• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Guidance

Sikerült rászánni néhány órát és elkezdeni építeni (gyerek mellett, derékfájással annyira nem evidens a dolog... :) ).

Elsőre ezt dobtam össze tegnap estére. Látok benne hibákat bőven, de kíváncsi lennék a ti véleményetekre is. (Főképp @Trappista -éra :) )

View attachment 55940
Édes jó Istenem, bárcsak már ott tartanék a legózásban, ahol Te!
Nagyon tetszik, de egy algafülű véleményét ne tartsd mérvadónak.
 
Édes jó Istenem, bárcsak már ott tartanék a legózásban, ahol Te!
Nagyon tetszik, de egy algafülű véleményét ne tartsd mérvadónak.

Sok-sok videó és az itteni építések alapján haladtam, gyakorlatilag nulla "érzékkel", szóval abszolute bele lehet jönni. :) Érdemes belevágni, elég élvezetes meló. :)
 
Te hogy növényesítenél? :)

Na azzal tényleg jobb, ha nem foglalkozol! :ROFLMAO: Nem hiszem, hogy fel tudnék mutatni kellő referenciákat a véleményalkotáshoz.
De persze véleményem azért van. ;)
Első körben én elhagynám a dekorhomokos lehetőséget, és egy a felső sziklák között Riccardiás, Mini Fissis, alsó sziklák között Fissi bokros, hátul középen HC-s, elől MC-s akváriumot kélpzelnék el, az első köveknél egy két Parvula csokorral.
Vagy akár full riccardiába is el tudnám képzelni, ha van hozzá forrásod... :p
 
Na azzal tényleg jobb, ha nem foglalkozol! :ROFLMAO: Nem hiszem, hogy fel tudnék mutatni kellő referenciákat a véleményalkotáshoz.
De persze véleményem azért van. ;)
Első körben én elhagynám a dekorhomokos lehetőséget, és egy a felső sziklák között Riccardiás, Mini Fissis, alsó sziklák között Fissi bokros, hátul középen HC-s, elől MC-s akváriumot kélpzelnék el, az első köveknél egy két Parvula csokorral.
Vagy akár full riccardiába is el tudnám képzelni, ha van hozzá forrásod... :p

Hasonló az elgondolásom nekem is, fentebb valahol írtam is.
Riccardia nekem kicsit kérdőjeles, mert nagyon lassú növény, félek, egy ilyen nyílt setupban totál bealgásodna.
Mini fissit honnan lehet meríteni?
 
Hasonló az elgondolásom nekem is, fentebb valahol írtam is.
Riccardia nekem kicsit kérdőjeles, mert nagyon lassú növény, félek, egy ilyen nyílt setupban totál bealgásodna.
Mini fissit honnan lehet meríteni?

Ha nem használsz óriás levelű növényeket, szeriuntem elrontani sem tudod. ;)
A Riccardiáról meg csak a saját nevemben beszélve, nálam szinte minden gyorsabban lesz-lett algás, mint ő. Nála inkább az a gond, ha túl vastagra nő, és nem éri elég fény az alját, ott el tud barnulni, és fel tud szakadni.
Mini Fissi ügyben sajnos én már nem tudok segíteni. Elajándékoztam az összeset, amim volt.
 
Átvettem egy nagy marék mini fissit @evavigh kolleginától, holnap még érkezik egy rakat HC és egyebek, valamint ha minden jól megy, lesz riccardiam és rotala hra-m is, szombaton GA megnyitó, ahol pár doboz növényt még veszek, aztán indul a növényesítés. Kíváncsi vagyok, mi fog kisülni belőle. :)
 
Csináltam egy alap növényesítési tervet (pro paint skillz! :D ), a világos zöld az MC-HC gyep (plusz parvula és crenata), a sötét zöld a fissi és mini fissi, a neonzöld a riccardia. Hátulra a hra-t nem rajzoltam be, úgyis csak ideiglenesen lesz (aztán ki tudja...).

Emészthető az elgondolásom, vagy totál zsákutca? :)

Köszi, hogy benéztél! :)

növterv.jpg
 
Nálam a hra inkább kúszik-mászik, semmint az akva pereme felé nyújtózkodna. :(
De ha Nálad szép narancsosan felfelé nőne, az nagyon klassz lenne, mert egy naplementés/napfelkeltés hegység benyomását eredményezné. ;)

Amíg nincsenek növények, addig meg tegyél vizes perlon darabkákat a csúcsokra, és megvan a téli hegyek c. kompozíció. :D
 
Nálam a hra inkább kúszik-mászik, semmint az akva pereme felé nyújtózkodna. :(
De ha Nálad szép narancsosan felfelé nőne, az nagyon klassz lenne, mert egy naplementés/napfelkeltés hegység benyomását eredményezné. ;)

Amíg nincsenek növények, addig meg tegyél vizes perlon darabkákat a csúcsokra, és megvan a téli hegyek c. kompozíció. :D

Ráéreztél a gondolatomra, a napkelte/napnyugta ötlete már keringett egy ideje a fejemben, főleg, hogy a neve már megvan ennek az új scape-nek és passzol is hozzá. :)
Na de ezt majd kicsit később, az új naplóban.. :)
 
Ráéreztél a gondolatomra, a napkelte/napnyugta ötlete már keringett egy ideje a fejemben, főleg, hogy a neve már megvan ennek az új scape-nek és passzol is hozzá. :)
Na de ezt majd kicsit később, az új naplóban.. :)

Nagyon várom, hogy növényesítve milyen lesz!
Hátul nem tudom, mennyire töltötted fel a talajt, ahol a Hra lesz, de szerintem ne hagyj akkora mélységet, mint ahogy nálam láttad, szívás ültetni, illetve a növények is állandóan felkívánkoznak.
 
Nagyon várom, hogy növényesítve milyen lesz!
Hátul nem tudom, mennyire töltötted fel a talajt, ahol a Hra lesz, de szerintem ne hagyj akkora mélységet, mint ahogy nálam láttad, szívás ültetni, illetve a növények is állandóan felkívánkoznak.

Mindkét oldalt látszik a talaj szintje a tükröződésen. ;)
Még van egy kevés Amazoniám, szerintem bele fogom még önteni, mielőtt nekiugrom az ültetésnek.
 
Back
Oldal tetejére