• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Mint a nyuszikas vicc: kuss, en igy tartok karban :D
Naaamááár!🤣
Tényleg karbantartok. Konkrétan algamentesítek. Most jött el a gyep csere ideje, amit egybekötök egy microsorum ritkítással.
Gyukkernél nem lehet tudni sosem, mikor gondol egyet🤭🤭
Igen, elég kiszámíthatatlan vagyok. A hadművelet nem éppen a legjobb időzítést kapta, de hát egyszer neki kell állni.
 
Egy hete algamentes az akva. Az új gyepre még várni kell, szeretném egy nagyobb rendeléssel összekötni, de egyre kevesebb termék elérhető, amire szükségem lenne, így várnom kell.. Sebaj, türelmes vagyok..
Még a két nagy crypton (a fa előtt és mögött) gondolkodok, hogy lecserélem valami kisebb növényre. Mondjuk a fa előttit staura, vagy reinickii minire, a fa mögöttit guyanára, vagy blyxára.
A talaj átmosására- porszívózására használt szűrőben találtam két planáriát, így a hét közepétől fenbendaninos kezelés volt az akvában.
20210418_124828.jpg20210418_125008.jpg
 
Én meg Crypto albida brownra adom az első voksot. Színében, textúrájában és méretében, kiegészítené a fákat, és még intrikáltabb lenne az összkép. :)
Az albida-val is ugyan ez lenne a problémám, túl magasra nőne. Színben valóban jó lenne, mint ahogy a "mostani" crypto is, de a mérete miatt nem tetszik.
A napokban visszanéztem a régi fotókat az akváról és sokkal jobban tetszett, ahol még látszott is valami a fákból. Ezért is gondolkodtam egy új növényesítésen.
 
Az albida-val is ugyan ez lenne a problémám, túl magasra nőne. Színben valóban jó lenne, mint ahogy a "mostani" crypto is, de a mérete miatt nem tetszik.
A napokban visszanéztem a régi fotókat az akváról és sokkal jobban tetszett, ahol még látszott is valami a fákból. Ezért is gondolkodtam egy új növényesítésen.
Ha az albida hosszú leveleit levágod, azzal új, kisebb levelek növesztésére serkented.
 
Ja, vagyunk azért itt páran, akik csak szeretnének úgy "kókányolni", ahogy az nálad működik :)
Köszönöm az elismerést, jól esik, de hidd el a "szükség törvényt bont" elméletnél tudok csodát művelni! Természetesen rossz értelemben.. 😁😁
 
Túl sok fejlemény nem történt, mondjuk nem is volt időm az akvákra. Elvileg a hét elején lassan meg kell érkezzen a csomagom, amiben lesz új gyep, crypto albida, talajkapszula és cseppteszt utántöltő is. Egy hete már beszereztem a helyi akvarisztikából egy parvát, igaz még nem volt időm elültetni, csak úgy ahogy volt bevágtam az akvába. A háttérbe ültettem pogo erectust és hippuridoidest.
20210502_143921.jpg20210502_143858.jpg20210502_143837.jpg
 
Back
Oldal tetejére