• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyerek alvós

Nagyon tetszik az akváriumotok, ügyesek vagytok! 👍
Nagyon köszönjük!:)

Szinte már irigykedve nézek az egyhetes virágzó buce-ra. ;)
Egyfojtába hozzák egymás után a virágokat de amint kinyilnának eloszlanak:) Tehát valódi virág nem lesz belőle.
A helferi is gyönyörű. Nekem sajnos nem maradt meg, de a sikereden felbuzdulva, ismét megpróbálom majd.
A helferi eleinte nagyon nőt majd elkezdtem a párolgot vizet RO vízzel pótolni akkor elkezdet visszaesni nem fejlődött mintha satnyult volna, kb egy hete nem adtam hozzá RO vizett vagy csapvizet most jelenleg úgy tűnik ismét szárnyra kapott de lehet más oka van. A növénytáp naponta adunk apt zerro, elvileg 1ml ez a kisfiam dolga ő néha szerintem szándékosan többet is add mivel szereti ezt hogy fecskendővel felszívja és lassan a vizbe nyomja játékot tehát van hogy naponta kétszer :))))
A difformisért kapsz egy külön piros pontot. 🤣 Mások utálják, nekem az egyik kedvencem (csak sűrűn kell nyírni, mert nő, mint a dudva (hiszen az is)).
Algakaparás tekintetében, mindenkinek megvan a saját favoritja. Én mindent kipróbáltam ami létezik, az
A diformis nálunk is nagyon nő már sokat visszavágtam és leültettem,de ugy veszem észre amit talaj öt centire elvágtam életben maradt nem oszladozik ami érdekesség hogy a co2 előtt nőt részek levelei sokkal ritkábbak és sötét zöldebbek mig az utána nőttek sűrűbbek és üdébbek, ez mondjuk a ludwigiánál is igy van kb duplája háromszorosa a levélsűrűség azonos szárhosszon lehet más oka van csak én erre tippelek de majd kijavítotok ha tévedek:)
Eheim pengéstől a nagyon profi mágnesesig, a bankkártyától a DIY zsiletpengésig. Nekem a közönséges mosogató szivacs jött be, annak is a "dörzsi" oldala. Egy hátránya van: bele kell nyúlni vele a vízbe, amit én útálok. Ha pedig elfelejtem vízcserekor az algátlanítást (amikor félig le van eresztve a víz), akkor bizony hónaljig kell túrkálnom benne. :(
Nálunk az utobbi időkig egyáltalán nem látszott semmi az üvegen így nem kellett tisztítani ami volt folt eltüntették az ottók, most megjelent halvány zöld pont algák ahol a nap rá süt, tudom árnyékoljam le de reggel nincs szebb látvány mikor ébredésnél átsüti a nap amig nem vészes marad igy, tehát a mosogatószivacsot vetettem be azon a részen, elég makacs volt de lejött - ennél maradunk a későbbiekben is ha kell.
 
Vízkémia PH
Nálunk 16.kerület a csapviz 7.4 digitális ph mérő
Az akvárium vizében most két órával co2 lekapcs után mérek 7.8 at ez többször is mérte
Mikor ro-vizzel pótoltam a párolgást akkor mértem napközben 7.6 korül.
7.8 nál elvileg nem sok vizet zavar a co2 beoldás viszont a drop checker zöldre vált délután, reggel kék. (Rányomja a kifolyó cső a diffuzor felől lehet igy nem valósat mér, igazából ez is azért van mert a gyereknek tetszik:)

Amazonia talaj van elvileg csökkentenie kéne a PH -t , seriyou kö mely elvileg keményít és gondolom vele felrántja a PH-t
Van e értelme egyáltalán így a co2 nek?
Jó e ha éjszakára lekapcsolom vagy ilyen paramok mellett jobb ha noncstop megy alacsony beoldáson ?
 
Vízkémia PH
Nálunk 16.kerület a csapviz 7.4 digitális ph mérő
Az akvárium vizében most két órával co2 lekapcs után mérek 7.8 at ez többször is mérte
Mikor ro-vizzel pótoltam a párolgást akkor mértem napközben 7.6 korül.
7.8 nál elvileg nem sok vizet zavar a co2 beoldás viszont a drop checker zöldre vált délután, reggel kék. (Rányomja a kifolyó cső a diffuzor felől lehet igy nem valósat mér, igazából ez is azért van mert a gyereknek tetszik:)

Amazonia talaj van elvileg csökkentenie kéne a PH -t , seriyou kö mely elvileg keményít és gondolom vele felrántja a PH-t
Van e értelme egyáltalán így a co2 nek?
Jó e ha éjszakára lekapcsolom vagy ilyen paramok mellett jobb ha noncstop megy alacsony beoldáson ?
Szia!

kh-t kéne mérni, utána a táblázatból ki tudod olvasni, hogy mennyi mg/l co2 van a vízben. A co2 csökkenti a ph-t, lehet hogy a mérővel volt gond nem lehetne több mint az alap érték :) 7,6 és feletti értékeknél szerintem felesleges a co2 :(

Amennyiben tudsz pontos kh-t többet tudunk segíteni.

co2 táblázat.jpg
 
Szia!

kh-t kéne mérni, utána a táblázatból ki tudod olvasni, hogy mennyi mg/l co2 van a vízben. A co2 csökkenti a ph-t, lehet hogy a mérővel volt gond nem lehetne több mint az alap érték :) 7,6 és feletti értékeknél szerintem felesleges a co2 :(

Amennyiben tudsz pontos kh-t többet tudunk segíteni.

View attachment 155942
Köszi a választ,
Öszzkeménység 16-17, karbonát: 7 neptun tesztel.
Reggel PH mérő 7.5 öt mutatott most meg teljesen valószinutlen értéket mutat ezt bekalibrálom lehet a sötétben belenyomtam a cal gombba:)
 
Köszi a választ,
Öszzkeménység 16-17, karbonát: 7 neptun tesztel.
Reggel PH mérő 7.5 öt mutatott most meg teljesen valószinutlen értéket mutat ezt bekalibrálom lehet a sötétben belenyomtam a cal gombba:)
7 kh mellett 6,8-ra kéne belőnöd a ph-t akkor kimaxoltad a mg/l-t :) tekerd meg a gázcsapot had menjen lefelé a ph :)
 
Köszi, még holnap megcsinálom a kalibrálást mert szerintem a ph mérőm feladta. Esetleg tudod milyen vízparamok esetén előnyösebb a folyamatos co2 beoldás a világításhoz igazítottal szemben?
 
Köszi, még holnap megcsinálom a kalibrálást mert szerintem a ph mérőm feladta. Esetleg tudod milyen vízparamok esetén előnyösebb a folyamatos co2 beoldás a világításhoz igazítottal szemben?
nem, sajnos azt nem. sok akvarisztánál működik, de én nem vagyok a híve. éjszaka nincs fotoszintézisén azon a véleményem vagyok, hogy kárba megycsak ilyenkor. plusz a növények is oxigént vesznek fel előfordulhat oxigénhiányos álapot. Amennyiben van erre érzékeny élőlény nem díjazza ezt :) valakinél viszont bevált, ezért én nem akarom megkérdőjelezni az eredményeiket.
 
nem, sajnos azt nem. sok akvarisztánál működik, de én nem vagyok a híve. éjszaka nincs fotoszintézisén azon a véleményem vagyok, hogy kárba megycsak ilyenkor. plusz a növények is oxigént vesznek fel előfordulhat oxigénhiányos álapot. Amennyiben van erre érzékeny élőlény nem díjazza ezt :) valakinél viszont bevált, ezért én nem akarom megkérdőjelezni az eredményeiket.
Lágyvizesnél kétség kívúl így van. Viszont csapvizesnél ami keményebb v írják nagyobb PH ingadozáshoz vezett az éjszakai lekapcsolás amit az élőlények kevésbbé tolerálhatnak, ezért alacsony beoldás mellett lehet a folyamatos co2 előnyösebb viszont konkrét víz paramokat nem találok milyen értékek mellett célszerű ezen elgondolkozni.
 
Lágyvizesnél kétség kívúl így van. Viszont csapvizesnél ami keményebb v írják nagyobb PH ingadozáshoz vezett az éjszakai lekapcsolás amit az élőlények kevésbbé tolerálhatnak, ezért alacsony beoldás mellett lehet a folyamatos co2 előnyösebb viszont konkrét víz paramokat nem találok milyen értékek mellett célszerű ezen elgondolkozni.
Ha citromsavas rendszered van, felesleges a mágneskapcsoló. A rendszer folyamatosan termeli a CO2-t, a kapcsoló miatt nem az akváriumba, hanem a szobába megy a gáz. Amit írtál, nem olyan mértékű PH ingadozás, ami gondot okozna. Nagyobb problémának tartom, amit @Pityke85 is írt. Fény nélkül a növények is oxigént fogyasztanak, CO2-t engednek ki. Ha nem telepíted túl az akváriumot, nem lesz belőle probléma. Lehet úgy is védekezni ez ellen, hogy éjszakára levegőztetést használsz, az kihajtja a vízből a CO2 nagy részét.
Úgy tudom, hogy csapvízben nincs sok értelme CO2-t használni, mert nagyon kevés fog beoldódni a vízbe.
 
Ha citromsavas rendszered van, felesleges a mágneskapcsoló. A rendszer folyamatosan termeli a CO2-t, a kapcsoló miatt nem az akváriumba, hanem a szobába megy a gáz.
Citromsavas rendszernél ez nem így van, nálam 3 bar korüli nyomás van folymatosan a palackokba, ha ez csökken akkor nyomáskiegyenlítés elvén a citromsavas palackból egy pár csep átmegy a szódabikar bónás palackba ami ujra gaztermeléshez vezett. Ha magneskapcsoló lezárja a kimenetet akkor marad konstans nyomás a nélkül hogy reakció lenne, semmi sem történik legfeljebb ha szivárog a rendszer. Ha bekapcsol a mágneskapcsoló a diffuzorba áramló gaz miatt csökken a nyomás (nagyon kis mértékben) és beindul a reakció. Ez a rendszer most három hete hogy kifogástalanul működik. Egy töltetett raktunk bele eddig de még mindig napok vannak hátra. Az ötletet GA ban kaptuk. Gyerek miatt nagynyomásut semmikép nem akartam, eltekergethet valamit.
Amit írtál, nem olyan mértékű PH ingadozás, ami gondot okozna. Nagyobb problémának tartom, amit @Pityke85 is írt. Fény nélkül a növények is oxigént fogyasztanak, CO2-t engednek ki
A felszín hullámzása nem biztosít elég gázcserét? Alacsonyabb beoldásnál.
. Ha nem telepíted túl az akváriumot, nem lesz belőle probléma. Lehet úgy is védekezni ez ellen, hogy éjszakára levegőztetést használsz, az kihajtja a vízből a CO2 nagy részét.
Úgy tudom, hogy csapvízben nincs sok értelme CO2-t használni, mert nagyon kevés fog beoldódni a vízbe.
Na pont ez lenne a fő kérdés milyen paramétereknél felesleges konkrátan itt most a fenti táblázatott tudom alapul venni
 
A felszín hullámzása nem biztosít elég gázcserét? Alacsonyabb beoldásnál.

Na pont ez lenne a fő kérdés milyen paramétereknél felesleges konkrátan itt most a fenti táblázatott tudom alapul venni

A felszín hullámzásával vigyázni kell :) mert valóban megy a gázcsere, de napközben meg kihajtod a co2-t vele. Szóval meg kell találni az arany középutat!

Csapvíznél is lehet co2-t használni, ami jól hasznosul. A kérdés a kh nagysága. Amennyiben a kh túl magas akkor a co2 felesleges. Tekerd meg a csapot, amennyiben le tudod a ph-t vinni 6,8-ra a 7 kh-d mellé, kimaxoltad a dolgot :) amennyiben viszont hiába emeled a co2-t a ph nem megy lejebb felesleges az adagolása már, csak kárbamegy.
 
Citromsavas rendszernél ez nem így van, nálam 3 bar korüli nyomás van folymatosan a palackokba, ha ez csökken akkor nyomáskiegyenlítés elvén a citromsavas palackból egy pár csep átmegy a szódabikar bónás palackba ami ujra gaztermeléshez vezett. Ha magneskapcsoló lezárja a kimenetet akkor marad konstans nyomás a nélkül hogy reakció lenne, semmi sem történik legfeljebb ha szivárog a rendszer. Ha bekapcsol a mágneskapcsoló a diffuzorba áramló gaz miatt csökken a nyomás (nagyon kis mértékben) és beindul a reakció. Ez a rendszer most három hete hogy kifogástalanul működik. Egy töltetett raktunk bele eddig de még mindig napok vannak hátra. Az ötletet GA ban kaptuk. Gyerek miatt nagynyomásut semmikép nem akartam, eltekergethet valamit.
Összekevertem az élesztőssel. Azt hittem, a rendszer végén van a mágneskapcsoló.

A felszín hullámzása nem biztosít elég gázcserét? Alacsonyabb beoldásnál.
Erre szerintem senki sem tudja a választ. Nagyon sok mindentől függ: mennyi és milyen állat/növény van, milyen gyors az anyagcseréjük, mennyire igényesek, van-e bomló szerves anyag az akváriumban, mennyi az oldott oxigén és szén-dioxid a vízben, milyen az áramlás, mennyire hullámzik a felszín stb. A gyakorlatban látod az eredményt. Ha reggelre pipálnak a halak vagy zavartan viselkednek, akkor be kell avatkozni. Egyébként minden rendben.

Na pont ez lenne a fő kérdés milyen paramétereknél felesleges konkrátan itt most a fenti táblázatott tudom alapul venni
Ezt neked kell megítélni. Látod, hogy jobban fejlődnek-e a növényeid, mint CO2 nélkül. Ha igen, el tudod dönteni, hogy ez a plusz növekedés megéri-e a befektetett időt és pénzt :)
 
Endler gubby
Most találtam meg a 3. kiugrott guppyt a padlón az akvárium előtt, Nyitott 1cm re a perem felölig töltve. Gondolkodom éjszakai átlátszó egyszerűen rarakható műanyag takaráson mivel ez már a harmadik eset. Mind éjszaka történt :( így esély sincs észrevenni időben. Ha valakinek van bevált ötlete vagy hol lehet venni ehez az ideiglenes tetőhöz alapanyagot örömmel vesszük.
 
Endler gubby
Most találtam meg a 3. kiugrott guppyt a padlón az akvárium előtt, Nyitott 1cm re a perem felölig töltve. Gondolkodom éjszakai átlátszó egyszerűen rarakható műanyag takaráson mivel ez már a harmadik eset. Mind éjszaka történt :( így esély sincs észrevenni időben. Ha valakinek van bevált ötlete vagy hol lehet venni ehez az ideiglenes tetőhöz alapanyagot örömmel vesszük.
Hobbyüvegnek hívják, annak ellenére, hogy átlátszó műanyag. Könnyű, nem törik. A mókusosban tuti van, de szerintem a kb minden barkácsboltban.
 
Back
Oldal tetejére