• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Guvu

argobalogtibi

Főkertész
Csak nem hagy nyugodni ez a wabizás, amikor olyan szép tálakat lehet látni,bár szerintem nem is az összeállítás a nehéz, hanem a hosszútávú minőségi fenntartás. Vettem egy BETA wabi szettet, ez lesz az újabb próbálkozásom.

Wabi tál: BETA wabi set
Aljzat: ADA aqua Gravel S, Bio rio, Ada multi bottom plus
Növények: Hygrophila pinnatifida, Hygrophila araguaia, Helanthium tenellum 'green', Pogostemon erectus

Nem tudom,mennyire fog működni ez a kavicságyas, bio rio-s, táprudas összeállítás.
A világítás 1w-os led, 100 lumen, ez is kérdéses, hogy elég lesz-e, vagy ha igen akkor meddig.

A GA nem tud szállítani Svájcba, ezért a helyi kereskedőktől vagyok kénytelen rendelni.

Délután összerakom, és teszek fel róla képet.
 
Csak nem hagy nyugodni ez a wabizás, amikor olyan szép tálakat lehet látni,bár szerintem nem is az összeállítás a nehéz, hanem a hosszútávú minőségi fenntartás. Vettem egy BETA wabi szettet, ez lesz az újabb próbálkozásom.

Wabi tál: BETA wabi set
Aljzat: ADA aqua Gravel S, Bio rio, Ada multi bottom plus
Növények: Hygrophila pinnatifida, Hygrophila araguaia, Helanthium tenellum 'green', Pogostemon erectus

Nem tudom,mennyire fog működni ez a kavicságyas, bio rio-s, táprudas összeállítás.
A világítás 1w-os led, 100 lumen, ez is kérdéses, hogy elég lesz-e, vagy ha igen akkor meddig.

A GA nem tud szállítani Svájcba, ezért a helyi kereskedőktől vagyok kénytelen rendelni.

Délután összerakom, és teszek fel róla képet.
Ha ki tudod tenni az ablakba, hogy közvetlen napfény érje, nem kell azonnal lámpa így nyáron
 
Ez az átmeneti megoldás született, egy 6500K-es, 1521 lm-es led izzóval, hogy több fényt kapjon a wabi. A szett vásárlása így egy kicsit okafogyottá vált, elég lett volna vennem egy üvegtálat. (...vagy találnom valahol az utcán... vagy kölcsönkérni egyet a szomszédtól....)

IMG_3390.JPG



A csiptetős lámpát még régebben vettem,kimondottan wabizáshoz, akkor még az volt a terv, hogy majd lesz nagyon sok wabim, mert ez nekem nagyon fog menni. :)
 
A világításod így bőven jó lesz, tolhatod napi 10 - 12 órában.
Miért ne menne, miért ne lehetne sok wabid?
Nem ördögtől való a wabik fenntartása. Csekély idő és energia befektetéssel csodákat lehet létrehozni.
Sok sikert kívánok
 
A szetthez tartozó Led, a normál világítási időn túl, hangulat megvilágításnak pont jó lesz, és nyugodtan pakolgathatom a szobában.
 
A világításod így bőven jó lesz, tolhatod napi 10 - 12 órában.
Miért ne menne, miért ne lehetne sok wabid?
Nem ördögtől való a wabik fenntartása. Csekély idő és energia befektetéssel csodákat lehet létrehozni.
Sok sikert kívánok

Köszönöm! Úgy emlékszem Te ugyan ilyen izzót használsz. Most már emlékszem, ahogy tegnap visszanéztem a naplódat,hogy a Pogostemon erectus választására is a Te wabid ihletett.
 
Back
Oldal tetejére