• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Mennyi fonalad van? Egy vagy két szál? 😜
Nagyon szép, és üde hatást kelt az akvárium!
Grat, Gyuri! 👌
Köszönöm Zoli! Nem sok algáról van szó, de bosszant, hogy ennyi is van, azaz kezd újra több lenni.
Lépj hátra két lépést és nem látszik a fonal alga. Így is nagyon szép. 😀
Köszönöm Nexus! Egész közelről sem látszik, csak karbantartáskor fogkefézés után látom egy hét után mennyi nő újra. És most sokkal több jött össze, mint egy hete. Kíváncsi leszek egy hét múlva a csökkentett tápozás eredményére.
 
A napokban érkeztek a cseppteszt utántöltők, le tudtam ellenőrizni a tápértékeket. A micro szintje teljesen rendben van, a macro viszont elég alacsony, emeltem a napi adagon. Jelenleg 2.5ml micro és 3.5ml macro megy.
Kicsit tettem a tűzre is, feljebb dimmeltem a fényerőn 5%-ot, és meg is lett az eredménye, buborékfürdőben úszik minden. Fonalalga még mindig van, nem sok, de van.. Érkezett Tropica-s micro-macro elemet tartalmazó talajkapszula is, néhányat elrejrtek a Parvula és a Cryptocoryne-k alatt.. azt meglátjuk.
Karbantartás elött néhány fotó:
IMG-296bddeb597b67aff5ed80a7606323f9-V.jpgIMG-104005384053b6c7294bde5bb12194f0-V.jpgIMG-de18f19dabfa338dc150470ee7bad10b-V.jpg20201122_165608.jpg
 
A napokban érkeztek a cseppteszt utántöltők, le tudtam ellenőrizni a tápértékeket. A micro szintje teljesen rendben van, a macro viszont elég alacsony, emeltem a napi adagon. Jelenleg 2.5ml micro és 3.5ml macro megy.
Kicsit tettem a tűzre is, feljebb dimmeltem a fényerőn 5%-ot, és meg is lett az eredménye, buborékfürdőben úszik minden. Fonalalga még mindig van, nem sok, de van.. Érkezett Tropica-s micro-macro elemet tartalmazó talajkapszula is, néhányat elrejrtek a Parvula és a Cryptocoryne-k alatt.. azt meglátjuk.
Karbantartás elött néhány fotó:
View attachment 98244View attachment 98245View attachment 98246View attachment 98247
A mikro-t mivel mérted?
 
Back
Oldal tetejére