• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

gyep előnevelés

ierdelyi

Főkertész
Sziasztok!

Később tervezem indítani a nagyobb akváriumot és arra gondoltam, hogy a használaton kívüli akksiban elkezdeném előnevelni a talajtakaró növényeket rozsdamentes fémhálón vagy merev szúnyoghálón. (valami olyan megoldás kéne, amivel át tudom ültetni könnyen a másikba - mint ez)

A nevelőakksi mérete 80x35x40(mag) ehhez lenne egy Tetra1200 szűrő(bejáratott) + CO reaktor és egy 2x24W T5 neon elfekvőben amit fel tudnék használni.

Vízből RO+csap, néhány naponta cserélve. Tápból GA-s tápok vannak itthon.

Mivel a fény elég kevés, arra gondoltam, hogy 10-15cm vizet teszek a növényekre, esetleg meg is emelem 10-20cm a talajtól.

Mi a véleményetek, ez a technika elegendő lehet pl. HC vagy MC neveléséhez? Esetleg még parvula is bekerülhet. (mindenképp az egyszerűbb irányba mennék el)

Illetve talajon gondolkodom, hogy mi lenne a legjobb és költséghatékonyabb megoldás?

Minden ötletet szívesen fogadok, aki már próbálkozott ilyennel.

Köszönöm,
István
 
Emers növénynevelésre nem gondoltál? Pár éve HC-t és parvulát is neveltem így egy gombás dobozban, és befőttes üvegben. minimális talaj, táptalaj kell hozzá meg annyi víz, hogy a talajt ellepje. majd lefeded folpakkal, és kiteszed az ablakba. Csak ilyenkor nyáron vigyázni kell, hogy ne érje direkt napfény mert akkor kiég. teljesen igénytelen megoldás, volt, hogy hetekig rá sem néztem.
20320163_d690784c8df6f0ee86779122612a710b_l.jpg
19064659_e250380a11248142ce9355ecee339afa_m.jpg
 
Sziasztok!

Később tervezem indítani a nagyobb akváriumot és arra gondoltam, hogy a használaton kívüli akksiban elkezdeném előnevelni a talajtakaró növényeket rozsdamentes fémhálón vagy merev szúnyoghálón. (valami olyan megoldás kéne, amivel át tudom ültetni könnyen a másikba - mint ez)

A nevelőakksi mérete 80x35x40(mag) ehhez lenne egy Tetra1200 szűrő(bejáratott) + CO reaktor és egy 2x24W T5 neon elfekvőben amit fel tudnék használni.

Vízből RO+csap, néhány naponta cserélve. Tápból GA-s tápok vannak itthon.

Mivel a fény elég kevés, arra gondoltam, hogy 10-15cm vizet teszek a növényekre, esetleg meg is emelem 10-20cm a talajtól.

Mi a véleményetek, ez a technika elegendő lehet pl. HC vagy MC neveléséhez? Esetleg még parvula is bekerülhet. (mindenképp az egyszerűbb irányba mennék el)

Illetve talajon gondolkodom, hogy mi lenne a legjobb és költséghatékonyabb megoldás?

Minden ötletet szívesen fogadok, aki már próbálkozott ilyennel.

Köszönöm,
István
Tedd ra egy vekony reteg amazoniara az MC-t. Konnyen fel tudod szedni egyben az amazoniabol, aztan meg ugy szedegeted szet ahogy neked tetszik. Emers is mukodik bar szerintem emersen nem no olyan gyorsan, mint egy high tech akiban.
 
Utoljára módosított:
Jól néznek ki :)
Az emers neveléssel az a gondom, hogy ha beteszem víz alá akkor rizikós, hogy mi történik.
Mi volt a tapasztalatod ezzel?
 
Nem volt semmi bajom vele, simán átálltak ! A boltban kapható növények nagy százalékát is emersen nevelik . A folpackos lefedés miatt meg erős párás környezetben nőttek .
 
Nem volt semmi bajom vele, simán átálltak ! A boltban kapható növények nagy százalékát is emersen nevelik . A folpackos lefedés miatt meg erős párás környezetben nőttek .

A folpackot légmentesen tetted rá, vagy esetleg kilyukasztottad, hogy kapjanak a növények levegőt?
 
Fogtam egy dobozt, beletörtem 3 Dennerle Deponit Nutriballs golyót, befedtem manadoval, majd ültettem bele 3 eléggé ritkás tő Eleocharist, és 1 szál Monte Carlo-t, majd kiraktam az ablakba, hogy minél több fényt kapjon. Másfél hónappal később (nyilván folyamatosan pótolva a vizet tápozott vízzel) így néz ki:

20180626_151350.jpg

Miért utálnak engem ennyire a zselés növények? Ennél még a vágott fissidens moha is többet nőtt 2 hét alatt CO2 nélkül egy rendszertelenül tápozott akváriumban. (Amúgy azért próbáltam így növeszteni, mert víz alatt dettó ugyanilyen iramban fejlődik 1 éve.)
 
Nincsenek tulsagosan viz alatt a tovek? En azt vettem eszre, hogy az jobban fejlodott ami "szarazon" volt csak a talaj tocsogott alatta.Szerintem igy tobb co2hoz jut a levegobol. Ha egy vekony reteg viz is fedi az olyan mintha viz alatt lenne. Folia, spriccolas hogy a szalak nedvesek legyenek de ne legyenek viz alatt.
 
Nincsenek tulsagosan viz alatt a tovek? En azt vettem eszre, hogy az jobban fejlodott ami "szarazon" volt csak a talaj tocsogott alatta.Szerintem igy tobb co2hoz jut a levegobol. Ha egy vekony reteg viz is fedi az olyan mintha viz alatt lenne. Folia, spriccolas hogy a szalak nedvesek legyenek de ne legyenek viz alatt.
Azért látszanak túlzottan víz alatt, mert öntözés után fényképeztem, ilyenkor ha vizet spriccelek a levelekre a vízsugár erősségétől lekonyulnak, és úgy tűnik, hogy víz alatt vannak.
 
Nem lehet, hogy lefelé nő? :notworthy:
Előfordulhat, mert az akváriumban, ahonnan kivettem púposodott már a homok mielőtt hajlandó volt oldalra is terjedni. Egy gyors matekolást követően, miszerint 2023 végére be is fogja venni a teljes neki szánt aljzatot, egy 60x30 alapterületű akvárium aljzatának az egyharmadát, gondoltam növesztem levegőn, hátha gyorsabb. Hát nem.

Hogyan vehetem rá, hogy felfelé is nőjön? :D
 
Back
Oldal tetejére