• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green basin

pure07

Kertész szaki
Nem túl bő lére eresztve a sztorit a "növényezésem" kezdete 2008 nyarára tehető, amikor is véletlenül kikötött nálam egy akvárium. Gondoltam 1 aranyhal bele aztán jó is lesz nem fogok 10ezret költeni ilyenekre. És igazam lett mert már több mint 10szer annyit költöttem rá.:) /ezt persze a most kezdők bátorítása miatt mondom :)/ A lényeg, hogy 2008 augusztusban rátaláltam amano akváriumaira nem sokkal később Nigro blog aztán pedig Keymaker hatására egy külső szűrő. Ezután következett az élesztős co2 és fény tuning és persze sears-conlin táp. Ezekkel már el is értem valamiféle eredményt de nem sokáig voltam elégedett. 2009-ben a ga bolt megnyitásával tudtam beszerezni pár dolgot ami szinte nélkülözhetetlen. Azóta eltelt majdnem két év újabb beruházások, co2 rendszer megint új fény stb hoztak. Sok problémám volt eleinte a nem megfelelő technikával de összességében sok sikerélményben volt részem és persze rengeteg algában. Az előző két próbálkozásom nem rakom föl mert igazából nem felel meg az itteni követelményeknek. A mostani is éppen csak, hogy nem veri le a lécet de ki tudja hátha tanul belőle valaki. Az elmúlt fél évben mellőznöm kellett a növényezést de decemberben úgy döntöttem beindítom addig is szerzem a tapasztalatokat ha most nem is tudom úgy berendezni ahogy szeretném. Ez a mostani akvárium egy abból dolgozunk amink van és amit kaptunk típus. A növények zöméért ismételt köszönet Norbinak!
Az akvárium 2010 dec. 10.-én indult nagyon visszafogott fénnyel most jutottam el odáig, hogy teljes gázzal megy a fény de még mindig csak 7 órában. Indítás előtt az akváriumot járattam 2hétig. A biztonság kedvéért beraktam egy Ammonia Alert-et ami a mai napig nem mutatott semmit.:) Szóljon ha valakinek sikerült már a jó értéken kívül mást is látni. Én beraktam a két hétig elhanyagolt társasba is hátha ott mutat valamit de semmi. Persze ennek örülni kell hiszen a vízminőségem jó. Jelenleg fonalalgám és barna algám van elhanyagolható mennyiségben. Az elsőt betudom a mágnesszelep hiányának, és mert még nem találtam el a tökéletes szintet.A másik hiba, hogy nagyon kevés növénnyel kezdtem kb. ennyivel kellett volna mint ami most van benne.
A fotók minősége mióta elejtettem a gépet ilyen ezen javítani egyelőre nem tudok. Megsérült és homályosak a képek sajnos. A technikát sem vettem ki mert az összkép még alakulóban és mert 1-2 növényt még szeretnék bele.

Adatok:
- 30*60*36
- szűrés: eheim prof 2026 purigennel támogatva
- co2: 5kg palack, papillon reduktor, beoldás difivel
- fény: Diy 54watt pcompact 4000 kelvines /ez majd cserélődik 6500ra/
- táptalaj: jbl aqua basis plus 2,5liter
- általános aljzat: akadama 16kg
- táp: makro porokból, mikro ga, carbo
- dekor: bazalt
Flóra:
- Cryptocoryne parva
- Hemianthus micranthemoides
- microsorium p.narrow
- pogostemon helferi
- karácsony moha
- Ludwigia /én ennek nézem nem biztos/
- cabomba carolina /ez egy finomabb növény, mint a sima cabomba de a rendes nevét nem találom/

fauna:
- 2 otto /később kiegészül 5re/
- 10 hím rc mert nem bírom a megállíthatatlan szaporodásukat
- 1 veterán amano garnéla /később hozzá is csatlakoznak/

5392401969_70de77ffff_z.jpg




5392401875_748bea8706_z.jpg


Köszönet Nigrónak, Viktornak, Keymakernek és mindenkinek aki megosztotta tapasztalatait itt a fórumon sokat lehet tanulni belőle.
 
Pofás.
Ha az előtérben lenne még növény, még jobb lenne, így olyan üres. Nem akarsz előre valami kisebb növényt a pogon kívül?
 
