• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Már nem fog menni, délelőtt törölve lett minden fájl😒
Ejnye!
OFF: A Google Photos-sal érdemes bekapcsolni az automatikus szinkronizálást, így amiket fotózol, egyből megy is a felhőbe (még ha rosszabb minőségben is, mint az eredeti, de még mindig elég jó). Ha elhagyod/elromlik a telefon, akkor is meglesznek. A képeket nem lehet pótolni, az eszközöket könnyebb. Erre kell csak figyelni, hogy pont mostanában módosítottak a tárhelykezelési szabályzaton: 2021. június 1-jétől a jó (új nevén helytakarékos) és az expressz minőségben feltöltött új fotók és videók bele fognak számítani a Google-fiókod 15 GB-os tárhelykvótájába, illetve a Google One-tagként vásárolt további tárhelykvótádba.
Mi vettünk 10k/év díjért 200GB tárhelyet, az elég lesz egy darabig ;)
 
Ááá dehogy.. Sajnos újra támadásba lendült a fonal. Most két héten keresztül csökkentett tápozás jön. Most már tényleg nincs ötletem. 🙃
Mérj egy kalium/potassiumot. Én is ezzel küzdöttem, és 2-3 naponta adagolásal, ki küszöböltem a hiányzó láncszemet. Azóta, eltünt ez a fránya alga. Igaz, én a a APT Complete-t használom, de adagolom kell pluszba a nitrogén, és a potassiumot.
 
Mérj egy kalium/potassiumot. Én is ezzel küzdöttem, és 2-3 naponta adagolásal, ki küszöböltem a hiányzó láncszemet. Azóta, eltünt ez a fránya alga. Igaz, én a a APT Complete-t használom, de adagolom kell pluszba a nitrogén, és a potassiumot.
Rendben, megnézem hogy állnak az arányok.
Nálam a kifolyó csere oldotta meg a fonal dolgot.
Igen, ezt már beszéltük korábban. Nálam sajnos semmi pozitív változást nem hozott a csere.
Én akkor is a tápban gyanakszom.. Gyukker, eddigi munkáját ismerve, nem húzódna ennyi ideig, ha csak a technikán múlna.
Ha a nagy áramlással lenne probléma, akkor a ecset is jelen lenne.
A technika adott, max az üzemeltetéséhez szükséges megfelelő tudás lehet foghíjas.
Az áramlás tuti nem nagy, a növények levelein nem lehet látni, hogy egyáltalán megy a szűrő.
 
Gyuri, nem lehet, hogy emiatt nem egyenletes a CO2 eloszlása?
Nem tudom. Az elméletem szerint, ha gyenge lenne az áramlás, akkor a védettebb helyeken algásodna, de ez nem így van. Van olyan rész is ahol szinte nulla az áramlás és ott konkrétan egy szem alga sincs. Ami érdrkes, hogy csak a parvulában van.
 
Nem tudom. Az elméletem szerint, ha gyenge lenne az áramlás, akkor a védettebb helyeken algásodna, de ez nem így van. Van olyan rész is ahol szinte nulla az áramlás és ott konkrétan egy szem alga sincs. Ami érdrkes, hogy csak a parvulában van.
Aztán lehet, örök rejtély marad. Mondjuk ami nálam működött, nem azt jelenti, hogy másik akváriumban is...
 
Nem tudom. Az elméletem szerint, ha gyenge lenne az áramlás, akkor a védettebb helyeken algásodna, de ez nem így van. Van olyan rész is ahol szinte nulla az áramlás és ott konkrétan egy szem alga sincs. Ami érdrkes, hogy csak a parvulában van.
Itt van a kutya elásva. Valami nem kerek a parvulával, vagy alatta. Szerintem inkább alatta. A táp adatok nem borzasztóan magasak, maximum a kálium a többihez képest. Az meg a vason kívül szinte mindent fékez... Nem lehet, hogy éhezik a parvula alulról és a bomló részekre jött a fonál?
 
Itt van a kutya elásva. Valami nem kerek a parvulával, vagy alatta. Szerintem inkább alatta. A táp adatok nem borzasztóan magasak, maximum a kálium a többihez képest. Az meg a vason kívül szinte mindent fékez... Nem lehet, hogy éhezik a parvula alulról és a bomló részekre jött a fonál?
Nem tudom. Egyszer már felszedtem a parvulát, a talajt átmostam és újra últettem új steril növénnyel. Elég rövid idő alatt ugyan úgy algásodott, azaz algásodik. Az előző adag parvula alatt több helyen több féle talajkapszula volt, aminek nem nagyon láttam a hatását. De ezen ne múljon, dugdosok néhány Tropica mic mac kapszulát, hátha...
 
Na nálam meg pont ott ütötte fel a fejét Ahol nem keringett normálisan a víz. De előtte mindenhol itt-ott felbukkant. Szerinten nincs az az ember aki megmondja a tutit.
Nálam nincs különbség a gyengébb vagy erősebb áramlású részek között. Még az árnyékosabb vagy a világosabb részek között sincs...
 
Back
Oldal tetejére