• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes grönt fält

Sziasztok!
Ez az akvàrium a metsän reunalla utódja lesz. Terveim szerint a hónap második felében tudom indítani. Eléggé minimálra tervezem, csak pár fajta növény lesz benne. Csináltam egy skiccet is róla, bénának béna, de legalább az enyém:)
1ce56d7be637efc3d02d9d8127a60822.jpg
A fűszerű világos zöld rész az parvula mini, a sötétzöld fűszerű az acicularis, a háttérnövényen pedig még agyalok. Ötleteket szívesen fogadok.

Száraz adatok:

Akvárium: 90x40x45 160 liter
Szekrény: ADA stílusú
Világítás: Twinstar 900E
Szűrés: Eheim 2075
Víz sterilizátor: Chihiros doctor
Co2: nagynyomású
Tápozás: GA
Talaj: általános talaj ADA amazonia, táptalaj Dennerle 9in1, dekor talaj ADA La Plata
Dekor: red moor, lávakő

kriszko

Főkertész
Az akvárium átrendezése megtörtént kb. két hete, totál más lett mint amit eredetileg kigondoltam és lerajzoltam. A szűrőt járattam, de így is ellepett a barna alga, de brutál módon. Az üvegen nem lehet belátni, a dekorhomok pedig hullámzik az algától. Sajnos munka miatt nem tudtam annyi vizet cserélni amennyit akartam, ráadásul annak is a fele kezelt csapvíz lett. Ma az üveget nagyrészt lepucoltam és ahonnan tudtam leszívtam az algát.

kriszko

Főkertész
Hoztam pár képet, elsőnek a nagyról.
f5b680d4254d80c5e5ded2a0027d4835.jpg
A barna algát nagyjából lepucoltam az üvegről, a homokról leszívtam, a maradékot pedig az otok, süncsigák és egy black molly felkajolta.
Polly köszöni jól van (a háttért ne nézzétek!).
793007a333e4210387edb48dd46d5177.jpg
Lett egy “társa” is, Bolka. Ő egy dumbo betta. Kb. egy hónapja került hozzánk a GA-ból. Pár napra rá valószínüleg megfázhatott itthon és elég ramaty állapotba került.
a1a2037c1268adab2ee438894bba1c18.jpg
Az úszói összetapadtak, többnyire csak feküdt az akvárium alján, nem evett. Hőfokot feltoltam 29-30 fokra, így volt kb másfél hétig, kapott azért egy kis fertőtlenítőt meg immunerősítőt. Kezdett helyrejönni, az úszói kezdtek szétnyílni, ekkor mondjuk a farokúszója kettészakadt. Mára nagyjából helyrejött, a farka is kezd összenőni.
55539487dedd57d3ce7fdf7df010f607.jpg

kriszko

Főkertész
Ma bekerült egy sziámi algaevő, hát azért lesz dolga. Akartam venni algázó gébet is, de az sajnos nem volt.
Jópàr tő blyxával is gazdagodott az akvárium, reménykedem hogy megmarad!
A kicsi akváriumból átkerült az összes snowball, helyükre valaki más megy majd.
cb3b036cb9521005fce348b4ab74be45.jpg

Á, esélytelen:) Anno mikor bekerültek csak rajban úsztak, nagyon szép volt. Aztán ahogy felbátorodtak azóta annyi felé úsznak ahányan vannak, de legalább nem a susnyásban bújkálnak!

Sziasztok!
A micro egész jól besűrösödött, a parvula anno kapott egy tarra vágást, most kezd újra szép lenni. Nem mondom hogy nincs ilyen-olyan alga, mert van! De legalább mindenkinek van mit ennie A sokáig nem megfelelő co2 szint miatti fonal kezd visszaszorulni a jobb oldal kivételével.
A rotala is több mint a felére vissza lett vágva, most kezd magához térni, jópár hét még mire eléri majd a felszínt, ebben az akváriumban semmi sem egy sprinter, de nekem ez így van jól!
a9ffc2157685d46ed770fcbbb61c444b.jpg

Oldal tetejére