• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Lecseréltem a lilly-t spin re és hipp hopp eltűnt a fonal alga. Meg úgy minden alga. 😀 Mi baj van a gyepszőnyeggel?
Próbálkoztam én is a spinnel, az áramlás szinte nulla volt. Egy hasonló arányú, kisebb térfogatú akvában jó megoldás lehet, de itt jobbnak láttam, ha maradok a jet befolyónál.
A gyep kis ideje elkezdett sárgulni, hullajtani a perzsáját, es foltokban újra algásodni.
Nyírás után néhány nappal így néz ki.
DSC_0060.JPGDSC_0063.JPG
 
Érdekes ez az alga. Meg úgy általában mindegyik. A Lpócia amikor az utolsó kanyarba került, totál elhanyagoltam. 2-3 hetes vízcserék, néha lötyköltem bele tápot…stb. Szóval a végére algamentes lett. Amikor nekifeszültem, akkor mindig fel-felbukkant az a nyavajás. 😀
 
Hülye kérdés, de tuti elég co2 megy be? Nekem akkor tűnt el végleg, amikor a difit lejjebb raktam pár centivel és megemeltem a bubiszámot. De nem picit. Szerintem a brutál növénytömeg miatt is kellett ez. Előtte csökkentettem a microt is de az önmagában kevés volt. Most gyakorlatilag nullára eltűnt a fonál a völgyben.
 
Egyáltalán nem látszik a képen. Próbálod irtani valamivel?
Karbantartás után készült a fotó ezért nem látszik. Fogkefével és hurkapálcával szoktam szedegetni, már amikor van rá időm és van hozzá hangulatom.
Érdekes ez az alga. Meg úgy általában mindegyik. A Lpócia amikor az utolsó kanyarba került, totál elhanyagoltam. 2-3 hetes vízcserék, néha lötyköltem bele tápot…stb. Szóval a végére algamentes lett. Amikor nekifeszültem, akkor mindig fel-felbukkant az a nyavajás. 😀
Az a baj, hogy nálam annak ellenére sem tágít, hogy eléggé félvállról veszem az akvákat mostanában. Az érdekes meg az, hogy csak a parvulában van.
Hülye kérdés, de tuti elég co2 megy be? Nekem akkor tűnt el végleg, amikor a difit lejjebb raktam pár centivel és megemeltem a bubiszámot. De nem picit. Szerintem a brutál növénytömeg miatt is kellett ez. Előtte csökkentettem a microt is de az önmagában kevés volt. Most gyakorlatilag nullára eltűnt a fonál a völgyben.
A co2 szinttel nem lehet gond, a dc a lime-tól inkább világosabb zöld, kh-ph teszt alapján meg 30ppm körül van, talán kicsit fölötte. Elvileg ez nem lehet gond.. elvileg.. A növények bubifürdőben úsznak, ami szintén arra utal, hogy nem lehet alacsony a beoldott mennyiség.
A tápozással nem tudom merre variáljak. Korábban a gyári ajánlás szerint adagoltam, úgy szinte nulla értékek jöttekek ki, a növényeken meg szemmel látható volt a hiánytünet. A fonal ekkor is élt és virult.
Szóval tényleg mindet próbáltam már, és már ötletem sincs még mit lehetne tenni az ügy érdekeben. Lehet adok neki még egy kis co2-t..
Nálam is hasonló volt, megvettem az üveg lillyket, kitekertem a csapot, és kikopott szépen.
Én már próbáltam lily-vel, spin-nel, jelenleg jet-tel megy. Az sem javított a helyzeten, ha más helyre tettem.
 
Igaz a világítási idő már fél órája véget ért, lefele dimmel a lámpa, a mágnesszelep másfél órája kikapcsolt, de még így is bubis minden növény.
View attachment 153286View attachment 153287View attachment 153288View attachment 153289View attachment 153290View attachment 153291
Nagyon összhangban van az egész, és nem csak formában, de színekben is. Jók a rétegek, a dekorból is mutatsz eleget. Egyedül közepén a piros böki a szemem, helyette el tudnék képzelni egy kevésbé domináns növényt, de én már csak ilyen vagyok. Grat, egyik kedvenc akvám! 👌 😉
 
Nagyon összhangban van az egész, és nem csak formában, de színekben is. Jók a rétegek, a dekorból is mutatsz eleget. Egyedül közepén a piros böki a szemem, helyette el tudnék képzelni egy kevésbé domináns növényt, de én már csak ilyen vagyok. Grat, egyik kedvenc akvám! 👌 😉
Köszönöm Ádám! Két dolgon töröm.az agyam..
1, visszaállítom a microsorumos berendezést.
2, mivel számomra is kakuktojás a reinickii, a háttérbe is tennék valami színesebb háttérnövényt, hogy kevésbé rikítson a piros növény elöl. Mondjuk tuberculatummal már próbálkoztam, de ő nagyon nem érezte jól magát, így kiszedtem.
 
Nagyon összhangban van az egész, és nem csak formában, de színekben is. Jók a rétegek, a dekorból is mutatsz eleget. Egyedül közepén a piros böki a szemem, helyette el tudnék képzelni egy kevésbé domináns növényt, de én már csak ilyen vagyok. Grat, egyik kedvenc akvám! 👌 😉
nekem pont a piros szín tetszik benne :) a színek összhatása szerintem nagyon el lett találva. Én nem bántanám, nagyon jól néz ki!
 
@Coller kolléga javaslatára emeltem a co2 szinten, eddig úgy néz ki pozitív hatása van, talán kicsit kevesebb alga van a parvula között. Remélem hosszú távon megoldás lesz a problémára. Ami érdekes, a dc így már inkább sárga, mint zöld, és kh ph teszt alapján is egész magas, közel 40ppm a co2 szint. Az élőlényeken viszont nem látok mérgezésre utaló jeleket.
20210823_180309.jpg20210823_180254.jpg
 
Back
Oldal tetejére