• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Of Nature /Wilson/

Cecska

Moderátor
Moderátor
Legjobb napló
Befejezettnek tekintem ezt az akváriumot is, közel 6 honapos volt ( jó volt, szép volt, elég volt :lol: )
Rengeteget tanultam belőlle, sajnos az árnyék az nagyon nagy úr :( , s sajnos sok növénnyel így meggyült a bajom!
Egy valamin, viszont meglepődtem, hogy mikor a stem növényeket ( rotala és bacoba), kiszedtem az átalakításkor, gyönyörű állapotban voltak, tehát nem voltak felkopaszodva, nem rohadtak a szárai stb.!
Végül is minden jót megkaptak! :lol:

Tehát az aki!
Akvárium mérete: 45*27*30 ,36 liter (Opti White)
Világítás : 2*18W Power Compakt (6500K) 7óra
Szűrés : JBL e900 ,ADA Do!aqua Mini-MV-1, ADA Do!aqua Jet-JP-1
Aljzat : Tropika táp talaj, Amazonia
Co2 : Nagynyomású rendszer, külső reaktor
Tápozás : Ada Brighty K,Ada Brighty Step 2,
Vízcsere : hetente 30%
Növények : Pogostemon helferi, Eleocharis acicularis, Elechoaris parvula,Echinodorus tenellus, Java moss, Flame moss,Fissidens fontanus,Hydrocotyle verticillata, Microsorum Narrow,Bolbitis heudelotii, Cardamine lyrata,Marsilea Hirsuta, Bacoba australis, Rotala rotundifolia, Anubias petite
Élőlények : Hyphessobrycon amandae ,Otocinclus affinis, Amano shrimp,Red Cherry,Sakura shrimp
Dekoráció: Nyasa rocks, Ada Red Moor

H.A.C 2010 7. helyezés, NANO különdíjas (nagyon megtisztelő srácok köszönöm)
ASE Contest 2011 19. place of 51 layouts in category nano size :cool:
ASW Contest 9.place of 39 layouts in category small aquariums (0-60 liters)
http://www.aquascapingworld.com/competi ... ANKING.pdf
Előlről:
5151438617_d356f894b5_z.jpg

Oldalról:
5152049862_2c5f4e0c7e_z.jpg

Egy kép a szűrőcsövekkel:
5089912879_94896b3cab_z.jpg

Hyphessobrycon amandae
4912025473_2d318aba01_z.jpg

Sakura:
4912026115_6a892dff1e_z.jpg

Red Cherry
4912630812_31a6cf4f73_z.jpg
:lol: :lol:
 
Re: Green Of Nature

Gyönyörű!!! Még egy nagyon szép akit sikerült összehoznod, látszik hogy a legszebb állapotában volt fotózáskor. Nagyon szép képek.
A JBL-ről mi a véleményed ekkora akiban? Gratula. :clap: Várjuk a következő remekművet.
 
Re: Green Of Nature

inadsz said:
Gyönyörű!!! Még egy nagyon szép akit sikerült összehoznod, látszik hogy a legszebb állapotában volt fotózáskor. Nagyon szép képek.
A JBL-ről mi a véleményed ekkora akiban? Gratula. :clap: Várjuk a következő remekművet.

Köszi Dani! ;)
Sajnos sem a fotóval , sem az akival nem vagyok, voltam megelégedve, de jól esik az írásod! ;)
Számomra a JBL e900 , 36 literre tökéletes ( 2 tasak Bio Rio , 1 tasak Palm Net és egy Seachem Purigen ), de 1 éves korában már átesett egy rotor cserén, most kb. 2. évhez közelít!
A következő "remekmű" már készűl, de majd csak egy új naplóban, mert vannak vele bibik! ;)
 
Re: Green Of Nature

Le a kalappal, ez nagyon szép lett! :thumbup:
Egyes részeit mintha már láttam volna...
:D
 
