• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gyönyörű gyep

Szerintem az inkább Utricularia.

049b_aquascape.jpg
 
hmm lehet igazatok van. ez az a növény amit sehol nem láttam még működni knott akiján kívül.....

de ha megmarad nálam elöl a nagy akiban akkor lehet legközelebb már nem tévesztek :lol:

fura hogy ilyen nagyra meg tud nőni amikor csak egy egész kicsi növény.
 
viktorlantos said:
hmm lehet igazatok van. ez az a növény amit sehol nem láttam még működni knott akiján kívül.....

de ha megmarad nálam elöl a nagy akiban akkor lehet legközelebb már nem tévesztek :lol:

fura hogy ilyen nagyra meg tud nőni amikor csak egy egész kicsi növény.

Kíváncsi leszek a tapasztalataidra vele kapcsolatban, számomra nagyon bejövős növényke. A jövőben valamikor én is szeretnék tartani ilyet, úgyhogy csak nyomasd az infókat ;)
 
viktorlantos said:
hmm lehet igazatok van. ez az a növény amit sehol nem láttam még működni knott akiján kívül.....

de ha megmarad nálam elöl a nagy akiban akkor lehet legközelebb már nem tévesztek :lol:

fura hogy ilyen nagyra meg tud nőni amikor csak egy egész kicsi növény.

Azt olvastam róla, hogy az a sikeres tartásának az egyik alapja, hogy beültetéskor egy kevésbé megvilágított helyre kell ültetni és akkor biztosabban a megmarad.
Itt is van: http://aquahobbie.blogspot.com/2006/06/ ... urnal.html
 
Sziasztok, remélem jó helyre írok. 15watt t8 as led fénycső, co2 mellett 54l ben lehet szép gyepet létrehozni? Milyen növény lenne számomra alkalmas?

Ha mégegy ilyen fénycsövet mellé tennék úgy gondolom nagyobb lenne a választék. (2x15) Az úgy 0,56w/liter. Utricularia - nak mennyi lenne minimum?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Ha mégegy ilyen fénycsövet mellé tennék úgy gondolom nagyobb lenne a választék. (2x15) Az úgy 0,56w/liter.
Lehet igen. Tudni kellene a lumen számát a led csőnek. A ledeknél (ha jó fajta) inkább lument érdemes számolni nem wattot. Nekem hc, monte carlo gyepem volt 55 literben egy darab 30 wattos led chippel, 20 cm magasságból. Az akva 40 cm magas. Ha a co2-t be tudod rendesen lőni és ehhez rendesen tápozol lesz gyeped sztem bármilyen. Nekem 1500 lument tolt a led chip.
 
hmm lehet igazatok van. ez az a növény amit sehol nem láttam még működni knott akiján kívül.....

de ha megmarad nálam elöl a nagy akiban akkor lehet legközelebb már nem tévesztek :lol:

fura hogy ilyen nagyra meg tud nőni amikor csak egy egész kicsi növény.
Meg kérdezhetem mi a probléma ezzel a növénnyel sokat olvastam,hogy problémás!? Én is szemezgetek vele egy ideje de semmit sem tudok róla.
 
Lehet igen. Tudni kellene a lumen számát a led csőnek. A ledeknél (ha jó fajta) inkább lument érdemes számolni nem wattot. Nekem hc, monte carlo gyepem volt 55 literben egy darab 30 wattos led chippel, 20 cm magasságból. Az akva 40 cm magas. Ha a co2-t be tudod rendesen lőni és ehhez rendesen tápozol lesz gyeped sztem bármilyen. Nekem 1500 lument tolt a led chip.
Köszi! :) Utánajárok hány lumen. Nekem a gyepnövények közül ez jön be a legjobban de ahogy nézegettem itt a fórumon, senkinek se láttam az akváriumába :(
 
Nekem is nagyon bejön.Kifaggatom a nagyokat mi az ami nem stimmel azzal a növénnyel.
Nem tudtam semmit erről a növényről, csak bent a GA-ban megtetszett, és impulzusszerűen vettem belőle egyet. Aztán itthon olvasom, hogy DSM módszerrel kell indítani.....még gondolkodok rajta
 
Nem tudtam semmit erről a növényről, csak bent a GA-ban megtetszett, és impulzusszerűen vettem belőle egyet. Aztán itthon olvasom, hogy DSM módszerrel kell indítani.....még gondolkodok rajta
Én nem úgy indítottam és megmaradt volna mindbe csak kidobálták a halak. Egyikbe viszont most is él és gyönyörűen hajt.
 
Back
Oldal tetejére