Mindenképpen szeretnék főleg hc-t és/vagy Eleocharis parvula-t. Jelenleg nem tudok lépni ez ügyben. Elmondok egy miatyánkot esténként hátha meghirdet valaki újratelepítésből vagy véletlenül hoznak a helyi boltba.Általában Lilaeopsis brasiliensis szokott lenni de még soha nem jártam sikerrel vele úgyhogy ez kilőve. Mindenesetre ha lesz valamelyik akkor a pogostemon rögtön áthelyezésre kerül.
 
Ha netalántán pest fele jársz tudok adni HC-t. 16 ker környékén vagyok.

Egyébként nincs miért szégyenkezni. Szerintem a jelenlegi állapotokhoz képest szép. Úgy értem ha elkészül az első rész szerintem jó lesz.
 
viktorlantos said:
Ha netalántán pest fele jársz tudok adni HC-t. 16 ker környékén vagyok.

Egyébként nincs miért szégyenkezni. Szerintem a jelenlegi állapotokhoz képest szép. Úgy értem ha elkészül az első rész szerintem jó lesz.


Újpalotára szoktam járni úgyhogy szívesem veszem! Köszi! Akkor majd igazítok hozzád és összehozom!
Elég gyors hatású ez a miatyánk úgyhogy úgy néz ki Jézus él!! :wave:
 
Egy kis átalakítás történt semmi extra.Kikerült a pogostemon helferi mert valamiért nem érezte jól magát.A mai napig rejtély, hogy mi volt a problémája.Bekerült hátra pogostemon erectus és előre a helferi helyett Eleocharis Parvula. Hmm durván ennyi asszem.Várunk a gyepesedésre még csak 1,5 hetes úgyhogy éppen csak elkezdett nőni.Hátul a hm-et majd formázom nem marad így.

5601202488_21d661b04f_b.jpg


A gép továbbra is csak ezt tudja produkálni. Remélem látjátok, hogy az olyan kiegészítők mint a modern és divatos aquaell fűtő és a pvc cső azért sokat dob az összképen! :lol:
 
Unatkoztam :)
11277435_84c55d215659a7873cf049942ac33274_l.jpg

Én a növényeket úgy nyírnám, hogy kövesse a kő ívét, és ne legyen maagasabb nála. A kőnek a jobb alsó sarka szerintem látszódjon, most eltakarja a Ludwigia(??).
;)
 
Szia!
tetszik jól néz ki, én lehet megpróbálnám pont ellentétesen nyírni, hogy a kőnél legyen a legalacsonyabb, két szélen a legmagasabb.
Egy próbát az is megér, a HM úgyis gyorsan nő, egy hét, és ha rossz, kipróbálhatsz mást :D
 
Kösz srácok! :thumbup:

Egyenlőre még nem formáztam mert meg kellett várnom, h elég sűrű legyen a hm.Úgy terveztem, h követni fogja a kő formáját de kipróbálom utána azt amit te mondasz Ipopovics. Biztos úgy is érdekes.Mindenesetre magasabb lesz a hm oldalt is csak nem ennyire.Középen a pogo mögül is ki fog kandikálni.De majd meglátjuk.

Dani az a baj, hogy a crypto nem nagyon megy máshova kivenni meg nem akarom.De egyébként tényleg jól nézne ki ha nem takarná el a kő jobb alsó részét.Hát nem győzhetünk mindig ugye...
 
Szép lett nagyon gratula, sajnálom a pogókat, az erectus viszont szépen magára talált. Nem kell úgy száz darab red cherry,hogy teljes legyen az összkép? :lol: :lol: :lol:
 
lchnorbert83 said:
Szép lett nagyon gratula, sajnálom a pogókat, az erectus viszont szépen magára talált. Nem kell úgy száz darab red cherry,hogy teljes legyen az összkép? :lol: :lol: :lol:


Kösz Norbi! :thumbup: De jöhetnek csak akkor vissza kell adnom a növényeket, hogy beférjenek! :lol: Most a növényesbe szelektálom a szép pirosakat a társasban van a maradék egymillió!
 
Sziasztok! Egy kis helyzetjelentés!Legközelebb kiveszem majd a beömlőt is és remélhetőleg lesz benne egy 15fős raj is. :wave:

5842973515_bbcaeb576f_b.jpg
 
Szép, egészséges aki. Gratulálok hozzá! :)
Beüzemeltél még 1 szűrőt? (fekete beömlőre gondolok)
 
Back
Oldal tetejére