• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes grönt fält

kriszko

Főkertész
Sziasztok!
Ez az akvàrium a metsän reunalla utódja lesz. Terveim szerint a hónap második felében tudom indítani. Eléggé minimálra tervezem, csak pár fajta növény lesz benne. Csináltam egy skiccet is róla, bénának béna, de legalább az enyém:)
1ce56d7be637efc3d02d9d8127a60822.jpg
A fűszerű világos zöld rész az parvula mini, a sötétzöld fűszerű az acicularis, a háttérnövényen pedig még agyalok. Ötleteket szívesen fogadok.
 
Az akvárium átrendezése megtörtént kb. két hete, totál más lett mint amit eredetileg kigondoltam és lerajzoltam. A szűrőt járattam, de így is ellepett a barna alga, de brutál módon. Az üvegen nem lehet belátni, a dekorhomok pedig hullámzik az algától. Sajnos munka miatt nem tudtam annyi vizet cserélni amennyit akartam, ráadásul annak is a fele kezelt csapvíz lett. Ma az üveget nagyrészt lepucoltam és ahonnan tudtam leszívtam az algát.
 
Hoztam pár képet, elsőnek a nagyról.
f5b680d4254d80c5e5ded2a0027d4835.jpg
A barna algát nagyjából lepucoltam az üvegről, a homokról leszívtam, a maradékot pedig az otok, süncsigák és egy black molly felkajolta.
Polly köszöni jól van (a háttért ne nézzétek!).
793007a333e4210387edb48dd46d5177.jpg
Lett egy “társa” is, Bolka. Ő egy dumbo betta. Kb. egy hónapja került hozzánk a GA-ból. Pár napra rá valószínüleg megfázhatott itthon és elég ramaty állapotba került.
a1a2037c1268adab2ee438894bba1c18.jpg
Az úszói összetapadtak, többnyire csak feküdt az akvárium alján, nem evett. Hőfokot feltoltam 29-30 fokra, így volt kb másfél hétig, kapott azért egy kis fertőtlenítőt meg immunerősítőt. Kezdett helyrejönni, az úszói kezdtek szétnyílni, ekkor mondjuk a farokúszója kettészakadt. Mára nagyjából helyrejött, a farka is kezd összenőni.
55539487dedd57d3ce7fdf7df010f607.jpg
 
Á, esélytelen:) Anno mikor bekerültek csak rajban úsztak, nagyon szép volt. Aztán ahogy felbátorodtak azóta annyi felé úsznak ahányan vannak, de legalább nem a susnyásban bújkálnak!
 
Sziasztok!
A micro egész jól besűrösödött, a parvula anno kapott egy tarra vágást, most kezd újra szép lenni. Nem mondom hogy nincs ilyen-olyan alga, mert van! De legalább mindenkinek van mit ennie [emoji846] A sokáig nem megfelelő co2 szint miatti fonal kezd visszaszorulni a jobb oldal kivételével.
A rotala is több mint a felére vissza lett vágva, most kezd magához térni, jópár hét még mire eléri majd a felszínt, ebben az akváriumban semmi sem egy sprinter, de nekem ez így van jól![emoji846]
a9ffc2157685d46ed770fcbbb61c444b.jpg
 
Dejo, hogy irt ide Csilla, igy rátaláltam erre a naplora. Nagyon csini!

Ha meg már az is kiderült, hogy éppen ma lettel egy évvel idősebb, akkor BUÉK!
... Mármint boldog szülinapot!
Annyire megbabonáztak a szép bettás képek, hogy annyira sem tudok gondolkozni, mint ennek előtte.
 
Reméljük, a születésnapodon meglepsz bennünket egy friss bejegyzéssel, hogy alakul ez a műved?
Isten éltessen sokáig!
Szia! Nagyon szépen köszönöm, kedves vagy!:)
Ha már így kérted, akkor felteszek egy telefonos (gagyi) videót az akváriumról, már ha sikerül belinkelnem...
Hátulra bekerült egy új növény: Myriophyllum guyana, bár belőle még semmi nem látszik. Egy 10 fős Petitella csapat erősíti az akvárium fauna részét.
 
Dejo, hogy irt ide Csilla, igy rátaláltam erre a naplora. Nagyon csini!

Ha meg már az is kiderült, hogy éppen ma lettel egy évvel idősebb, akkor BUÉK!
... Mármint boldog szülinapot!
Annyire megbabonáztak a szép bettás képek, hogy annyira sem tudok gondolkozni, mint ennek előtte.
Köszönöm neked is!:)
Azóta bővült a betta csapat, majd teszek fel róla vagy róluk is képet.
 
Back
Oldal tetejére