• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

A második kép annyival színesebb, részletesebb, izgalmasabb, és a fákból is sokkal több látszik, tetszik, tényleg nagyon jól néz ki, de nekem mégis az első az igazi, az valahogy számomra telitalálat.
*Azért azt hozzáteszem, hogy mindig is közelebb álltak a szívemhez a zöld minden árnyalatában pompázó akvák a zöld/narancs/piros -okkal szemben. ✌️
Akárhogy is, mind2 szuper! 👌
 
A második kép annyival színesebb, részletesebb, izgalmasabb, és a fákból is sokkal több látszik, tetszik, tényleg nagyon jól néz ki, de nekem mégis az első az igazi, az valahogy számomra telitalálat.
*Azért azt hozzáteszem, hogy mindig is közelebb álltak a szívemhez a zöld minden árnyalatában pompázó akvák a zöld/narancs/piros -okkal szemben. ✌️
Akárhogy is, mind2 szuper! 👌
Ízlések és pofonok. Nekem bejön így színesen. Külön pluszpont, ha a fák nem tűnnek el később sem. 🙂
 
A második kép annyival színesebb, részletesebb, izgalmasabb, és a fákból is sokkal több látszik, tetszik, tényleg nagyon jól néz ki, de nekem mégis az első az igazi, az valahogy számomra telitalálat.
*Azért azt hozzáteszem, hogy mindig is közelebb álltak a szívemhez a zöld minden árnyalatában pompázó akvák a zöld/narancs/piros -okkal szemben. ✌️
Akárhogy is, mind2 szuper! 👌
Köszönöm!
Nekem is tetszenek a színesebb, változatosabb növényesítések, de úgy érzem ennek a berendezésnek a csak zöld lehet jobban áll, mint a tarka🙂. Még egy ideig hagyni fogom, erősödjenek a növények, azt majd látom... még az sincs kirárva, hogy egy nagyobb karbantartás után ismét visszaállítom csak zöldre.
De ennyi még szerintem jól áll neki...
🙂 akkor több féle fajta növényt már nem teszek bele. Pedig még lett volna ötletem! Na jó, cak vicceltem.
Ízlések és pofonok. Nekem bejön így színesen. Külön pluszpont, ha a fák nem tűnnek el később sem. 🙂
Részben zavat engem is, hogy már szinte nem is latszott semmi a berendezésből, csak egy hatalmas zöld növénykupac.
Azért még mindig van mit fazoníroznom a fák tövében, hogy úgy nézzen ki, ahogy szeretném.
 
Részben igazad van, az akvád nagyon sok színben pompázik a kezdetektől fogva, az enyém viszont csak kis ideje lett tarka, amit még nem sikerült teljesen megszoknom.
View attachment 150054View attachment 150055
Ég és föld..
A zöld az csúcspontján láttatja az akvát, míg a színes az részben új növényes. Így persze, hogy a zöld a lehengerlőbb.
Csoda volna, ha másképp lenne.
 
Rövid ismeretségünk óta azt már megtanultam, hogy nálad nem lehet tudni sosem 🤭🤭🤭
Hát igen, ha front van szoktam meglepetés okozni saját magamnak is😁!
A zöld az csúcspontján láttatja az akvát, míg a színes az részben új növényes. Így persze, hogy a zöld a lehengerlőbb.
Csoda volna, ha másképp lenne.
A zöld növényekkel talán akkor volt a legjobb kondiban az akva (a fonalas gyepet leszámítva). Kívámcsi leszek mit sikerül kihoznom a mostani növényekből
 
Egyre jobban nem tetszik. A maradék microsorum egy tapadókoronggal az akva üvegén megtette az első lépését, hogy újra visszakerüljön az eredeti helyére.
View attachment 150635
Igen, tényleg hiányzik a microsorum. Valahogy ez a piros, mitha leuralná az összképet, mindig azt kell nézni, pedig
nem esik jól különösebben.
De az is lehet, hogy csak nem a legjobb helyen van.
 
Utoljára módosított:
Pedig nagyon állat. Nem lehet, hogy a fal színe miatt nem szereted benne a pirosat?
Igen, tényleg hiányzik a microsorum. Valahogy ez a piros, mitha leuralná az összképet, mindig azt kell nézni, pedig
nem esik jól különösebben.
De az is lehet, hogy csak nem a legjobb helyen van.
Nem hinném, hogy a fal színe miatt szúrná a szememet. Levágtam a fotók szélét, és úgy sem volt más érzésem, mint hogy sok. Egyszerűen soknak találom a pirosat.

Túl sok lehetőségen nincs másik helyre rakni a reinickii-t, a kövek mögött-fák között összesen kb másfél tenyérnyi hely van ültetni, ebből a felét foglalják a cyperus-ok.
 
Igen, tényleg hiányzik a microsorum. Valahogy ez a piros, mitha leuralná az összképet, mindig azt kell nézni, pedig
nem esik jól különösebben.
De az is lehet, hogy csak nem a legjobb helyen van.
nekem tetszik a piros folt, de az igaz, hogy uralkodó lett az összképben :) én egy tövet lecsípnék belőle és elültetném a bal hátsó sarokba a gyepbe. Amikor megerősödik az összképet meg fogja osztani szerintem, nem középre összpontosul majd, hanem a két piros pont közti távolság közepére, a bal oldali fákra.
 
Én, addig is amíg nem találok jobb megoldást a pirosra, kiszedném, mert ez az egyetlen, ami mesterkéltnek hat ebben
az egyébként maximálisan természetes és egyedien szép akvában. Talán másfajta, kissé konszolidáltabb :) :)
piros jobban is illene oda, olyan, ami átmenet a Bucék és a többi között.
 
Néhány napja a parvulát megnyírtam, elkezdett stagnálni és pamacsokban fonalalgásodni. A befolyót áthelyeztem hátha egyenletesebb lesz a co2 eloszlás, bár kétlem, hogy ez megoldás lesz a problémára. Úgy látszik ez a gyep téma nem igazán akar összejönni😄.
20210717_204703.jpg
 
Back
Oldal tetejére