• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green of Nature

Cecska

Moderátor
Moderátor
Legjobb napló
Elérkezett az idő hogy átrendezzem ezt az akváriumomat is!
Természetesebb hatást szerettem volna elérni ebben az akiban, s ami a legfontosabb olyan növényeket választani, amivel sokat nem kell törődni!!

Akvárium mérete: 45*27*30 ,36 liter (Opti White)
Világítás : 2*18W Power Compakt (6500K) 7óra
Szűrés : JBL e900 ,ADA Do!aqua Mini-MV-1, ADA Do!aqua Jet-JP-1
Aljzat : Tropika táp talaj, Amazonia
Co2 : Nagynyomású rendszer, külső reaktor
Tápozás : Ada Brighty K,Ada Brighty Step 2,
Vízcsere : hetente 30%
Növények : Pogostemon helferi, Eleocharis acicularis, Elechoaris parvula,Echinodorus tenellus, Java moss, Flame moss, Christmas moss,Wepping moss,Fissidens fontanus,Hydrocotyle verticillata, Microsorum Narrow,Bolbitis heudelotii, Cardamine lyrata,Marsilea Hirsuta, Bacoba australis, Rotala rotundifolia
Élőlények : Hyphessobrycon amandae ,Otocinclus affinis, Amano shrimp,Red Cherry,Sakura shrimp
Dekoráció: Nyasa rocks, Ada Red Moor

4711919358_e8046e1743.jpg


Növényekkel
4711921174_447ce852f8.jpg

4711279659_d054bfed3e.jpg
 
Re: 45*27*30

Hu. A kompozóció imádni való nekem, bár én nem vagyok szakértője. (Még! ;))
A hardscape ugye a növények nélküli állapot? Na nálam thumbs up!
Wanna be you.

szerK: csak belekötök :) a jobb oldali szarvasagancs nem annyira mégsem :p
 
Re: 45*27*30

someday said:
Hu. A kompozóció imádni való nekem, bár én nem vagyok szakértője. (Még! ;))
A hardscape ugye a növények nélküli állapot? Na nálam thumbs up!
Wanna be you.

szerK: csak belekötök :) a jobb oldali szarvasagancs nem annyira mégsem :p

:lol: Azért örülök hogy tetszik!! ;)
 
Re: 45*27*30

Gratula, jó lett :!: :) Kicsit irigykedve nézek minden aki kezdést, hisz nekem szeptemberig várni kell vele...:)
 
Re: 45*27*30

Nagyon tetszik, bár az első meglátásom az volt, hogy kár, hogy az a hosszabb ág ami a víz nélküli képen teljes hosszában látszik az már a vízzel töltött fotón nem látható.
Az első fotón az az ág megbontja azt, amit Art szimmetrikusnak lát. :)
Különben nagyon tetszetős! Gratulálok!
 
Köszi srácok! ;)
Meglátjuk milyen lesz, ha beindulnak a növények és a Flame moss (köszi Orph.) az ágakon!
Ez most így sikerűlt 36 literbe!! ;) :lol:
 
Már elég régen írtam az akiról!
Most kb 1,5 hónapos, változás elég sok történt, mert nem tetszett az első elrendezés, így az indítás után 1 hétre átrendeztem!
Nagyon szerettem volna egy fás hatású akit összerakni (kissebb-nagyobb sikerrel)!
Nagyon szép dísze a szobának, de a növényeknek még nagyon van mit fejlődniük (van még idő)!
4878470595_142f42e80a_z.jpg
 
Szuper lett az aki. Ami félelmetes, hogy 2 hónap alatt mi lett belőle. Pár fa és szikla volt Juni 18-án. És most pedig :shock:

Gratula. :clap:

Ha valaki még csak most kezi a HAC-ra nevezendő akit, Tibi akváriuma remek példa arra, hogy néhány hét alatt hova fejlődhet egy akvárium. Még időben vagytok. :angel:
 
Wow!

Ilyen voltozás ennyi idő alatt nem semmi.
Gratulálok nagyon fajin lett. :thumbup:
 
Köszönöm szépen mindenkinek!! ;)
Nem bántam meg hogy átrendeztem ezt az akit, így rengeteg olyan növényt kipróbálhatok amit eddig azért nem mertem mert nem volt az aki stílusához való!
De most pl. oRphEus-tól kapott fissidens 2 hétig sötét szinű volt, most meg hozza a világos zöld hajtásokat!
Akkor azt olvastam sok helyen, hogy a Christmass moha nagyon lassan fejlődik, a hétvégén nyírtam meg és már hozza az új hajtásokat! Marsilea hirsuta hetente 2-3 levelet hoz!
Egy hátrányát érzem ennek az elrendezésnek, az árnyék!
Tehát megkell válogatni milyen növényeket tegyek az ilyen területekre, pl. a parvula nagyon lassan nől!
 
Cecska said:
De most pl. oRphEus-tól kapott fissidens 2 hétig sötét szinű volt, most meg hozza a világos zöld hajtásokat!
Igen, a fissidensnek is kell egy kis idő az akklimatizálódásra, aztán szépen beindul. Nálam ez az adag a talaj közelében, árnyékosabb helyen volt tartva, így sötétebb volt. Eleinte lassan nő, aztán majd nem fogsz bírni vele.. :lol:

Cecska said:
Egy hátrányát érzem ennek az elrendezésnek, az árnyék!
Igen, erre mindenképpen figyelni kell. Én sem vettem elég komolyan a dolgot, így nálam a HC egy része szenved a fák árnyékában.

Egyébként nagyon pofás aki, Tibi. Lájkolom. :lol:
 
Cecska said:
Egy hátrányát érzem ennek az elrendezésnek, az árnyék!
Hát ezt én is tapasztalom a low tech akimban. Ha akkor lett volna annyi tudásom biztos hogy nem árnyékolom be ennyire a gyökerekkel :) mondjuk a tied nem low tech csak nem annyira vészes :)
 
Pont tegnap néztem ezt a naplót, és hiányoltam már a friss képeket! :D
Egy közelebbit is kaphatunk esetleg???
 
Back
Oldal tetejére