• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Koszonom! Ketes volt, hogy megmarad, az elso honapokban eleg cudarul nezett ki. Meg most is 2 levelet hoz, 1-et hullajt, de mar kezd kupalodni..
Úgy tapasztalom, hogy ő egy kicsit komótosabb fajtársainál. Nekem a talajszűrős Ohoyamatsumi bölcsőjében van, és bírja. Igaz, mivel nincs erősen megvilágítva, inkább széltében gyarapodik, semmint hosszában. De így is az egyik kedvencem. :)
 
Úgy tapasztalom, hogy ő egy kicsit komótosabb fajtársainál. Nekem a talajszűrős Ohoyamatsumi bölcsőjében van, és bírja. Igaz, mivel nincs erősen megvilágítva, inkább széltében gyarapodik, semmint hosszában. De így is az egyik kedvencem. :)
Nekem alapbol nem sok szerencsem van a cryptokhoz.. itt a parva szepen lassan elfogy a mc kozul. A nagy akvaban is inkabb fogy a parva, mint szaporodna, a lutea is cudar.. na de ott hatha a co2-tol eszkez ternek.
 
Nekem alapbol nem sok szerencsem van a cryptokhoz.. itt a parva szepen lassan elfogy a mc kozul. A nagy akvaban is inkabb fogy a parva, mint szaporodna, a lutea is cudar.. na de ott hatha a co2-tol eszkez ternek.
Drukkolok, hogy észhez térjenek.
Már csak azért is, mert amíg csak halaztam, a legmostohább körülmények között is a cryptók bírták a legjobban. Jobban, mint az anubiasok.
 
Szepen lassan nonek a novenyek. Az ecsetalga egesz jol elfogyott, remelem igy is marad. Kinai baratainktol megerkezett egy atomizer, remelen ennek nagyobb sikere lesz mint a JBL-nek a nagy akvaban... ha megsem, akkor ide is difi megy, csak akkor lehet a spint is cserelnem kell. A messzeresektol mgrendeltem a palackot, remelem most gyorsabbak lesznek..
764307643176432
 
Pedig szép dús a füved.
Gyepcserét értsem úgy, hogy más növényt ültetsz? Ha igen, mit tervezel?
Koszi! Igen most mar kezd pendulni a magasnyomasu mellett, de kozelrol nezve meg nem a tuti. Igy felszedem az egeszet, kiszedem a talajt, atmosom, es pluszba teszek, hogy legyen 4-5cm vastag, lehessen ultetni bele mast is. A frontuvegrol a cyanot megprobalom letakaritani. Kezdesnek ugyan ugy mc lesz, csak lehet a stau-val lejjebb jovok egy szintet, a stau helyere meg lehet kiprobalok egy bacopa australis-t.
 
A CO2-vel kinyílt neked egy kapu, tök jó, hogy próbálkozol különböző növényekkel, sokat lehet ebből tanulni, meg rájössz, melyik a neked való. A CO2-vel meg minden gyorsabban kiderül. :) Szólj, ha szedjünk össze neked pár gazt a tesztelgetéshez (persze ha van olyanunk, amid nincs és szívesen kipróbálnád).
 
Lehet butaságot mondok, de nem az átlátszó csőre szokták mondani, hogy nem ajánlott mert be fog "ködösödni"? (ha jól emlékszem, csak az esztétika romlik, maga a cső nem gyengül el)
Az ADA co2 cső is átlátszó (mondjuk van nekik fekete is), a ködösödés alatt mit értesz? Arra gondolsz, hogy a vízben kifehéredik, mint pl. az átlátszó tapikorong?
 
A CO2-vel kinyílt neked egy kapu, tök jó, hogy próbálkozol különböző növényekkel, sokat lehet ebből tanulni, meg rájössz, melyik a neked való. A CO2-vel meg minden gyorsabban kiderül. :) Szólj, ha szedjünk össze neked pár gazt a tesztelgetéshez (persze ha van olyanunk, amid nincs és szívesen kipróbálnád).
Koszonom! Igen, eg es fold a kulonbseg meg igy is, hogy csak bele van dobva a co2.. A beoldassal elegedett vagyok, a gagyi atomizer szuperul porlaszt, viszont a co2 szint meg nincs belove, egyenlore 30bubi/perccel pofog 0-24-ben.
Koszonom a felajanlast, majd osszeirok nehany novenyt, amit el tudnek kepzelni, hatha nektek eppen van olyan. Nalunk csak nehany fajta alap novenyt lehet venni, de azok is olyanok, amilyenek.. a greenaquahoz 2 ev akvarizalas utan sem jotottam meg el, webshopbol meg nem olyan vasarolni, mint amikor eloben ott van a noveny elotted, latod milyen, esetleg szakmai tanaccsal is ellatnak..
Koszi megegyszer!
 
Az ADA co2 cső is átlátszó (mondjuk van nekik fekete is), a ködösödés alatt mit értesz? Arra gondolsz, hogy a vízben kifehéredik, mint pl. az átlátszó tapikorong?
Igen, igen. Valamelyik youtube-osnál láttam is, hogy mondta, hogyha azt szeretnék, hogy szép tiszta legyen a cső, akkor legyen két szett cső és havonta cserélgessük őket, vagy használjunk szürkét/feketét.
 
Back
Oldal tetejére