• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Guidance

Megérkezett a bútor is végre, persze pont ezen a héten vagyok szuper elfoglalt, úgyhogy majd csak jövő héten állok neki az építésnek.


Még kell bele egy jó hosszabbító, amiben nem ferdék a dugaljak (ötletek jöhetnek :) ), meg esetleg egy mágneses eszköztartó valamelyik ajtószárny belsejére.

Szépre sikeredett a szekrény, gratulálok. Pár javaslatot tennék, ha megengedsz....
A 2080-as szűrő telítve szűrőanyaggal meg vízzel, komoly súlyt képvisel ezért képtelenség megemelni a szekrény belsejében. Nehezen hozzáférhető, ezért van görgő alatta. El kell fordítanod majd 90 fokkal a szűrőt, így egy kicsit hajlítanod kell a csövezést vagy kiengeded hátul.
Én tennék egy vízzáró anyagot (linóleum, gumis burkolólap, stb..)az aljára, hogy védjem a szekrényt. (Az ördög nem alszik!);)
Nálam a régi szekrényben a 2 db. 2080-as alatt Praktikeres gumiörleményes burkolólap volt, rezgést csillapított plusz vízzáró funkciót is betöltött.

Elosztóra javasolnék olyat ahol egyenként kapcsolhatók a dugaljzatok vagy/és esetleg wifis elosztót. Telefonról lehet vézerelni plusz beállítani az időzítést. Nem kell tenyérnyi időzítőkkel szenvedni, helyet találni neki. Ráadásul egy időzítő mindig két dugaljt foglal el.
 
esetleg wifis elosztót. Telefonról lehet vézerelni plusz beállítani az időzítést.

Ezzel én is szemezek már egy ideje. Van esetleg forrásod, ahonnan ilyet be tudnék szerezni? (Privátban is jó.)
Továbbá ha elmegy a wi-fi (megesik néha), akkor is kapcsol a cucc? Áramszünet esetén megmaradnak a beállítások?

A szűrővel kapcsolatban az a cél, hogy csak az előszűrőt takkeroljam pár havonta, a bio részhez nem is nagyon nyúlnék, max évente egyszer, ezért első körben nem csavargatnám feleslegesen a csöveket. Ha nagyon gáz, akkor elforgatom.
Természetesen aláteszek valamit, valószínűleg egy régi törülközőt.

Köszi a tippeket! :)
 
Van forrásom persze, írd meg nekem p.ü.-ben egy emailcímet és elküldöm.
Naponta kétszer kapcsol ugye ki be, tehát kicsi az esély, hogy pont abban a percben nincs wifi, továbbá kapsz róla értesítést. Nálam egy hónapja megy és még nem kapolódott le a netről.
Ha nem kapsz értesítést, akkor valószínű áramkimaradás van, de ha vége kapcsol azonnal. továbbá telefonról is tudod kapcsolgatni manuálisan.
 
Sikerült rászánni néhány órát és elkezdeni építeni (gyerek mellett, derékfájással annyira nem evidens a dolog... :) ).

Elsőre ezt dobtam össze tegnap estére. Látok benne hibákat bőven, de kíváncsi lennék a ti véleményetekre is. (Főképp @Trappista -éra :) )

Bár Sanyi lett megszólítva elsősorban, ha szabadna én "savaznám":
A jobboldal nekem bejön, szuper!

A baloldalt kéne finomhangolni még:
Pisos nyíl: Dobd ki vagy máshova rakd, szerintem nem passzol a scape-be, túl harmonizál a baloldalon lévő két lapos kővel. De mégse ad természetes hatást.
Zöld nyíl: Kicsit állítsd őket egyenesebbre, vagy esetleg cseréld meg őket. A hátsó lehet jobban mutatna elől, a jobboldali zöldnyilas kő túl bumszli, menjen hátra.
Kék nyíl: tedd szellősebbre őket, ha kikerül a pirosnyilas kő.

Egy próbát megér....;)

upload_2018-5-23_16-5-27.jpeg
 
Nekem bejon [emoji4] novenyesitve zseni lesz! Gyonyoruek ezek a szikla formak. Remelem nem csak az iphone kepernyoje javit ennyit [emoji4] [emoji4]
 
Itt felém a vélemény kérés gondolom az irigységem szintjére vonatkozik. ;)
Még csak mobilról nézem, de szerintem nagyon leszek. :D
Egy @sztanotomi szintű nyilazgatást én amúgy sem vállalnék, de talán a pirosra kár az energia. Az első pár hét után elnyelik a növények szegényt. [emoji14]
Azt azonban örömmel lárom, hogy többségben mind a ketten a kövek hasonló oldalát láttuk szimpatikusnak. (csak te talán ügyesebben...)
Nagyon nagy gratula! Ha csak a növényesítés nem megy nagyon félre, már semmi nem ment meg egy szép akvától...
@Jopet te most dicsérsz, vagy nekem szólsz be? :D
 
