• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Vidám hangulatú “kis” akva lett. Nem akarsz bele valami nagyobb csapat raj halat? 20-30 lazac jól mutatna benne.
 
A kozep-hatterbol kiszedtem ket becsuletes to Cryptocoryne-t, eleg nagyra nott. Lehet kitoltam magammal, sajnaltam talaj folott levagni, igy kiszedtem gyokerestol, es eleg sok taptalaj a felszinre kerult. Hatalmas gyokerzetet novesztett nehany het alatt. Ideiglenesen bedobtam a masik 110literes akvamba, nyirasbol tobb novennyel viheto lesz a kovetkezo Hetfon postakoltseg fejeben.
DSC_0169.JPG
 
Tákimáki kapitány jelentkezem, jelentem a tegnap még két darabban lévő diffúzort meg mekkeltem... 😊
20200826_191612.jpg

Miért fordítok energiát ilyenekre?

1, A lelkiismeretem nem engedte volna, hogy próbálkozás nélkül a kukába dobjam.

2, Úgy gondolom, ha az fbs képes több száz literes akváriumokat egyben tartani, akkor 1-1.5bar nyomás meg se fog kottyanni neki.

3, Ha beválik a kókányolásom, akkor mit sem fog számítani hogy néz ki, úgy is a reaktor belsejében lesz.. a lényeg: funkcionáljon..

...remélem beválik.. ugyanis második hete problémám van a co2 beoldással, van is meg nem is, de inkabb nincs beoldás. Nagyon sokat kìnlódtam az akril difivel, majd a mezei oxigén porlasztókővel.
 
Tákimáki kapitány jelentkezem, jelentem a tegnap még két darabban lévő diffúzort meg mekkeltem... 😊
View attachment 95231

Miért fordítok energiát ilyenekre?

1, A lelkiismeretem nem engedte volna, hogy próbálkozás nélkül a kukába dobjam.

2, Úgy gondolom, ha az fbs képes több száz literes akváriumokat egyben tartani, akkor 1-1.5bar nyomás meg se fog kottyanni neki.

3, Ha beválik a kókányolásom, akkor mit sem fog számítani hogy néz ki, úgy is a reaktor belsejében lesz.. a lényeg: funkcionáljon..

...remélem beválik.. ugyanis második hete problémám van a co2 beoldással, van is meg nem is, de inkabb nincs beoldás. Nagyon sokat kìnlódtam az akril difivel, majd a mezei oxigén porlasztókővel.
Szerintem, örök élettel ajándékoztad meg a difit. 👍
 
Tákimáki kapitány jelentkezem, jelentem a tegnap még két darabban lévő diffúzort meg mekkeltem... 😊
View attachment 95231

Miért fordítok energiát ilyenekre?

1, A lelkiismeretem nem engedte volna, hogy próbálkozás nélkül a kukába dobjam.

2, Úgy gondolom, ha az fbs képes több száz literes akváriumokat egyben tartani, akkor 1-1.5bar nyomás meg se fog kottyanni neki.

3, Ha beválik a kókányolásom, akkor mit sem fog számítani hogy néz ki, úgy is a reaktor belsejében lesz.. a lényeg: funkcionáljon..

...remélem beválik.. ugyanis második hete problémám van a co2 beoldással, van is meg nem is, de inkabb nincs beoldás. Nagyon sokat kìnlódtam az akril difivel, majd a mezei oxigén porlasztókővel.
@Szabó Henrik barátunk meghív egy sörre, olyat alkottál!🍻
 
Egy karbantartás elötti kép. Van egy kis fonalalga, amit vagy a felszínre került táptalajnak, vagy a nem megfelelő co2 ellátasnak köszönhetek. Ugyet nem csinálok belőle, mert jelentéktelen a mennyisége.
A növények szinte semmit nem fejlődtek az elmúlt hét alatt, a felszín is nagyon hártyás. Remélem.a co2 probléma megoldásával helyreáll minden.
A napokban beköltözöt 8db Kolibrihal. Nagyon tetszik a színe, az élénk viselkedése. Az Amadákkal jól elvannak.
DSC_0194.JPGDSC_0202.JPG
 
Akkor az arany kolibrik még jobban bejönnének. Engem totál lenyűgöztek.
Rákerestem, valóban szépek! Nálunk nem valószínű, hogy valaha is kapnék Arany Kolibrit, csodálkozok, hogy egyáltalán Kolibrit is volt nekik. Valamilyen Kalászhal volt még, amin gondolkodtam. Lehet abból is vásárolok néhányat.
 
Aztán mikor készül már el végre a Gyukker vuppa? :unsure:
Sok a tennivalóm, nagyon hosszú a lista, és sajnos a vuppa eléggé a végén van, így az idén már nem lesz belőle semmi. A másik akva átépítését is halogatom egy ideje, az is lehet átcsusszan jövőre.
😑
 
Back
Oldal tetejére