• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gyári akvárium tetővilágítás, tuning

Ha low-tech, akkor minek még bele pirosat vagy +fehéret? Ha meg ezeket szeretnéd belerakni, akkor viszont hozzá kell nyúlnod a tetőhöz, mert valahogy rögzíteni is kell. Arra értem hogy aluminium profilra kellene rakni a led szalagot, hogy valami eltudja vezetni a hőt. Meg még az a kérdés merül fel, hogy milyen típusú led szalagot szeretnél belerakni? Nem célszerű a tetőbe ragasztani, mert nem lesz hosszú életű, még ha dimmelve is lenne. Meg mivel zárt tető, így még jobban fog felmelegedni a vized a nyári időszakban.


Ezért kérdeztem itt és nem máshol, mielőtt bármit csinálok! :D Ez az első igazából növényes akvám és most próbálkozok...Azért szeretnék pluszba ledet bele, mert ez a gyári 15w (~0.27w/l) fénycső nekem kevésnek tűnik, bár nőnek a növények, de szerintem nem az igazi. A ledszalagokat még nem nagyon nézegettem típus szerint.
 
Sziasztok! Egy olyan problémám merült fel, hogy adott a gyári diversa 60 szettem low tech vonalon (60x30x30as üveg, T8-as 15w-os fénycsővel, szűrőcserével). Szeretném fejleszteni a világítást, de nem akarom nagyon átalakítani a tetőt se. Az ötlött fel bennem, hogy beleragasztanék egy piros led szalagot a tetőbe, vagy esetleg 1pirosat és 1fehéret. Szerintetek lenne pozitív hatása, illetve működne? Maradhat a piros vagy más szín? Minden tanács jól jön, de low tech vonalon szeretnék maradni! Köszönöm!
Kell a plusz világítás, ha szélesebb körben szeretnél a növényekből válogatni és megoldható átalakítás nélkül a ledszalagos bővítés alu profilba téve is. Szerintem pirosat nem érdemes, én csak fehéret tettem (smd 8520 - 1 m). Valahol van is róla kép, talán itt a fórumon is valahol, majd megkeresem. A víz felmelegedése kiküszöbölhető a tető megemelésével, esetleg egy pc ventivel.
Jah, 112 literes az akva...
 
Utoljára módosított:
Kell a plusz világítás, ha szélesebb körben szeretnél a növényekből válogatni és megoldható átalakítás nélkül a ledszalagos bővítés alu profilba téve is. Szerintem pirosat nem érdemes, én csak fehéret tettem (smd 8520 - 1 m). Valahol van is róla kép, talán itt a fórumon is valahol, majd megkeresem. A víz felmelegedése kiküszöbölhető a tető megemelésével, esetleg egy pc ventivel.
DSC_1165.jpg DSC_1169.jpg
Alu szögprofillal és csavarokkal oldottam meg a rögzítést a gyári csavarhelyeket kihasználva.

Az emelést a frontüvegre helyezett policarbonát lemezzel (ez volt otthon) csináltam, erre támaszkodik a tető. A policarbonátot lefújtam fekete festékkel, hogy ne jöjjön át rajta a fény (ha ez zavar), így csak két végén jön ki, de a melegnek is ki kell jönni valahol. Ha még pc-ventit raksz az egyik ilyen réshez, akkor azzal hűtheted is a vizet, plusz kifújja a tető alól a világítás által termelt meleget. Nekem ez volt a legegyszerűbb, és pénztárcakímélő megoldás. Működik.
 
Köszönöm a tanácsot! Én is valami hasonló megoldást szeretnék! Nagyon szimpatikus a megoldásod. Csak azért gondoltam esetleg pirosra, mert a növényes csövek is ugye nagyobb arányba tartalmazzák a piros árnyalatokat. Bár ahogy utána olvastam a a ledednek, elég komoly fényerőt képvisel és pont az elvileg megfelelő színtartományban. A hűtést is muszáj leszek megcsinálni, Köszi az ötletet! :)
 
Back
Oldal tetejére