1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

gyep előnevelés

Kategória: 'Akváriumi növények', témanyitó: ierdelyi, téma nyitása: Ápr 30, 2018.

Címkék:
  1. ierdelyi
    Épp nem fórumozik ...

ierdelyi Tapasztalt kertész

Tag:
    Aug 20, 2017
    Kedvelik:
    49
    Hely:
    Budapest 2. kerület
    Sziasztok!

Később tervezem indítani a nagyobb akváriumot és arra gondoltam, hogy a használaton kívüli akksiban elkezdeném előnevelni a talajtakaró növényeket rozsdamentes fémhálón vagy merev szúnyoghálón. (valami olyan megoldás kéne, amivel át tudom ültetni könnyen a másikba - mint ez)

A nevelőakksi mérete 80x35x40(mag) ehhez lenne egy Tetra1200 szűrő(bejáratott) + CO reaktor és egy 2x24W T5 neon elfekvőben amit fel tudnék használni.

Vízből RO+csap, néhány naponta cserélve. Tápból GA-s tápok vannak itthon.

Mivel a fény elég kevés, arra gondoltam, hogy 10-15cm vizet teszek a növényekre, esetleg meg is emelem 10-20cm a talajtól.

Mi a véleményetek, ez a technika elegendő lehet pl. HC vagy MC neveléséhez? Esetleg még parvula is bekerülhet. (mindenképp az egyszerűbb irányba mennék el)

Illetve talajon gondolkodom, hogy mi lenne a legjobb és költséghatékonyabb megoldás?

Minden ötletet szívesen fogadok, aki már próbálkozott ilyennel.

Köszönöm,
    István

2. Victor

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,614
    Hely:
    Várpalota város, Veszprém megye
    Map
    Emers növénynevelésre nem gondoltál? Pár éve HC-t és parvulát is neveltem így egy gombás dobozban, és befőttes üvegben. minimális talaj, táptalaj kell hozzá meg annyi víz, hogy a talajt ellepje. majd lefeded folpakkal, és kiteszed az ablakba. Csak ilyenkor nyáron vigyázni kell, hogy ne érje direkt napfény mert akkor kiég. teljesen igénytelen megoldás, volt, hogy hetekig rá sem néztem.
    20320163_d690784c8df6f0ee86779122612a710b_l.
    19064659_e250380a11248142ce9355ecee339afa_m.

Dervis, ZaCK, Szépe Kálmán és 3 mások kedvelik ezt.
  3. longika

longika Főkertész

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    616
    Hely:
    Kulfold
    Tedd ra egy vekony reteg amazoniara az MC-t. Konnyen fel tudod szedni egyben az amazoniabol, aztan meg ugy szedegeted szet ahogy neked tetszik. Emers is mukodik bar szerintem emersen nem no olyan gyorsan, mint egy high tech akiban.

Dervis és evavigh kedvelik.
  4. Victor

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,614
    Hely:
    Map
    Pont, hogy emersen gyorsabban nő , talán mert ott a levegőből egyből fel tudja venni a CO2-t . Lényegében ott is high-tech módban növekednek .
    Én tápozott akvariumvízzel locsoltam , de csak amennyi éppen ellepte az aljatot. Tömény mix tilos mert kiég tőle.
    http://www.nigro.hu/2009/01/23/az-akvariumi-aljzat-elokeszitese-ii-a-dsm-modszer/

Utoljára módosított: Ápr 30, 2018
  5. ierdelyi
    Épp nem fórumozik ...

ierdelyi Tapasztalt kertész

Tag:
    Aug 20, 2017
    Kedvelik:
    49
    Hely:
    Budapest 2. kerület
    Jól néznek ki :)
    Az emers neveléssel az a gondom, hogy ha beteszem víz alá akkor rizikós, hogy mi történik.
    Mi volt a tapasztalatod ezzel?

6. Victor

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,614
    Hely:
    Map
    Nem volt semmi bajom vele, simán átálltak ! A boltban kapható növények nagy százalékát is emersen nevelik . A folpackos lefedés miatt meg erős párás környezetben nőttek .

7. gastvic
    Épp nem fórumozik ...

gastvic Nézelődő

Tag:
    Márc 16, 2017
    Kedvelik:
    11
    Hely:
    Budapest
    A folpackot légmentesen tetted rá, vagy esetleg kilyukasztottad, hogy kapjanak a növények levegőt?

8. Victor

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,614
    Hely:
    Map
    Teljesen rátettem, lyukak nélkül. De időnként azért felemeltem és belestem a fólia alá .

gastvic kedveli.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése