• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

@Coller kolléga javaslatára emeltem a co2 szinten, eddig úgy néz ki pozitív hatása van, talán kicsit kevesebb alga van a parvula között. Remélem hosszú távon megoldás lesz a problémára. Ami érdekes, a dc így már inkább sárga, mint zöld, és kh ph teszt alapján is egész magas, közel 40ppm a co2 szint. Az élőlényeken viszont nem látok mérgezésre utaló jeleket.
View attachment 153600View attachment 153601
Gyönyörű, az akváriumod, majd' kicsattan, de azért nem kockáztatnám a halak életét a sok CO2-vel... :unsure:
 
Nálam is ez van, érdekes 🤔. Minden élőlény jól van, pipálás sosem volt. Én régen úgy képzeltem el, hogy 30ppm fölött kötelezően távoznak az akvárium lakói 🤭🤭.
Én nem mérem a co2 szintet, a DC-t pedig már rég nem nézem, sztem vagy két hónapja nem cseréltem benne reagenst sem... Csak az állatokat figyelem, akik viszont élnek és virulnak, legyen szó halról vagy garnéláról. Mondjuk a kövek szerintem pufferelnek nálam ezerrel - pontosabban, az az egy viszonylag nagy darab seiryu ami benne van.
Remélem, hosszú távon is beválik az emelés @Gyukker :)
 
@Coller kolléga javaslatára emeltem a co2 szinten, eddig úgy néz ki pozitív hatása van, talán kicsit kevesebb alga van a parvula között. Remélem hosszú távon megoldás lesz a problémára. Ami érdekes, a dc így már inkább sárga, mint zöld, és kh ph teszt alapján is egész magas, közel 40ppm a co2 szint. Az élőlényeken viszont nem látok mérgezésre utaló jeleket.
View attachment 153600View attachment 153601
A gondok nem is fény mellett lesznek, hiszen a növények bubiznak kapnak elég oxigént(amikor már akkor sem, akkor tényleg túl van tolva a co2). Én a biztonság kedvéért éjszakára betennék egy légpumpát ami mondjuk 2 óránként 10 percet üzemel. Fénynélkül a növények is oxigént vesznek fel, könnyebben felléphet oxigénhiány. A légpumpa a felesleges bentmaradt co2-t is kidolgozza a vízből :) Plusz a co2-t minimum 1 órával a lámpaoltás előtt ki kell kapcsolni, hogy a növények használják el a nagyrészét lámpaoltásig. Most én is így csinálom az akvámban, eddig bejött :)
 
Nekem nincs légpumpa, ellenben éjjel 2-3 és reggel 8-9 között co2 bekapcs. Még a garnélák miatt kezdtem így. Sztem az ebből fakadó egyenletes(ebb) ph és co2 szint is használt nálam. Amúgy pilács előtt 3 órával kapcsol be a co2 és két órával lámpaoltás előtt kapcsol ki.
 
Nekem nincs légpumpa, ellenben éjjel 2-3 és reggel 8-9 között co2 bekapcs. Még a garnélák miatt kezdtem így. Sztem az ebből fakadó egyenletes(ebb) ph és co2 szint is használt nálam. Amúgy pilács előtt 3 órával kapcsol be a co2 és két órával lámpaoltás előtt kapcsol ki.
Nem vonom kétségbe, hogy működik ez a dolog, de én nem merném éjjel bekapcsolni a co2-t, hiszen a növények nem veszik fel, így szerintem kárba megy csak, illetve oxigénhiányos álapot hamarabb előfordulhat. Nálam a ph minimálisan ingadozik lámpa bekapcsolás előtt 6,35 kikapcsolás előtt 6 a ph mérő szerint.
 
nagyon tetszik... 😊👍
Köszönöm!
Fenyő Miki is felcsavarta a “szőnyeget” és bejótt neki. 😀 Rock “n” Roll hadd bubizzon. 😀
Úgy néz ki itt is be fog válni, bár még nem kiabálom el😄. Hullámvölgyek korábban is voltak, de most reménykedem, hogy ez más!
Nálam is ez van, érdekes 🤔. Minden élőlény jól van, pipálás sosem volt. Én régen úgy képzeltem el, hogy 30ppm fölött kötelezően távoznak az akvárium lakói 🤭🤭.
Én egyedül annyi változás látok a halakon, hogy az amandák jobban bújkálnak. A többi hal, és a garnélák viselkedése maradt a régi.
 
Gyönyörű, az akváriumod, majd' kicsattan, de azért nem kockáztatnám a halak életét a sok CO2-vel... :unsure:
Köszönöm! Eddig úgy néz ki a halaknak és a garnéláknak nem magas a szint.😬
Én nem mérem a co2 szintet, a DC-t pedig már rég nem nézem, sztem vagy két hónapja nem cseréltem benne reagenst sem... Csak az állatokat figyelem, akik viszont élnek és virulnak, legyen szó halról vagy garnéláról. Mondjuk a kövek szerintem pufferelnek nálam ezerrel - pontosabban, az az egy viszonylag nagy darab seiryu ami benne van.
Remélem, hosszú távon is beválik az emelés @Gyukker :)
Én is remélem, mert már elég sokat szenvedtem az algás parvulával.
 
Egész jó képet csinál. 👍Gratula. Szép akváról szép képet. 🙂
Köszönöm! Valóban jó képet készít, és az akva is egész jó kondiban van.
En nem hallom! 🙉
Az eredeti kepet atdobod? Kiprobalnank valamit :)
Vmelyik nap ejtünk egy vonal próbát.. Hol küldjem át a fotót?
#Off: Jó választás. Nekem is Note 8om van (csak pro es nem t). Nagyon strapabiroak, es az ár-érték arányuk verhetlen.
#on
Maga a készülék tetszik, viszont a működése nem tökéletes. 😕 Kicsit több mint egy év állás után nehézkesen indul, két rendszer frissítés után is akadoznak a videók. 😞 Lehet megy vissza a dobozkájába és vissza a fiók mélyére.
Mindjárt algamentes. 😀 Szép! A kép is. 😀
Ááá dehogy.. Sajnos újra támadásba lendült a fonal. Most két héten keresztül csökkentett tápozás jön. Most már tényleg nincs ötletem. 🙃
Hát ez elég erős próbára sikerült :D 👍
Köszönöm, saját magamhoz képest igen!
 
Teljesen jogos, de fél perc otthon elvégezni, kikerestem neked a típusra vonatkozólag:
press the VOLUME UP + HOME + POWER buttons all the same time and HOLD THEM DOWN release only the POWER button when the device vibrates release the other buttons when the ANDROID SYSTEM RECOVERY screen appears using the VOLUME DOWN / UP buttons to navigate, select WIPE CACHE PARTITION.

Utána ismét nyomd meg a power gombot és voilà
 
Teljesen jogos, de fél perc otthon elvégezni, kikerestem neked a típusra vonatkozólag:
press the VOLUME UP + HOME + POWER buttons all the same time and HOLD THEM DOWN release only the POWER button when the device vibrates release the other buttons when the ANDROID SYSTEM RECOVERY screen appears using the VOLUME DOWN / UP buttons to navigate, select WIPE CACHE PARTITION.

Utána ismét nyomd meg a power gombot és voilà
Köszönöm a ráfordított energiádat! Elvégeztem, de sajnos ez sem hozott pozitív változást. Marad a szerviz.
 
Back
Oldal tetejére