• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Ez az akvád még mindig nagy kedvencem. :love:
Arra készülj fel, hogy a parva fajtársait meghazudtolóan komótos tempóban nő, ill. szaporodk. Szóval miatta nem kell egyhamar nagyobb akvát készítened. :D
Igaz, nagyon nincs jó formában az akva, de köszönöm!
Korábban volt már parvám, még a low időszakban, úgy aztán tényleg nagyon nagyon lassan nőtt, szinte csak létezett. Végül kiszedtem. Ha itt is csak algatelep lesz belőle kivágom..😉
 
Megérkezett a várva várt gyep! Valamelyik este csak bedobáltam, nem volt időm az akvákkal foglalkozni. Albida nem volt készleten, így az kimaradt, helyette kíváncsiságból (azaz amíg a következő csomagom megérkezik) tettem reinickiit, hátha itt jobban fogja érezni magát, mint a másik akváriumban. A háttér kapott néhány talajkapszulát.
20210509_185402.jpg20210509_184953.jpg
 
Azt a mindenit! Gyönyörű 👌👏
Hát, az én szememben hagy némi kívannivalót a növényesítés, de azért köszönöm! Mondjuk ha azt nézem mostanában mennyi energiát fordítottam az akvára, ahhoz képest szép..
Maradjon is így, mármint algamentes. :)
Nagyon remélem Mary, hogy így marad! Szó szerint mindennel próbálkozam mindhiába. Úgy látszik annyira fertőzött volt a parvulám, hogy nem lehetett megmenteni.
Nehogy belepiszkálj valami ollóval! :ROFLMAO: Ez így tökéletes! 👍
Neemáár Rudi🤣! Akkor ezt is hagyjam így?!? Na jó, de csak a kedvedért. Hét közepén viszont alakítanom kell egy kicsit, mert már meg van rendelve a növény.
 
Utánakerestem, és ezt találtam:
Ha túl hirtelen változnak meg a tartási körülmények, vagy a tápanyag mennyisége a vízben, akkor a növény megáll a fejlődésben, és a felső részén oldalhajtások jelennek meg.

Read more: http://akvarisztika-abc.hupont.hu/48/novenyek-csoport-2#ixzz6viX7KfDM
Géza köszönöm a fáradtságodat, ez nagy segítség volt. Lazán kidobtam volna a növényt, de így adok neki még egy esély a masik akvában is. Valószínű a tápanyag ellátás lesz a probléma. Itt a vízben oldott alacsony, a másik akvában meg még nem raktam talajkapszulát.
Köszi még egyszer az infot👍
 
Hát, az én szememben hagy némi kívannivalót a növényesítés, de azért köszönöm! Mondjuk ha azt nézem mostanában mennyi energiát fordítottam az akvára, ahhoz képest szép..

Nagyon remélem Mary, hogy így marad! Szó szerint mindennel próbálkozam mindhiába. Úgy látszik annyira fertőzött volt a parvulám, hogy nem lehetett megmenteni.

Neemáár Rudi🤣! Akkor ezt is hagyjam így?!? Na jó, de csak a kedvedért. Hét közepén viszont alakítanom kell egy kicsit, mert már meg van rendelve a növény.
Ha csak ez a gond, szívesen átveszem a megrendelt növényeidet, bármi legyen is az! ;)
 
A gyep szépen fejlődik és még mindig algamentes. A középrészbe ültettem egy kis stau repens-t, reinickii mini-t (remélem ebben az akvában jobban fogja érezni magát), kicsit hátrébb tuberculatum-ot és guyana-t. Most már ez az akva is kezd sokszínű lenni😬.
Megérkeztek a várva várt tesztek is, lehet méricskélni
20210530_150448.jpg20210530_150512.jpg20210530_150426.jpg20210530_150404.jpg
 
Szerintem kifejezetten jól áll neki egy kis plusz szín. 100%-on megy a lámpa fölötte?
Köszi! Kicsit idegenkedtem a színes növényektől, de most már egyre jobban kedvelem.
Jelenleg Ch1:50% (2db grolux), Ch2: 55% (4db magas színhűségű 5000k). Néhány hét múlva emelek 5-5%-ot, de többet már nem, mert 60% fölött két nap alatt zöld algás minden.20210530_173533.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére