• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Green Shelter

Zuzmi

Mágus
Sziasztok.

Ime a túlélők egyik fele. Miért ők? Mert eredetileg is a sakurákat szerettem volna átmenekíteni.
Kezdem az elején. A másik akimat (Buce&garnéla) 6 sakura és 6 jelly blue garnélával indítottam (by GA lávjúgájz)
Csodás kis csapat, rengeteg babyvel örvendeztetve meg mindennapjaimat. Sok érdekes vadas is született köztük, mégis elérkezettnek láttam az időt, hogy különválasszam a színeket. A bénaságom persze jócskán közbeszólt, aminek az lett a következménye, hogy sikerült szinte a teljes állományt kiirtanom.:cry::cry::cry:
Közben elindítottam ezt a kis kockát, hogy beérjen. Ennek a története itt kezdődik.

Nyers adatok:
Akvárium:30*30*30 Opti White GA (27l)
Talaj: Dennerle platahunter baikal 3-8 mm dekorkavics
Szűrés: Dennerle Nanofilter Xl Az alsó kosárba a nagy akvárium szűrőjéből S.Matrix lett tömve. +garnivédő
Dekor: red moor fa
Világítás: Up Aqua pro Led 30 cm
Növények: anubiasok(nana gold, bartieri, gracilis, angustifolia) és bucék (broad wavy, wavy green), jávai moha, spiky moha, fissidens fontanus, hygrophilia pinnatifida.

Állatkák.: red sakura kb 20 db, Amano 2 db, Palacsinta algázó 3db

Kisaki.jpg
 
Utoljára módosított:
Hajrá!
Az akvárium élcsiszolt?
Az aljzat nem túl éles a garnéláknak?
Hetek óta agyalok én is sajnos, hogy milyen legyen a harmadik akváriumom ...
Mi az hogy elcsiszolt?:rolleyes:
Nem latom, hogy eles volna a kavics. A palacsintak is szepen eszegetnek rajta. Oket jobban feltettem de eleg jok a szemcsek.
Varom az uj akidat! Ez nagyon fertozo!!!:love::blackalien:
 
A palacsintát algázód, és az előtte szambázó garnéláid fotóját nézve Smaug ébredése ugrott eszembe, de gondolom ez a sárkány kevésbé vérengző... ;):D
:LOL::LOL::LOL:
Tenyleg!!!
De nem verengzenek. Nagyon edes kis joszagok. Az egyik nagyobb a masik kettonel es amikor jatsza a "kemenyet" az nagyon vicces. Ugy kergetoznek az uvegen mint a pillangok. Ha a kicsik megunjak es nem usznak el előle, akkor meg csak duhosen rajuk ül. De szerintem rajon, hogy olyan pici a szaja, hogy még jol meg sem haraphatja oket...:ROFLMAO:
 
Milyen jó kis wellness oázist csináltál a garniknak, nagyon ütős ez a dekorzúzalék is ! (y)
Örülhettek a kis piroskák hogy kiválasztattak ! :D
 
Sziasztok.
Szokasos vizcsere tortent. garnélák, palik jol vannak.
Nem gondoltam, hogy a barna alga feluti a fejet de megiscsak fiatal aki. Remelem itt is szepen elmulik majd, mint ahogyan a masik akinal. A palacsintak mindenesetre nem olyan hatekonyak, mint az otok.
Kb. Egy hete beuzemeltem egy elesztos co2-t. Vicces. Mindenesetre a mohak es a levelek alja bubizik tole...:ROFLMAO: Es szerintem rohamos fejlodesnek indultak a bucek. Az egyik bimbot is kezdett hozni.
Kepet most az egeszrol nem hoztam a levelek barna boritasa miatt de kozeli csak akad.
20180325_202238.jpg 20180325_193420.jpg
 
Sziasztok.
Megy az aki megyeget. A kis pirostestuek novogetnek, jol vannak. Vannak nyerges hatuak koztuk ugyhogy biztosan boldogok. Kiviragozott egy buce, tehat o is jol erzi magat.
Mint ahogyan a barna alga is:cautious:. Hat a kis palacsinkak lusta kis disznok. Ugyhogy atkoltoztek a nagyobbik medencebe. Ide tervezek egy keves otot, azok majd rendbe vagjak a leveleket.20180406_193522.jpg 20180406_193411.jpg
Nagyon vicces, nem is gondoltam volna, hogy ettol a kis zseles co2tol is bubiznak a mohak es anubiasok.
20180402_192956.jpg
Szep estet.
 
Sziasztok.
Nagytakarítás megtörtént. Helenák száműzve. Jöhetnek a sünik. Át is költöztettem őket a nagyból amíg nem találok jóárasított sünit, hogy felhízlaljam a csapatlétszámot.
Érkezett 4 oto is. Remélem nem borul ki egyik sem és szépen beszoknak. Megint elképedtem, hogy @Nigro milyen elképesztő lazasággal kapkodta ki nekem őket a boltban. Mondtam is neki, hogy nekem kicsit tovább tartott a palacsintákat megfogni a minap. Mosolygott és megkérdezte, hogy 40 perc volt? Hát....nekem azért rövidebbnek tűnt, bár közben a "nap" is lement. Hiába...az évek és a rutin.:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
20180407_170626.jpg
Kicsit új lett a scape is.:D Párom segített takarítani és most a növények visszarendezését ő kapta. Annyira jót nevettem. Azt mondta: " Húúú, teljesen elkapott a gépszíj. Nekem kell egy ilyen. Ami csak az enyém és csak én menedzselem." Hát rajtam nem múlik...:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Jobban élvezte, hogy nem csak a vízhordó szerepét kapta.
Mohák rákapocsoltak, az anubisok ontják az új leveleket. A bucék is növögetnek.
Ez a kipakolható aki nagyon praktikus. Most mindent kivettünk, kiporszívóztunk és visszapakoltunk pikk-pakk.

További szép hétvégét.
 

Attachments

  • 20180407_170726.jpg
    20180407_170726.jpg
    295.4 KB · Megtekintések: 10
Sziasztok.
Nagy ujsag van. Megvan az elso kismama a nagy koltozes ota. Nincs fotom mert meg elegge szegyenlos, de figyelni fogom.
A mohak, bucek, anubiasok nonek.
Ujra viragzik egy buce.
Viszont mar csak egy otom van. Nem ertem. Egyik nap ketpofara zabalnak, masnap kipunnyadnak. Ez az egy is jol van, eszik...de ki tudja mi lesz holnap.
Mindegy. Jojjon egy kis kep...20180421_163240.jpg 20180422_151657.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére