• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Guvu

Amikor odaég a tejbegríz a lábas aljára, úgy, hogy menthetetlen az edény, akkor támadt fel bennem az alkotói őrület este 9 után. Elővettem a substratot, egy kevés Amazóniát, pár emers hajtás, és kész is a wabi, ami igazából vállalhatatlan, mégis élveztem. Na erről nem készült fotó. :)
 

Attachments

  • wabi.JPG
    wabi.JPG
    138.9 KB · Megtekintések: 104
  • wabi1.JPG
    wabi1.JPG
    215.5 KB · Megtekintések: 69
  • wabi3.JPG
    wabi3.JPG
    147.7 KB · Megtekintések: 57
  • wabi5.JPG
    wabi5.JPG
    110.6 KB · Megtekintések: 55
  • wabi7.JPG
    wabi7.JPG
    187.2 KB · Megtekintések: 73
Nagyon komoly!👍🏻
Nálatok kiürül egy befőttes üveg, máris alkotni kezdesz, mi?🤣

Ahhoz milyen útmutatót tudnál adni a tapasztalataid alapján, melyik növények, milyen elrendezés marad meg inkább egy lapos 20x20-as air glassban például, melyik való gömbbe és melyik fedett kockába?
 
Nagyon komoly!👍🏻
Nálatok kiürül egy befőttes üveg, máris alkotni kezdesz, mi?🤣

Ahhoz milyen útmutatót tudnál adni a tapasztalataid alapján, melyik növények, milyen elrendezés marad meg inkább egy lapos 20x20-as air glassban például, melyik való gömbbe és melyik fedett kockába?
Ezek tényleg befőttes üvegek, direkt erre a célra rendeltem őket. Szerintem bármelyik növénnyel érdemes próbálkozni, de mindegyik jobban érzi magát zárt üvegben, főleg a Microsorumok, Bucék, Anubias-ok, Crypto-k, mohák, ezek talaj nélkül is szépen fejlődnek(tápos víz szükséges), a Hygrophilákat is beleértve. Nyitott, lapos üvegben vagy tálban könnyeben elpárolog a víz ezért nem nagyon lehet sokáig magukra hagyni takarás nélkül. Megpróbálom felsorolni ezeken kívül milyen más növényekkel próbálkoztam még. Rotalák, ludwigiák, a.reineckii, h.tripartita, bacopák, m. keisak, c.lyrata, e.acicularis, glosso, hm, monte carlo, marsilea-k, UG, ammania pedicellata, h.tenellum, h.zosterifolia. Magasabb páratartalom mellet mindegyik jobban fejlődik. :)
 
Hoztam pár életképet, és. hogy folytassam az odaégett tejbegrízes edény történetét, arról is van kép. :)
 

Attachments

  • Studio#.JPG
    Studio#.JPG
    254.4 KB · Megtekintések: 37
  • Studio%.JPG
    Studio%.JPG
    462.5 KB · Megtekintések: 36
  • Studio&.JPG
    Studio&.JPG
    416 KB · Megtekintések: 34
  • Studio.JPG
    Studio.JPG
    546.8 KB · Megtekintések: 39
  • Studio@.JPG
    Studio@.JPG
    391.8 KB · Megtekintések: 48
További képek, de ezeket már Magyarországról töltöm fel, végre itthon egy év után. Jó lenne ellátogatni a GA-ba, nem tudom a Galériát meg lehet-e csodálni. Kíváncsi vagyok a wabikra is, és minden újdonságra. Talán veszek pár Ada növényt, és talán valami üveget is, hogy Tőlük is legyen valami. :)
 

Attachments

  • Wabi#.JPG
    Wabi#.JPG
    183.5 KB · Megtekintések: 37
  • Wabi&.JPG
    Wabi&.JPG
    546.6 KB · Megtekintések: 31
  • Wabi.JPG
    Wabi.JPG
    397.8 KB · Megtekintések: 30
  • Wabi@.JPG
    Wabi@.JPG
    457.3 KB · Megtekintések: 28
  • Wabi°%.JPG
    Wabi°%.JPG
    559.6 KB · Megtekintések: 33
Örülök, hogy haza tudsz látogatni! A GA-tól biztosan tátva marad a szád.;)

És ki felügyeli a rengeteg műalkotásod, amíg visszatérsz? Előbb szólsz, én vállaltam volna! :p
 
Örülök, hogy haza tudsz látogatni! A GA-tól biztosan tátva marad a szád.;)

És ki felügyeli a rengeteg műalkotásod, amíg visszatérsz? Előbb szólsz, én vállaltam volna! :p
Okés,akkor legközelebb Neked szólok. :) Most lefóliáztam mindent, én sem tudom mire számíthatok mikor visszamegyek.
 
