• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Kíváncsian várom az új alkotást. Szerettem ezt a naplót, végig is futottam most így gyorsban, búcsúzóul :)
Szia Coller!
Koszonom! Neha en is visszalapozok a naploimban, jot szoktam derulni nemelyik bejegyzesemen, nem hogy az akvariumhoz, meg az akvarisztikahoz sincs koze. Ez ilyen, neha a hobbi gyakorlara kozben is lazitani kell ;) .
Ebben a naploban fogom tovabb vinni az akvat. Januar kozepenel hamarabb nem lesz feltoltve. Szeretnek vasfat, a lavako helyett valami mast,.. eddig nagyjabol ennyi tervem van. A novenyekbol az anubias es a buce tuti megy vissza, mc-t helyett parvula-t szeretnek.
 
A novenyek az exceles furdo utan itt varjak az uj berendezes elkeszuleset. Probalta ugy fotozni, hogy lathato legyen a ket vilagitas kozott a kulonbseg. A nagy akva folott cri95, a kis akva folott (gagyi) cri80 szalag van. A foto nem adja vissza, eloben hatalmas a kulonbseg.
A jo kis eleskamrambol eloszedtem az uveg motyeszokat, az akvabol kiszedett koszos uvegek is kaptak egy tomeny domesztoszos furdot.. szo szerint patyolat lett az egesz.. elotte nem gyoztem suvickolni az ecsetet, a zold pontot, a szmotyit, igy par perc alatt csilli villi minden.
20191211_190941.jpg20191208_163723.jpg20191208_163745.jpg
 
Egy kedves forumtars @Artredis jovoltabol ma erkezett egy nagy adag uveg pipetta. Nem hogy a pipettaert, de meg a postakoltsegert sem volt hajlando elfogadni penzt. Koszonom meg egyszer Mark, nagyon orulok neki! A leheto legjobbkor jott, nehany nap mulva nagyon jo szolgalatot fognak tenni!
:giggle: :giggle: :giggle:
View attachment 84949
Nagyon örülök neki, hogy odaért egyben, meg hogy tetszik :) tápozásra fel! :D
 
Itt a naplomban is szeretnek koszonetet mondani @inhof zoltan forumtarsnak az Ada tapokert! Se a tapokert, se a postakolsegert (ami a tapok erteke mellett eltorpul) nem volt hajlando elfogadni egy arva forintot sem. Koszonom szepen Zoli! Remelem valamivel tudom kompenzali!

Az akva tapozasa igy eldolt, kiprobalom az Ada rendszeret.. beszerzem meg a hozza szukseges dolgokat. Aztan mar csak valami berendezest kellene rittyentenem es indulhat is.20200113_174920.jpg
 
Itt a naplomban is szeretnek koszonetet mondani @inhof zoltan forumtarsnak az Ada tapokert! Se a tapokert, se a postakolsegert (ami a tapok erteke mellett eltorpul) nem volt hajlando elfogadni egy arva forintot sem. Koszonom szepen Zoli! Remelem valamivel tudom kompenzali!

Az akva tapozasa igy eldolt, kiprobalom az Ada rendszeret.. beszerzem meg a hozza szukseges dolgokat. Aztan mar csak valami berendezest kellene rittyentenem es indulhat is.View attachment 86019
Semmivel sem tartozol! Illetve egy dologgal igen! Sok sok szép képpel!!! Használd egészséggel!
 
Az eredeti tervekhez kepest egy eleg egyszeru berendezes lesz az akvaban. A foszereploje egy jok kis meretes, jopofa fa lesz. Ilyen nem tervezett vasarlas volt.. meglattam, es haza kellett vigyem 🤗 ... a fa melle dekoracionak a foton lathato ket ko kozul valamelyik lesz, ez meg nincs eldontve. A fekete seiryu jobban tetszik egy fokkal..
DSC_1646.JPGDSC_1650.JPGDSC_1643.JPG
 
Egy kis Seiryu kovel. Csak bele van dobalva egy kis hasznalt talajjal, hogy meg is alljon a helyen. Meg aprobb koveket kell vennem, es a mostani nagyokat is tordelnem kell, hogy minden ugy alljon, ahogy szeretnen, de nagyjabol ilyen lesz.
Eredetileg az eloterbe parvulat terveztem, de az is lehet, hogy az egesz epitmenyt kicsit elorebb hozom, es gyep helyett csak dekorhomok lesz Seiryu tordelekkel.
IMG-afe55b44de0c56b4d134788e7161164b-V.jpgIMG-cff5df04c5e05d4f049950963175b41a-V.jpgIMG-033b9ea97208ccf1607cc49205c7afb2-V.jpgIMG-3419ae4ffde1ec367474c818f862818d-V.jpg
 
Megpróbálod egy fotó erejéig fordítva! A másik sarokban a kövek és a fa szélesebb fele lenne fent, a vékonyabb lent. Vagy volt már ilyen variáció? Csak érdekelne, hogy mutatna úgy.
 
Back
Oldal tetejére