcsög társas, illetve a roborovszkiknál fordul elő békés együttélés, de az utóbbi években már őket sem ajánlják együtt.
Na, menjel be valamelyik boltba (biztosan van kivetel, nekik tisztelet), aztan kerdezz ra, hogy ami ott van törpe az Dzsungariai, Roborovszki, vagy Campbell? Neznek majd rad szep nagy szemekkel...:oops:😮
Bocs Gyukker, az offert...
 
:rolleyes:
Na, menjel be valamelyik boltba (biztosan van kivetel, nekik tisztelet), aztan kerdezz ra, hogy ami ott van törpe az Dzsungariai, Roborovszki, vagy Campbell? Neznek majd rad szep nagy szemekkel...:oops:😮
Bocs Gyukker, az offert...
Ha nagyon szőrszálhasogatók akarunk lenni, akkor nagy valószínűséggel egyik sem. :D Amiket dzsungiként árulnak, 90%, hogy hibridek, keresztezték a dzsungit és a campbellt, hogy szelídebbek legyenek, ez viszont azt eredményezte, hogy egymással kevésbé vannak el. :D Többek között Hollandiában, és Franciaországban tenyésztenek kifejezetten dzsungikat.
Nagyobb nevű helyeken azért tudják, hogy milyen állatuk van, de nem egyszer olvastam, hogy aranyhöri néven dzsungit adtak el, vagy fordítva. Sajnos nem csak az akvarisztikában, hanem az egész kisállatos világban furák a boltok, vigyázni kell.
 
Megint vastagon fogott az ollo. A hatterben levo novenyek mar emerszre valtottak... A hatterbol kiszedtem a rotalat vegleg, a helyere lavako megy egy kis gyokerrel. A ludwigiat meg egyszer toppoltam, a helyere hm, vagy bacopa australist tervezek. Hetvegen itt is kellene egy reszleges talajcsret ejtenem a frontuvegnel. 😶
7553875539
 
Nálam ugyanezt csinálta, de Dani megnyugtatott, hogy ez is crypto, elég hisztis a beültetés után. Nálam egyszerűen kizöldültek és elmállottak a levelei, de aztán gondolt egyet és azóta semmi gond vele, nagyon hálás kis növény.
Nalam is ugyan ezt muveli.
Ez nagyon ott van MESTER 👍
Koszi! Nagyon sok segitseget kaptam nehany forumtarstol..
Tisztes tavolsagrol szep, kozelrol meg hagy nemi kivannivalot, de lassan alakul. Intezem ide is a magasnyomasut..
 
Back
Oldal tetejére