• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Guppitanya

N-dee

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Gondoltam megosztom a low-tech, low-light fanok örömére, kislányom guppitanyáját :) Tavaly november eleje óta üzemel, egy gyári 35L-s Tetra aki, gyári szűrővel + egy Aqael minivel, amin egy powerhead szivacs van a kosár helyett. Tápozás mikro-makro amikor éppen eszembe jut és Easy Carbo napi 1ml. Világítás 11W, vízcsere 3 hetente 50%. Szépen fejlődik benne minden, alga csak elvétve van. Anubiasokból van benne 4-5 féle, szőlőtőkékre kötözve, plusz valami víz tetején úszó izé, amit a mai napig nem tudok, hogy micsoda, de jól néz ki :)

Az akit kislányomnak raktam öszze, a halakat is Ő válogatta ki és eteti is őket minden nap. A karbantartás egyelőre még apa feladata, de egyszer mindent el kell kezdeni :)

6530973_1d53c50dde58ff17956ff2f67b561432_l.jpg

6530929_8d4e8b8a269fd07b2f1cd0dc5bcf3dc4_l.jpg

6530887_b6ed37c72d59f61e500d65e5f7fd9b81_l.jpg
 
Jópofa, tetszenek ezek a low tech aksik a maguk egyszerűségével. megvan az akvarista utánpótlás :) Guppik nem szaporodnak? nem sok kicsit láttam benne. Szépek az anubiasok, szeretem őket.
 
Hát, remélem pár év múlva már Ő gondozza a nagy akit is, nekem meg csak marad a gyönyörködés :D Kis guppik renszeresen vannak, de hamar összekapkodják a többiek......egészségesek is a folyamatos "élő kajától" ;)
 
Azért szép lassan előkerülnek itt az utódoknak készült kis akik is... ;) Gratula,nagyon pofás kis akvárium lett.Gyerek sarok címmel nemsokára új topicot nyithatunk. :thumbup:

Ui:A lányos apukák aktívabbak? ;)
 
Szia N-Dee,

szep kis akvarium ez is.
Nekem is van otthon egy ilyen tetra, a maga beslo szurojevel elfekvoben.Lehet en is berendezem:)
A gyari szurot erdemes lenne mondjuk egy mas, kisebb belso szoruvel helyettesiteni (mondjuk hidor crystal mini)?

ps : grat az iwagumidhoz is :thumbup:
 
zsotyi said:
Gyerek sarok címmel nemsokára új topicot nyithatunk. :thumbup:

Ez nem is rossz ötlet :)

borgisz said:
A gyari szurot erdemes lenne mondjuk egy mas, kisebb belso szoruvel helyettesiteni (mondjuk hidor crystal mini)?

Szerintem érdemes a nagyobb szűrőfelület és flow miatt, vagy legalább megerősíteni egy másodikkal, mint nálam. Amíg csak a gyári Tetra ment benne, addig algásodott az aki, de a plusz szűrés beiktatása óta teljesen eltűnt.
 
Back
Oldal tetejére