• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Azzal a kevés fonalalgával nem tudok mit kezdeni, nem akar fogyni. Cseréltem a befolyót, állítottam az áramlás erősségén, mértem tápértékeket, co2 szintet, és egyszerűen nem tudok rájönni mi lehet a probléma.
Következő karbantartáskor nyírnom kell.
View attachment 98495View attachment 98496
Másfél évig küzdöttem a fonal algával. De nem olyan kevés volt mint neked, hanem vastagon, csomókban, ahogy a legdurvább oktatóvideókban látható.
Úgy gondolom, a teljes mulmozás segített. Ez alatt azt értem, hogy gyakorlatilag az egész talajt kiszívtam a fenék üvegig, átmostam, visszatettem. Azóta egy szál fonalalga sincs az akváriumban. 👍

Persze az is lehetséges, hogy azért nincs fonalalgám, mert elnyomja az ecsetalga, ami most vastagon bevon minden növényt és követ. :D :( :mad:
 
Másfél évig küzdöttem a fonal algával. De nem olyan kevés volt mint neked, hanem vastagon, csomókban, ahogy a legdurvább oktatóvideókban látható.
Úgy gondolom, a teljes mulmozás segített. Ez alatt azt értem, hogy gyakorlatilag az egész talajt kiszívtam a fenék üvegig, átmostam, visszatettem. Azóta egy szál fonalalga sincs az akváriumban. 👍

Persze az is lehetséges, hogy azért nincs fonalalgám, mert elnyomja az ecsetalga, ami most vastagon bevon minden növényt és követ. :D :( :mad:
Akkor inkább fonal.
 
Gyönyörű!!!
Köszönöm!
Másfél évig küzdöttem a fonal algával. De nem olyan kevés volt mint neked, hanem vastagon, csomókban, ahogy a legdurvább oktatóvideókban látható.
Úgy gondolom, a teljes mulmozás segített. Ez alatt azt értem, hogy gyakorlatilag az egész talajt kiszívtam a fenék üvegig, átmostam, visszatettem. Azóta egy szál fonalalga sincs az akváriumban. 👍

Persze az is lehetséges, hogy azért nincs fonalalgám, mert elnyomja az ecsetalga, ami most vastagon bevon minden növényt és követ. :D :( :mad:
Én is elgondolkodtam azon, hogy kiszedem a parvulat talajjal együtt, és újra ültetem.
Még azt is észrevettem, hogy valamiért szenved. A másik akváriumomban a monte carlo volt ilyen, ameddig nem érezte jól magát csupa algás volt. Miután beindult az alga is eltünt.
ne ettes naponta akkor ráfanyarodnak! nekem annyi fonal van a 245 ösbe hogy a növények nem látszanak:confused:! igaz nincs sziámim!
Csak nagyon keveset kapnak, azt is a főnix razbórák miatt. Véleményem szerint, ha ennék is az algát a sziámik, akkor sincsenek arányban az alga mennyiségevel. Legalább 8-10darabra lenne szükség, de azt már túlzásnak tartanám 110literben.
 
Back
Oldal tetejére