• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Nekem régebbi, d3300 van. Jó leírása volt.A neten 2 féle manualt találtam hozzá, az egyik egy alap, a másik Referencia útmutató néven futott, és részletesebb volt. Jó szórakozást. 👍
Neked milyen objektiv van hozza?
424 oldalas hasznalatit talaltam.. mar jojozik a szemem.. o_O
 
Az enyém csak egy alap objektív. Belépő szintű és biztos nem lesz másik, amilyen árak vannak. De én szeretem. Már ezzel is nagyon szép képeket lehet csinálni.
AF-P NIKKOR 18-55mm 1:3,5-5,6 G
 
Az enyém csak egy alap objektív. Belépő szintű és biztos nem lesz másik, amilyen árak vannak. De én szeretem. Már ezzel is nagyon szép képeket lehet csinálni.
AF-P NIKKOR 18-55mm 1:3,5-5,6 G
Az enyem is alap.. a gep ugyan akkora szenzorral rendelkezik,.. kicsit tobb beallitasi lehetoseggel, amit valoszinu soha nem fogok kihasznalni. Az objektiv is alap, csak nagyobb gyujtotavolsagot lehet rajta allitani. Kezdesnek boven eleg, aztan ha nagyon beszippant a fotozas majd fejlesztek.
Igen, huzos arak vannak, kulon en sem szerettem volna objektivet venni, azert vasaroltam ezzel. Lehet vele kozelre es viszonylag tavolra is fotozni. Azt meglatjuk mit tudok belole kihozni. 😜
 
Durva csiszolás megvolt.. Már csak két hegesztés kell, hogy eggyé váljon, finomcsiszolni, és mehet is a helyére. 😁
View attachment 83174
Ez így fog állni, ahogy a képen van? A felső szívó kosár (vagy mi) nem fog hozzáérni az üveghez?

Kicsit más:
Neked működik ez a leszívókosár így? Nekem is ilyen van, de a víz felületi feszültsége miatt, nem igazán a felületről ment be a víz. Szerintem a túl keskenyek a rések.
Végül minden második rést kiszélesítettem 2x - 3x szélesebbre. Ha megnézzük a motoros leszívók kosár kialakítását (Eheim vagy OF) ott is azt láthatjuk, hogy lényegesen szélesebb a rés, mint ennél a konstrukciónál. Ez nem lehet véletlen... ;)
 
Utoljára módosított:
Ez így fog állni, ahogy a képen van? A felső szívó kosár (vagy mi) nem fog hozzáérni az üveghez?

Kicsit más:
Neked működik ez a leszívókosár így? Nekem is ilyen van, de a víz felületi feszültsége miatt, nem igazán a felületről ment be a víz. Szerintem a túl keskenyek a rések.
Végül minden második rést kiszélesítettem 2x - 3x szélesebbre. Ha megnézzük a motoros leszívók kosár kialakítását (Eheim vagy OF) ott is azt láthatjuk, hogy lényegesen szélesebb a rés, mint ennél a konstrukciónál. Ez nem lehet véletlen... ;)
Szia! Igen, igy fog allni. Nem fog beleerni az uvegbe, kimodelleztem, de nem sok hely marad. Ha egyenesen rakom ossze, belogna az akvaba vagy 6-7cm-t.. igy csak nehany cm helyet foglal.
Igen, mukodik a gyari resekkel a szkimmer, igaz meg mekkeltem.. a szoknya alol kiszippantottam valamennyi levegot, hogy sajat magatol sullyedjen el annyira, hogy befolyjon rajta a viz.. ennek a resein nem lehetne boviteni, minden resze uveg.. 20191105_183256.jpg20191105_183250.jpg
 
Naná, mert nálad túl sok a fény, a gyep meg szabályosan megfojtja szegényt!
Mondd neki, hogy várom és nálam egyeduralkodó lesz, akkor majd kibírja valahogy.
Kicsit magas a vas, a tobbi ertek jo. Korrigalom a tapozast, korulotte megnyirom a mc-t, hatha erore kap.:rolleyes: es beszelek a fejevel...
És Gyukker-féle inox skimmer már létezik, vagy csak várat még magára a Vuppa kopi?
Mar gondolkodtam rajta.. Ha talalnek megfelelo meretu vizpumpat, keszitenek legalabb 1db Vuppa-t is. Meg nezelodok, ha nem talalok megfelelo darabot, lehet egy Eheim Skim 350-et felaldozok vaznak.
Hamarossn elkeszul a szkimmeres szivoag, tudom tesztelni, ha jol uzemel felaldozom a sajat eheim skimmerem..
 
Szia! Igen, igy fog allni. Nem fog beleerni az uvegbe, kimodelleztem, de nem sok hely marad. Ha egyenesen rakom ossze, belogna az akvaba vagy 6-7cm-t.. igy csak nehany cm helyet foglal.
Igen, mukodik a gyari resekkel a szkimmer, igaz meg mekkeltem.. a szoknya alol kiszippantottam valamennyi levegot, hogy sajat magatol sullyedjen el annyira, hogy befolyjon rajta a viz.. ennek a resein nem lehetne boviteni, minden resze uveg.. View attachment 83201View attachment 83202
Szia!
Akkor bocs a belekotyogásért. :(
Az előző képen nem láttam, hogy üveg. Az enyém egy olcsó műanyag ISTA, ami csak egy koppintása lehet az eredetinek. A víz felületi feszültsége nyilván másképp működik üveg, illetve műanyag esetében. Ha a gyári állapotában jobban leszippantottam a kosarat, akkor tényleg több víz ment bele (naná), de nem a felszínről, hanem a felszín alatti vízből.
Nagyon pepec lett (ez is). Gratulálok! 👍
 
Szia!
Akkor bocs a belekotyogásért. :(
Az előző képen nem láttam, hogy üveg. Az enyém egy olcsó műanyag ISTA, ami csak egy koppintása lehet az eredetinek. A víz felületi feszültsége nyilván másképp működik üveg, illetve műanyag esetében. Ha a gyári állapotában jobban leszippantottam a kosarat, akkor tényleg több víz ment bele (naná), de nem a felszínről, hanem a felszín alatti vízből.
Nagyon pepec lett (ez is). Gratulálok! 👍
Jajj dehhhogy kotyog bele! Szamomra fontos masok velemenye, eszrevetele. Az a jo, ha ossze tudjuk tenni a tudasunkat, tapasztalatunkat. Csak igy lehet epitkezni.
En voltam ferreertheto. A nagy akva szkimmje full uveg, a keszulo szkimm plexibol van, csak a resek egyformak. A kis resen eddig szepen lepergett a viz. A plexin, ha esetleg nem fog, akkor ahogy javasoltad, bovitek a reseken.👍
 
Back
Oldal tetejére