• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Guvu

Mindkettőt
A levél tápot felejtsd el egy időre, mert nem tudhatod hogy a növények mennyit tudnak felvenni. A maradék, a leveleken szárad/marad, ami megfojtja. Lehet hogy a növény ilyenkor olyan szagot bocsát ki ami kedvez a tetveknek, de az is lehet hogy csak a maradék táp szagára jönnek.

Én csak a talajba használok tápot, amúgy is a mohák nem igazán szeretik a sok tápot. Én ezt tapasztaltam. Heti egyszer szoktam adni 3ml táp koktélt. Spriccelés, csak RO vizel, amit hűtőbe szoktam tartani.
 
A levél tápot felejtsd el egy időre, mert nem tudhatod hogy a növények mennyit tudnak felvenni. A maradék, a leveleken szárad/marad, ami megfojtja. Lehet hogy a növény ilyenkor olyan szagot bocsát ki ami kedvez a tetveknek, de az is lehet hogy csak a maradék táp szagára jönnek.

Én csak a talajba használok tápot, amúgy is a mohák nem igazán szeretik a sok tápot. Én ezt tapasztaltam. Heti egyszer szoktam adni 3ml táp koktélt. Spriccelés, csak RO vizel, amit hűtőbe szoktam tartani.
Dooa wabi kusa liquid-et használok. Mostanában elkezdtem talaj nélkül növényeket nevelni üvegben, azokat GA tápos RO vízzel spricnizem, máshonnan nem jutnak táphoz. :)
 
Ennél, már olvastam valakinél, itt a fórumon, hogy ugyan úgy tetves lett a wabija.

És itt is megjelentek a tetvek?
Szerintem a tápnak nincs köze hozzá. A levéltetvek ilyenek, jönnek,pusztítanak. Ősszel tél elején beköltöznek melegebb helyekre, időben észre kell venni és védekezni ellenük. A Velencei-tónál van egy kertes házunk, mindenféle növénnyel, ott is rendszeresen permetezni kell a különféle kártevők,kórokozók ellen. :)
 
20 fok körül :) Általában lakásokban, növényházakban telelnek át, a mínuszokat nem bírják. :)
20-22 fok, de a radiátor közelében az ablaknál.
Szobanövényünk nincs.
Semmi nem fog elolvadni, már csak a mohák maradtak, ludwigia, rotala, pinnatifida, tripartita, pogo már kinyiffant.😭
Nem tudom, mitől szaporodtak el, meg hogy kerültek bele?:unsure:
 
Én sima RO vízzel spriccelek.
Két vagy három hete egyszer spricceltem wabi kusa liquiddel, mert véletlenül mist helyett azt vettem.
Attól csak nem tetvesednek meg?
 
20-22 fok, de a radiátor közelében az ablaknál.
Szobanövényünk nincs.
Semmi nem fog elolvadni, már csak a mohák maradtak, ludwigia, rotala, pinnatifida, tripartita, pogo már kinyiffant.😭
Nem tudom, mitől szaporodtak el, meg hogy kerültek bele?:unsure:
A fotón az egyedszám per négyzetcentiméter alapján nem ma kezdték a szakmát nálad. Nálam is az volt a hiba, hogy hagytam elszaporodni, mert nem vettem komolyan. Szerintem kezeld valami bio cuccal, és utána telepítsd újra, vagy dobj ki mindent és indítsd újra. Hogy honnan? Ezek mindenhol ott vannak, de meglepett hogy a wabikra is veszélyes. :)
 
A Dooa akváriumok közül, a lefedhető, zárt rendszerekben a legkönnyebben fenntartható a wabi kusa számomra. Ha napokig nem csinálnék vele semmit is ellene, sőt még jobban él. Az egyetlen esztétikai gondom a párásodás ami miatt kevésbé élvezhető a látvány. Elkezdtem vízlepergető szereket keresni, és először a szélvédő, bukósisak plexi víztaszító szereket találtam. Ha nem vegyül a vízzel akkor talán nem is oldódik a talajba, gondolom, de tovább kerestem kevésbé veszélyes szereket. A búvároknak árulnak a búvármaszk bepárásodása ellen, alkoholmentes, semmilyen irritációt nem okozó oldatot, amit a gyakorlatban csak az amatőrök használnak, a többség csak egyszerűen beleköp a maszkba, kicsit elkeni, leöblíti és lehet merülni. Rendeltem egy ilyet és az egyik zárt üveg frontüvegét lekezeltem vele. Eddig minden oké, majd csinálok képeket. Ha beválik akár bármely zárt üvegen alkalmazható. :)
 
