• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gyári akvárium tetővilágítás, tuning

zsotyi

Kertész szaki
Bizonyára sokaknak nagy fejtörést okoz,hogy a gyári akváriumok eredendően harmatgyenge világítását hogyan lehetne megtuningolni.Mivel a gyári tetőkben erre szinte semmi hely nincs (hacsak ki nem fabrikáljuk a gyári csöveket),ezért én is sokat agyaltam míg ki nem találtam az alábbi megoldást.
Figyelem!Mivel nagyfeszültséggel kell dolgoznunk,a bekötésnél,ha nincs tapasztalatunk,inkább bízzuk hozzáértőre a dolgot,különben fenáll a veszélye az áramütésnek!
Az én alanyom egy 180 literes Aqua Nova akvárium tetőrésze,melynek a hátsó,felnyitható részébe helyeztem plusz 2db T5 csövet.
Kis kitérőként megemlíteném,hogy aki a Holuxnál próbálna meg akváriumi T5 csövet venni,az tegyen le róla,mert a honlappal,árlistával ellentétben semi akvárium fénycsövük nincs és nem is lesz!!!Én is tettem egy fölös utat hozzájuk..... :evil:

Szóval,nagy barátom a aukciós link moderálva.hu,erre már sokszor rájöttem.A tuningban szereplő páramentesített,egy méteres vezetékkel egybeépített T5-ös foglalatokra is ott leltem.Persze az Osram előtétekre is,bár ezeket villanyszerelési boltokban is megkaphatjuk.Az előtéteket a melegedés miatt az akvárium szekrényében helyeztem el.
http://www.moszkvicsklub.hu/akvárium/1_a.jpg

A tervezett kettő plusz csövet az akvárium tető hátsó ,felnyitható részébe raktam,de természetesen más tető esetében akárhova rakhatjuk ahol van kis hely.A T5 csövek ezzel a páramentes foglalattal nem sok helyet foglalnak.

A rögzítésen sokat agyaltam.Nem akartam fúrni,faragni,mivel a tető a bútorral egyszínű,meg fém,így nem akartam kókányolni.
Ekkor jött segítségemre a Lidl bolt... :mrgreen:

http://www.moszkvicsklub.hu/akvárium/2_a.jpg

A képen látott öntapadós kábelrögzítőkkel próbáltam meg felrögzíteni a csöveket,úgy,hogy gyorsrögzítő szalagokkal összekötöttem a kábeleket.
http://www.moszkvicsklub.hu/akvárium/3_a.jpg

Az eredményt az alábbi képeken láthatjátok
http://www.moszkvicsklub.hu/akvárium/5.jpg
http://www.moszkvicsklub.hu/akvárium/6.jpg
http://www.moszkvicsklub.hu/akvárium/7.jpg

Természetesen hiú ábránd,hogy az öntapis kapocs hosszútávon meg is tartja a neonokat,bár elenyésző a súlyuk,de utána erősebb ragasztással már a helyén fog maradni.Előnyként említeném,hogy így fel tudom nyitni a tetőt anélkül,hogy belegabalyodnék a kábelekbe,nem is melegszik annyira a hiányzó (szekrényben lévő)előtétek miatt,másrészt nem kellett fúrnom,rombolnom,nyom nélkül eltávolítható.
 
Re: Gyári akvárium tető világítás tuning

zsotyi, tök jó a post. mindig bírtam az ilyen barkácsolós dolgokat. Ezért fogom szeretni a fórumot mert remélem sok hasonlóan érdekes megoldást fogunk látni. Köszi hogy megosztottad velünk.
 
Re: Gyári akvárium tető világítás tuning

Szia!
vinifix pvc ragasztóval nem próbálod meg? illetve van egy jobb is fém kontra műanyagra sajnos a nevét elfelejtettem de két komponensű ragasztó, francia kulcs így nem sokat segítettem..

hmm
mi is lehet?
 
sziasztok!

Nagyon tetszik a cikk jó lett nekem is be jön az ilyen ''''''! énis saját magam csináltam a világitást! csak még kell bele egy kis cucc kb:69 W
 
Zsotyi, nagyon jól összebarkácsoltad ;) A aukciós link moderálva nekem is régi jó cimbora, de nem találok ilyen frankó páramentesített foglalatot. Esetleg van még akitől Te vetted? Ez esetben érdekelne a felhasználóneve. Előre is köszi a segitséget:)
 
Re: Gyári akvárium tető világítás tuning

SPAGI said:
Szia!
vinifix pvc ragasztóval nem próbálod meg? illetve van egy jobb is fém kontra műanyagra sajnos a nevét elfelejtettem de két komponensű ragasztó, francia kulcs így nem sokat segítettem..

hmm
mi is lehet?

Köszi a tippet.Egyelőre a pálma-tex megfogta,remélem tart is....
 
Proci said:
Zsotyi, nagyon jól összebarkácsoltad ;) A aukciós link moderálva nekem is régi jó cimbora, de nem találok ilyen frankó páramentesített foglalatot. Esetleg van még akitől Te vetted? Ez esetben érdekelne a felhasználóneve. Előre is köszi a segitséget:)

Privátban elküldtem!
 
Hello!
Sürgős segítségre lenne szükségem :!:
Ma akartam beüzemelni +világítást (eddig 2*20W T8 volt most kapott +24W T5-öt) a gyári tetőbe.
Azért sürgős mert beszereztem egy raklap erős fényen tartott uszónövényt így az eddigi növények és a kapottak is félő hogy megsínylik a dolgot.
Szóval beragasztottam a foglalatokat elkészítettem a vezetékezést felszereltem az elektronikus előtétet mindent a rajzok leírások szerint és hiába dugom be nem ég. Természetesen egycsöves rendszerhez való előtét volt. Már próbáltam, hogy megfordítottam a csövet, fordítva is bedugtam a konektorba leellenőriztem a vezetékek eléggé be vannak e dugva.
Van e még vmi. amit megnézzek mielőtt szétszaggatom?
Gyanakszom az elektronikus előtétet b.szztam szét mert mialőtt beszereltem le akartam ellenőrizni minden működik e. Mindent összedugtam és működött, de mikor szétszedtem az egyik drót beleszakadt az elektronikus előtétbe és jól meggyötörtem mire kiszedtem egy csipesszel. Ráadásul ha most megrendelem az 1 csőhöz való előtétet jó esetben jövőhét hétfőn vehetem át a tungsramnál.
Szóval mit lehetne még kipróbálni?
 
Már nem kell segítség :cry:
Megint ki akartam huzni a drótot és kitéptem a belét. Jó gyenge kis b.szás
Ha valaki tud esetleg a tungsram márkaszervízen kívül boltot Pest környékén ahol azonnal kapok 1*24W-os elektronikus előtét kérem írjon :!: . Mert majd csak holnap rendelek, ma már úgyis mindegy. Pedig ma nem is ittam.
 
DLaci said:
Ha valaki tud esetleg a tungsram márkaszervízen kívül boltot Pest környékén ahol azonnal kapok 1*24W-os elektronikus előtét kérem írjon :!: .
Nem mindig volt amit kerestem (ilyenkor rendelnek), de egy próbát megér a keletitől blaha fele haladva a zálogos mellett lévő "Fénypont" Osram márkabolt.
 
Sziasztok!

Szeretném átalakítani gyári tetőmet ami jelenleg T8 csövekkel üzemel inkább kevesebb mint több sikerrel, amit szeretnék a gyári tetőbe 4db de minimum 3db T5 fénycsövet építeni a tető mérete 80*40 de a használható rész ennél kevesebb sokat nézelődtem de csak igen drága csöveket találtam T5 be ami 60 cm vagy akörüli, de azok iszonyat drágák, szerintetek hogy tudnám bepréselni a csöveket illetve miből mennyit és mit kell vennem mert nagyon nem értek hozzá viszont a fény az édeskevés az akimnak
Képek a tetőről
http://profitableweb.extra.hu/kep/teto1.jpg
http://profitableweb.extra.hu/kep/teto2.jpg

Ezer köszönet előre is :roll:
 
Ugyanilyen tetőm van. Hamarosan feldobom én hogyan alakítottam át. 4x24W T5 HO cső van benne + 2 elektronikus előtét a tetőben lévő dobozban. Teljesen zárt az egész.
 
Proci said:
Ugyanilyen tetőm van. Hamarosan feldobom én hogyan alakítottam át. 4x24W T5 HO cső van benne + 2 elektronikus előtét a tetőben lévő dobozban. Teljesen zárt az egész.

Azt nagyon megköszönném illetve azt is ha leírnád miket tettél bele mert nem volna hátrány ha a boltba el tudnám mondani mit szeretnék venni :D
 
Szia
Nekem is leírnád a felhasználó nevét annak aki ilyen foglalatokat árult?
Köszönöm előre is.
 
Please help me!!

A következő fényforrásokat vásároltam:
Aquatic Nature Evolux RED-WHITE 11 W (8.000-6.500 Kelvin)
Aquatic Nature Solar-Lux kompakt fénycső 13 W - Red (7100 K) - White (6500 K)

+ vettem a boltba két L11D 230 V 50 HZ Helvar márkájú trafót és a lámákhoz tartozó foglalatot.

Összeszereltük. Na jó ez túlzás volt. Én okosan bólogattam és megpróbáltam úgy tenni mintha figyelnék. S lőn. Úgy ahogy van kiverte a biztosítékot és még egyszer és még ...

Van valami ötletetek hol rontottuk el??? Rossz a foglalat, a ezekhez a lámpákhoz a trafó? Az összekötés??? ...a szerelő Így mind együtt???

a segítséget mint mindig előre is köszönöm.

...aki holtig tanul
 
Hali!

Most ezt így innen nagyon könnyű megmondani....gyerekjáték.. :)

Jó lenne esetleg egy rajz a bekötésről.

Pedig én már kötöttem be egy pár ilyet nem túl sok lehetőség van a bekötésnél. De innen csak Gyurcsók tudna segíteni minden támpont nélkül. ;)
 
Üdv Jojó!

Amit én mint levettem az, hogy a srác (egyébként villanyszerelő) aki segített így is úgy is meg úgy is megpróbálta bekötni, de a vége mindig az lett, hogy leverte az áramot. Ebből sac per kb. azt szűrtem le, hogy vagy a trafó, vagy a foglalat esetleg nem jó, bár a boltba vittem magammal a fénycsövet, hogy és megmutattam, hogy ehhez kérem.

Mindegy a harcot nem adom fel, Holnap megint próbálkozunk mint a kiskutya. :lol:
Ha nem megy akkor már csak az emelt díjas telefonálás (Gyurcsók) segít. ;) .vagy egy másik villanyszerelő.

...aki holtig tanul
 
Kis segítséget kérek.A világítást magam csinálom :p ;) .2x 24+2x24W.Az előtéten van egy rajz,aszerint kötöttem be a csöveket.Egy pillanatra működnek,majd kialszanak.A másik végén,ahol 3 "kimenet" van és a dugaljat kell kötni,ott felcserélve a 0-t és a fázist is ugyan úgy csak felvillannak.Mit csináltam rosszul?
 
Back
Oldal tetejére