Itt felém a vélemény kérés gondolom az irigységem szintjére vonatkozik. ;)
Még csak mobilról nézem, de szerintem nagyon leszek. :D
Egy @sztanotomi szintű nyilazgatást én amúgy sem vállalnék, de talán a pirosra kár az energia. Az első pár hét után elnyelik a növények szegényt. [emoji14]
Látom az először kilőtt nyilaim most nem találtak be, :D de lehet tényleg elrontaná a scapet. Nektek hiszek. :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Hú, köszi mindenkinek, nem számítottam ennyire pozitív visszajelzésekre, inkább behunytam a szemem és vártam a savat. :D

Nálam is a bal oldal a neccesebb, a lapos kő fölötti kettő eléggé összefolyik, lehet, megcserélem őket, vagy valami mást teszek a helyükre. Sajnos elfogytak a lapos kövek, már csak macskakő jellegű bumszlik maradtak. A lapos kő pedig direkt került oda balra, hogy legyen folytatása a jobb oldalról érkező átlónak. (Sok a "lapos", de nem kalapos, tilláromhaj... :) )
Sanyi jóvoltából van egy zsák apró zúzalékom is, részletek kidolgozása végett majd abból is szórok be.

Jelenleg amúgy csak az előző tankból kimentett használt Amazonia van benne (meg 5 lityi Aquabasis Plus), szóval erre még rákerül egy 9l-es friss réteg.
Hátul a nagy kövek mögött is fel kell töltenem a talajt, meg a sziklás rész között is sok még a légrés, szóval lesz még vele meló bőven.
Érdemes lehet feljebb emelni még a hátsó részt szerintetek?

@sztanotomi tanácsára berendeltem kettő wifis elosztót, 20-30 nap és itt lesznek, úgyhogy addig biztosan nem lesz indítás.

Ellenben a GA-s csomagomért holnap elugrom (főképp a 2080-as légréseit kitömő cuccok vannak benne: Matrix, meg szivacs), úgyhogy lesz mivel szöszmötölni.

novenyesitve zseni lesz!

Ha csak a növényesítés nem megy nagyon félre, már semmi nem ment meg egy szép akvától...

Na ez az a téma, amivel kapcsolatban szeretnék ötleteket kapni. Amim van jelenleg: egy jó nagy adag MC és rengeteg fissidens. Az elképzelés az, hogy a szabad részekre menne az MC (esetleg bekeverve némi marsilea crenata és acicularis/parvula mini, még akár HC-val is megpróbálkoznék itt-ott), a kövek réseibe és a laposabb felületekre meg a moha (a fissin kívül riccardia-val és weeping-gel szemezek), hátulra a kövek mögé meg stemek, de csak a starthoz, hogy ne legyen algabumm, később kiszedném őket.

Nem titkolt szándékom benevezni ezzel a scape-pel a következő HAC-ra, úgyhogy nem szeretném elrontani a növényesítést, ezért bármilyen tanácsot, ötletet szívesen fogadok.

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Utoljára módosított:
Megpiszkáltam a bal oldalt, kicseréltem az elülső követ egy szebbre, hátul lett egy hasadék, elöl meg némi fény-árnyék hatás.

Rákerült továbbá kb. 7l friss Amazonia is, hátul lávakő támasztékokkal megsegítettem az emelést.

Apránként módosítgatok, egyszer majd csak meglesz a végleges csontváz. :)

20180527_192512.jpg
 
Sikerült egészen emészthetőt alkotnom, viszonylag sok iteráció végére. A jobb oldalhoz nem nyúltam, az elsőre nagyon jóra sikerült, a bal oldallal kellett sokat legóznom.

Én ezt már növényesíteném, de azért szívesen veszem, ha savazzátok egy kicsit. :)

Bónusz nyereményjáték: találd meg az elrejtett lávakövet! A megtalálók között értékes állvakarást sorsolok ki. :D

20180617_143657.jpg
 
Igaz.
Valójában posztról posztra követtem az eseményeket már akkor is, de tudod rövid az eszem :)
A hardscapeben nekem ez a két kő lóg ki valahogy, de ez már csak kukacoskodás, a növények lehet megoldják. Csak azért teszem szóvá, mert látom, hogy törekszel a tökéletességre (y)

20180617_143657.jpg
 
Igaz.
Valójában posztról posztra követtem az eseményeket már akkor is, de tudod rövid az eszem :)
A hardscapeben nekem ez a két kő lóg ki valahogy, de ez már csak kukacoskodás, a növények lehet megoldják. Csak azért teszem szóvá, mert látom, hogy törekszel a tökéletességre (y)

View attachment 57588

Köszi, igyekszem a legjobb alapra építkezni, ebben nagy segítség a ti visszajelzésetek (na meg a posztjaid a profi építések topikban :) ).
Azt a két követ a növények körbe fogják ölelni és nem fognak annyira kilógni, de nem véletlenül vannak ott, kellett valami, ami megtöri kicsit a vonalakat. :)

Növényt neki, vizet bele! ;)

Jelen állás szerint 3 hét múlva tudok nekiállni a zöldségeknek, nyaralás előtt nem indítom el, mert csak a hajtépés lenne belőle. :)
Te hogy növényesítenél? :)
 
Back
Oldal tetejére