• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Guvu

Pár kép a studioról, hogy hogyan is kell elképzelni, kb 90 wabival. Sikerült a levéltetveket visszaszorítanom, de még helyenként felüti a fejét. Szeretnék minél jobb wabikat összehozni, és azt veszem észre, hogy idővel kicsit mindig javul a minőség. :)
Klasz. 👍
A első képen, ott fent, az is wabi?
 
Mi ennyi tenni való van napi szinten? Én spriccelésén kívűl nem csinálok mást.
Mostanában a legtöbb munkát a levéltetvek által okozott károk renoválása adta. Egyébként valamit mindig szétszedek,építek, karbantartok, ötletelek, kipróbálok, átalakítok. Törekszem a jobb minőség irányába fejlődni. Ezt simán tudom csinálni 7/24-ben. :)
 
Szia!
Szerinted ez levéltetű?
Mostanában minden hamar elpunnyad a wabiban, ami korábban remekül nőtt?
Ha azok, mit lehet tenni ellenük?
Köszi a segítséget!
20210219_093711.jpg
 
Szia!
Szerinted ez levéltetű?
Mostanában minden hamar elpunnyad a wabiban, ami korábban remekül nőtt?
Ha azok, mit lehet tenni ellenük?
Köszi a segítséget!
View attachment 102230

Nagyon úgy néz ki,hogy levéltetvek. Beltérben is használható növényvédő szert használtam. Érdemes több félével is próbálkozni ha valamelyik nem működik. Viszont azzal számolni kell, hogy lesznek növények amik a vegyszer miatt olvadnak majd el. Minél előbb érdemes elkezdeni védekezni ellenük, mert ha elszaporodnak elég nagy kárt tudnak okozni. Egy szobanövénnyel is könnyen behozható a lakásba, nálam egy bonsai-on jelentek meg először. :)
 
Nagyon úgy néz ki,hogy levéltetvek. Beltérben is használható növényvédő szert használtam. Érdemes több félével is próbálkozni ha valamelyik nem működik. Viszont azzal számolni kell, hogy lesznek növények amik a vegyszer miatt olvadnak majd el. Minél előbb érdemes elkezdeni védekezni ellenük, mert ha elszaporodnak elég nagy kárt tudnak okozni. Egy szobanövénnyel is könnyen behozható a lakásba, nálam egy bonsai-on jelentek meg először. :)
Megkérdezhetem hogy hány fok van a szobába, ahol a wabikat tartod? Nálam egyikbe sincs jelen, és van egy gondolatom hogy mi lehet a oka.
 
Megnézted azoknak a növényeknek leveleit, ahol a tetvek tanyáznak? nem ragacsosak?
Nálam gyapjas levéltetvek voltak, ezért a szárakon, levélnyélen fehér gyapjas szőrcsomók alakultak ki. Nem minden növényt támadtak meg, a kedvenceik a ludwigiák, hygrophyla-k és a rotalák. A bonsai-on ahol megjelent ott mindenhol ahogy írod tiszta ragacs volt. :)
 
Nálam gyapjas levéltetvek voltak, ezért a szárakon, levélnyélen fehér gyapjas szőrcsomók alakultak ki. Nem minden növényt támadtak meg, a kedvenceik a ludwigiák, hygrophyla-k és a rotalák. A bonsai-on ahol megjelent ott mindenhol ahogy írod tiszta ragacs volt. :)
Levéltápot használsz,vagy talaj tápot, vagy mind kettőt?
 
Back
Oldal tetejére