A közeljövőben kipróbálom a Dooa Wabi kusa Mist, hogy tényleg távol tartja-e a kártevőket. Végül is ez a megoldás lenne a legegyszerűbb, ami itt volt a szemem előtt, de mégsem figyeltem fel rá. Ha valakinek van ezzel a termékkel tapasztalata, azt szívesen venném ha megosztaná. Ha már valamelyik topikban szó volt róla akkor sorry. :)
 
A Dooa akváriumok közül, a lefedhető, zárt rendszerekben a legkönnyebben fenntartható a wabi kusa számomra. Ha napokig nem csinálnék vele semmit is ellene, sőt még jobban él. Az egyetlen esztétikai gondom a párásodás ami miatt kevésbé élvezhető a látvány. Elkezdtem vízlepergető szereket keresni, és először a szélvédő, bukósisak plexi víztaszító szereket találtam. Ha nem vegyül a vízzel akkor talán nem is oldódik a talajba, gondolom, de tovább kerestem kevésbé veszélyes szereket. A búvároknak árulnak a búvármaszk bepárásodása ellen, alkoholmentes, semmilyen irritációt nem okozó oldatot, amit a gyakorlatban csak az amatőrök használnak, a többség csak egyszerűen beleköp a maszkba, kicsit elkeni, leöblíti és lehet merülni. Rendeltem egy ilyet és az egyik zárt üveg frontüvegét lekezeltem vele. Eddig minden oké, majd csinálok képeket. Ha beválik akár bármely zárt üvegen alkalmazható. :)
Erről van update? Sikeres volt a teszt?
 
Erről van update? Sikeres volt a teszt?
Nem egy végleges megoldás. Ahol jobban szárazra töröltem a felületet ott jobban működik, az első pár napban tökéletes (egy kicsit torzít), később fokozatosan párásodik, de így egy hét elteltével is még látható a hatása. Vannak olyan szerek amik a leírásaik alapján fél évre is megőrzik a víztaszító hatásukat, de ezeket nem merném felkenni az üvegre. :)
 
Szokásomhoz híven, időnkét teszek fel pár képet. Legújabb kedvenceim az orchideák, amikből beszereztem párat,Mosdevallia minuta, Bulbophyllum affine, Bulbophyllum copelandii, de róluk még nem sikerült jó fotót készíteni.
 

Attachments

  • FórumI.JPG
    FórumI.JPG
    390.3 KB · Megtekintések: 38
  • FórumII.JPG
    FórumII.JPG
    177.9 KB · Megtekintések: 38
  • FórumIII.JPG
    FórumIII.JPG
    406.2 KB · Megtekintések: 37
  • FórumIV.JPG
    FórumIV.JPG
    371.9 KB · Megtekintések: 34
  • FórumV.JPG
    FórumV.JPG
    388.9 KB · Megtekintések: 43
Teszek fel pár képet, amiket nem olyan régen csináltam. Az a jó,hogy van hova fejlődni. A világhálón olyan képek vannak fent wabikról, amik feladják a leckét, és nem hiszem, hogy a PS miatt. Sok országban eleve a helyi klímának köszönhetően, csak behoz valamit az utcáról és kész is van, olyan minőségben amit Európában csak nehéz feltételekkel lehet elérni. :)
 

Attachments

  • forum.JPG
    forum.JPG
    275.1 KB · Megtekintések: 31
  • forum1.JPG
    forum1.JPG
    443.9 KB · Megtekintések: 35
  • forum3.JPG
    forum3.JPG
    303.1 KB · Megtekintések: 37
  • forum5.JPG
    forum5.JPG
    414.2 KB · Megtekintések: 36
  • forum7.JPG
    forum7.JPG
    62 KB · Megtekintések: 35
Back
Oldal tetejére