• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Gyukker 45 lityise

Gyukker

VIP kertész
Ez jó lesz @Gyukker ? :)
View attachment 88175
Írj rám egy privit teli ötletekkel, hogy miként tudom eljuttatni Hozzád.
Nagyon aranyos vagy koszonom, de nem fogok elni a nagylelku felajanlasoddal. Csak ideiglenes a belso difis beoldas, kulso reaktorral fogom tolni, csak meg nem volt idom osszerakni a burkolatot hozza. Addig meg jol van az ugy, ahogy van. Koszi meg egyszer!😘

Gyukker

VIP kertész
Nincs nagyon lefojtva a szűrő? Pilács dimmelhető? Olyan szép 45p ez, vissza kéne rántani a kerékvágásba. :) 👍
Felgazon megy a szuro, 1200liter/h vizpumpa van rajta. Dimmelheto a pilacs, kb 50lumen/litert vilagit a felszintol 15cm-re.
En bizok benne, hogy meg az ujrainditast nyogdecseli. A nagy akvam is fonalos volt, aztan gondolt egyet es eltunt. Mondjuk ez az elso ilyen bajos startom. Neemtoomm..

loci1234

VIP kertész
Fel tudod emelni a lámpát 25-28cm-re? És rányitni a szűrőre még 150-200lph-t. Hányat nyomsz ADA tápokból? 40 literre tápozol?

Gyukker

VIP kertész
Fel tudod emelni a lámpát 25-28cm-re? És rányitni a szűrőre még 150-200lph-t. Hányat nyomsz ADA tápokból? 40 literre tápozol?
Minden kivitelezheto. A fenyerot is tudom allitani, a magassagot is, a szuro teljesitmenyet is. Karbantartaskor fel szoktam emelni kb 25cm-re, ugy eleg gyengusznak tunik a feny ereje. Lehet eleg volna visszabb dimmelni 5%-ot, mert korabban mar mukodott ez a pilacs jol ez az akva folott. Fonal nem volt, csak mielott teljesen eleresztettem az akvat, de akkor minden minden volt.. 😬
Napi 2nyomas step1, 2nyomas k, ket nyomas iron, es 1ml excel megy. Az ada tapozas topikban a fonal problemat az eros vilagitas, es az alacsony co2 szintre vezettek vissza.

loci1234

VIP kertész
Én lehet, hogy vissza vennék fényből (akar ideiglenesen), plusz nyitnék a szűrőn egy 20%ot kb. Esetleg sűrűbben vízcserék plusszban?...

Gyukker

VIP kertész
Én lehet, hogy vissza vennék fényből (akar ideiglenesen), plusz nyitnék a szűrőn egy 20%ot kb. Esetleg sűrűbben vízcserék plusszban?...
Kezdesnek lejjebb dimmelek a fenyen, es adok egy kis kakaot a szurore. Azt meglatjuk, vesziteni nincs mit :) .
A heti ketto vizcserere is vissza tudok allni.. az sem gond. Egyszer csak jo lesz..
Te is ada tapozol?

loci1234

VIP kertész
Kezdesnek lejjebb dimmelek a fenyen, es adok egy kis kakaot a szurore. Azt meglatjuk, vesziteni nincs mit :) .
A heti ketto vizcserere is vissza tudok allni.. az sem gond. Egyszer csak jo lesz..
Te is ada tapozol?
Én már tápoztam minden félét. :D Jelenleg nem csak 1 pici nano-m üzemel, abba csak profito-t locsolgatok, meg némi carbo-t. De idén tervezek full ADA rendszerű 60p high-tech akvát. meglátjuk, abban hogyan boldogulok. Jelenleg @csokemarcell- 128-as akváriuma úgymond az én "tanulópénzem" is, hogy mi történik ha minden ADA egy akváriumban.

loci1234

VIP kertész
Te is ada tapozol?
Teljesen jó. Van benne most bármilyen organizmus növényeken kívül? Egy Amano-oto csapat lehet segítene még plusszban.

Gyukker

VIP kertész
Teljesen jó. Van benne most bármilyen organizmus növényeken kívül? Egy Amano-oto csapat lehet segítene még plusszban.
Ket oto es egy anci. Ezek ket nap alatt kifenyeztek az akvat. A fonallal viszont nalam meg egy joszag sem foglalkozott. Meg az ezust fonalalgazo sem.

Gyukker

VIP kertész
Csak most olvasom. @Gyukker nálam van egy kihasználatlan. Ha erre jársz, odaadom
Koszi Bandesz, rendes vagy! Mar nem akarok a kulso difivel foglalkozni, a reaktort szeretnem beuzemelni, csak nem jutok odaig, hogy elkesztisem a burkolatot hozza. Lehet felszerelem ugy ahogy van, nem olyan csunya burkesz nelkul sem. A beoldas lenyegesen hatekonyabb, es az akvabal sem ektelenkedik egy plusz akarmi.. Azert koszi meg egyszer!🍻

Gyukker

VIP kertész
Mikor mar kezdenek feledesbe menni az inox szurok, takaritaskor ujra fellangol a tuz, milyen jo, hogy megepitettem oket. Egy takaritas nagyjabol 8-10percbol all kikapcsolastol az ujrainditasig. Pedig nem kicsik, es van bennuk toltet boven. A domesztos ismet csodat muvelt az uveg ki- befolyoval es a difivel..
A fonal meg mindig jol elvan.. csokkentek meg a fenyeron. Ha ez sem fog javitani a helyzeten, akkor mar csak arra tudok gondolni, hogy vekony az amazonia a taptalajon.
IMG-39f1bb6d3ecdb9ef3e993dec9bb51d02-V.jpg IMG-4f044642a3447be0e51184742726f598-V.jpg

Gyukker

VIP kertész
Filipe a legutóbbi WS szünetében arról mesélt, hogy nem véletlen a távol-keleti mesterek aprólékos munkája. Ha csak egyetlen helyen is szökni tud a táptalaj valahol, akkor egyből algabumm lesz.
Mar masra nem tudok gondolni. Az utolso pillanatban ki lett szedve az amazoniabol a hatterben. Talan nem kellett volna. Hetvegen vissza teszek 1-2cmt. Addig minden esetre visszabb vettem ujabb 5%-ot a fenyeron es feljebb is kerult ujabb 2cm-t.

Oldal tetejére