Attól függ, mennyit maradsz. @SMAdrián simán egy hétre magára hagyja a wabikat, kutya bajuk.
Persze, ha belefutsz egy kéthetes karanténba, az már necces lehet. De csak nem.😉
Ha bármire szükséged lenne, mikor itt vagy, csak szólj!👍🏻
 
Attól függ, mennyit maradsz. @SMAdrián simán egy hétre magára hagyja a wabikat, kutya bajuk.
Persze, ha belefutsz egy kéthetes karanténba, az már necces lehet. De csak nem.😉
Ha bármire szükséged lenne, mikor itt vagy, csak szólj!👍🏻
Köszönöm! :) Jövő héten már megyek vissza, de mostantól már rendszeresek lesznek a hazautak, és ha működik ez a fóliás megoldás, akkor az megkönnyíti ezeket az 1-2 hetes távolléteket. @SMAdrián nál láttam én is,hogy így hagyja ott a wabikat, és talán még akváriumai is vannak amiket nem minden nap lát.
 
Köszönöm! :) Jövő héten már megyek vissza, de mostantól már rendszeresek lesznek a hazautak, és ha működik ez a fóliás megoldás, akkor az megkönnyíti ezeket az 1-2 hetes távolléteket. @SMAdrián nál láttam én is,hogy így hagyja ott a wabikat, és talán még akváriumai is vannak amiket nem minden nap lát.

Attól függ, mennyit maradsz. @SMAdrián simán egy hétre magára hagyja a wabikat, kutya bajuk.
Persze, ha belefutsz egy kéthetes karanténba, az már necces lehet. De csak nem.😉
Ha bármire szükséged lenne, mikor itt vagy, csak szólj!👍🏻
2 hetes intervallumra szoktam hagyni a wabikat, és a kaváriumokat.
 
@star67 Tudom Nálad is megjelennek időnként a kártevők, ezért is leírom nekem mik a tapasztalataim velük. Nálam elég sok növény van kis helyen összezárva, ezért is egy Paradicsom a különféle levéltetveknek, atkáknak, árnyék szúnyog lárváknak. A sűrű növényzetben könnyen és gyorsan elszaporodnak, és ahogy lekezelem a fertőzött részt, átmennek máshova és ez így ment a végtelenség irányába. Kétféle bárhol kapható növényvédő szert használok, az ajánlottnál jóval nagyobb hígításban. Most,hogy otthon voltam Magyarországon két hetet, mindent lefóliáztam külön külön hermetikusan, így nem tudtak vándorolni a kártevők. Ellenőrizhető volt melyik wabi fertőzött, azokat kezeltem és visszazártam,pár nap múlva megismétlem,egészen addig ameddig helyre nem jönnek, ez amolyan wabi black out. Volt kettő amelyiket, bármennyire rossz érzés, de bontanom kellett, két hét alatt teljesen felélték a növényeket, és úgy láttam, hogy nem tudtak volna regenerálódni. @SMAdrián -nál láttam, hogy a kéthetes távollét sem gond lefóliázva. A Dooa üvegeket a gyári fedővel takartam, ott van egy pici szellőzés a szilikon tappancsok miatt. Nagyon jót tett mindegyik wabinak, szükség szerint alkalmazni fogom mert a növények nagyon megindultak. :)
 
Szerviz képek következnek. Két 20x20x30-as és egy 30x18x12-es Dooa üveg. A bal oldalit ma töltöttem fel vízzel, a H. tenellum nem nagyon érezte jól magát, és a barna alga is ellepett, ami a képen is látszik, és a kártevők ellen is hatásosnak bizonyul. A középsőt is ma töltöttem fel, eddig ezeket az üvegeket nem így használtam. A jobb oldaliban a Bucékat megritkítottam, szeretném máshol felhasználni őket. Ha már elégedett leszek ezekkel a wabikkal, majd arról is posztolok. :)
 

Attachments

  • Dooa#.JPG
    Dooa#.JPG
    470.7 KB · Megtekintések: 29
  • Dooa.JPG
    Dooa.JPG
    321.2 KB · Megtekintések: 27
  • Dooa@.JPG
    Dooa@.JPG
    347.2 KB · Megtekintések: 30
Back
Oldal tetejére