Re: Green Of Nature

atti76 said:
Le a kalappal, ez nagyon szép lett! :thumbup:
Egyes részeit mintha már láttam volna...
:D
Köszi! ;)
:lol: lehetséges, mutogattam pár részt a kicsikéből :lol:
 
Re: Green Of Nature

Jó kis bozótos, kíváncsian várom a következő alkotást. :thumbup:
 
Re: Green Of Nature

Szerintem is nagyon szép.Mondjuk az enyém is úgy volt ,hogy mindenkinek tetszett ,csak én nem voltam elégedett sosem. Sajnos hozzá kell tenni ,hogy ilyen szép nem is volt. :(
 
Re: Green Of Nature

A fenébe is ez nagyon jól sikerült ! :D
Ne aggódj a képek miatt, többségünknek ez a minőség csak álom :) ;)
Mondd, hogy nem ezzel az akival neveztél HAC-ra ^^
még egyszer gratu, ügyes vagy ! :thumbup: :clap:
 
Re: Green Of Nature

Az akva valami elképesztően gyönyörű egészséges növényekkel amik szinte már kinőnek az akiból.
Szerintem ez az akva bármilyen versenyen megállná a helyét nem kéne szégyenkezned miatta :) :thumbup: :clap:
Én arra lennék még kiváncsi hogy milyen reaktor-al oldottad be a CO2-t?
 
Re: Green Of Nature

Egy újabb szép berendezés, amit már szinte mondhatni, megszoktunk tőled! :)
Gratulálok, és hasonló kreatív múzsát kívánok a következő layout-hoz is!
Kicsit azért irigykedem, mert én 2 éve húzom az első, úgymond tanuló akimmal. Talán egyszer.....
 
Re: Green Of Nature

Köszönöm szépen mindenkinek, örülök hogy ennyi akvakertésznek tetszik! ;)
artegor said:
Mondd, hogy nem ezzel az akival neveztél HAC-ra ^^
Nem, nem ezzel neveztem a HAC-ra,.............. na jó vicceltem igen ezzel az akival neveztem! :lol:
Sid said:
Én arra lennék még kiváncsi hogy milyen reaktor-al oldottad be a CO2-t?
A Co2-t ezzel a kis kütyüvel oldottam meg. Már több mint 1 éve van meg és üzemel folyamatosan, személy szerint meg vagyok vele elégedve!
images
 
Re: Green Of Nature

Hmmm aranyos darab merre találok ilyet? :)
Illetve mekkora teljesítményű szűrő kell hozzá?
Vagy minden titok? :silent:
 
Re: Green Of Nature

Nigro said:
Az angolok egy időben sokan használták, de a ködszerűen bejutó CO2 látványa nem mindenkinek jön be.
A harmadik képen ahol a szűrő csövek is láthatók, ott az akit működés közben fényképeztem le csak a fényekkel játszadoztam! A co2 beoldás is működött! Nállam nem vészes, sőtt elhanyagolható a co2 bubi felhő ( talán ha jó alaposan megnézem a beömlőnél, talán ott látok valami nagyon apró bubikat, ennyi)!
De lehet hogy csak az enyém működik ilyen jól! Ezt a diffúzort histi-től vettem, s ha jól tudom ő pedig e-bayről vásárolta!
De nem akarom ezzel offolni a naplómat!
 
Re: Green Of Nature

Én is gratulálok az akihoz!
Az egyik kedvencem "volt" a fórumon!
Még annyit kérdeznék ezzel kapcsolatban, hogy a többi reaktorhoz hasonlóan ez is visszafogja a szűrő teljesítményét?
 
Re: Green Of Nature

Köszi szépen! ;)
A kérdésedre a válaszom , nem !
 
Re: Green Of Nature

Gyönyörű... Hihetetlenül egyedinek tartom. Jó a vizuális érzéked. Az árnyék játék nagyon izgalmas az előtérben.
 
Back
Oldal tetejére