• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua webshop technikai problémák

Magyar nyelv van kiválasztva, de mindíg bele szoktam futni angol szövegbe.
Ma például a bekerült a termék a kosárba üzenet tűnt fel és ez a gyöngyszem:
Clipboard01.jpg
A zavart talán az okozhatja, hogy angol a windows és a firefox is.
 
A zavart talán az okozhatja, hogy angol a windows és a firefox is.

igen ez is, meg az is, hogy 15-20 cég különböző termékei futnak. Ezeket állandóan frissítjük, a lokalizáció meg vagy működik utána vagy lehet javítani, vagy egyszerűen átvariálják a szótár rendszert.

A mostani web elég sok sebből vérzik - bár még jól tartja magát, de jöv év elején nekifekszünk egy nagyobb átalakításnak.

Köszi, hogy jelezted. És bocsi a hunglish nyelvért :)
 
Sziasztok!

Én most az előbb abba a problémába futottam bele, hogy ha rákeresek arra, hogy 'Seachem', akkor átvált a holnap angol nyelvre, és nem is lehet visszaállítani kézzel sem, illetve ha átírom az url-ben az en-t hu-ra az sem segít.

Win10, Chrome 92.0.4515.107
 
Sziasztok!

Én most az előbb abba a problémába futottam bele, hogy ha rákeresek arra, hogy 'Seachem', akkor átvált a holnap angol nyelvre, és nem is lehet visszaállítani kézzel sem, illetve ha átírom az url-ben az en-t hu-ra az sem segít.

Win10, Chrome 92.0.4515.107

Köszi, javítottuk 👍 :)
 
Több dolog nem stimmel a Webshopban:
  • az üvegtermékek legtöbbje láthatatlan a fehér háttér miatt;
  • egy termékcsoportban max. 12 terméket jelenít meg a 400+ból, így ínhüvelygyulladás árán lehet megtekinteni a teljes kínálatot;
  • ill. most már azt sem, mer hétfő óta ezt produkálja, amikor kattintok a "Tovbbi termékek" gombra:

Esetleg lehetne orvosolni a problémát @viktorlantos ?
 
  • egy termékcsoportban max. 12 terméket jelenít meg a 400+ból, így ínhüvelygyulladás árán lehet megtekinteni a teljes kínálatot;

Terhelés optimalizálás miatt ez a 12-es termékszám marad oldalanként. Tudom sokféle navigáció létezik és valaki a teljes kínálatot is örömmel látná egy oldalon, mégis inkább az a cél, hogy használjuk a szűrőket, kategóriákat az oldalsó navigációban és a keresőt az oldal tetején. Ha ez nem elég a 12-es oldalankénti termékszám egy plusz bejárási útvonal lehet. Ezt akkor növeljük csak tovább, ha a termékfotók méretét erőteljesen lecsökkentjük és kisebbre méretezzük az oldalt. Nincs tervben ilyen változás jelenleg.

  • ill. most már azt sem, mer hétfő óta ezt produkálja, amikor kattintok a "Tovbbi termékek" gombra:

A fórum után a shop is megkapta a WAF (spec tűzfal) megoldást több hónap monitoring után. Valszeg kell majd folyamatosan foglalkozni vele, de a mostanában gyakori támadásos kísérletekre kellett valami megoldás.
Nálam nem jelentkezik ez a hiba. Kérlek tedd meg, hogy safe módban is kipróbálod az oldal böngészését (ez kikapcsol minden böngésző bővítményt). Ha van VPN lődd le. Esetleg egy gyorsítótár frissítést is kipróbálnék.

Köszi, hogy jelezted a hibát 👍

Valaki más is tapasztal technikai problémát kedd óta?
 
A videot nem látom, de még most is az első 12 terméket listázza a tovább gombra újra és újra.
A reklám blokkoló okozza, vagy a hozzá adott nem érdekel a süti kiegészítés.

Érdekes, hogy a gigabites internet korában 12 bélyegkép betöltése is problémát okoz.
 
A lapozás nekem is régóta rossz már. Múltkor úgy tűnt, hogy az AdBlock kikapcsolása megoldotta a problémát, de most ahogy kipróbáltam mégis rossz.
Ha mobilnetről néztem akkor jó volt, inkognitó módban legalábbis biztosan. Az itthoni hálózaton néztem a blokkolt DNS kéréseket, és úgy néz ki a googletagmanager.com engedélyezése most megoldotta a problémát. Bár nem biztos hogy ez volt, mert utána ha töröltem az engedélyezést, a DNS cache ürítés után is működik most.
 
Érdekes, hogy a gigabites internet korában 12 bélyegkép betöltése is problémát okoz.
Ez nem neked probléma, hanem a GA szerver oldalán. Ha csak te néznéd a webshopot akkor nyílván nem lenne gond, de ha egyszerre sokan, akkor már igen izmos szerver kellene, na meg feltöltési sebesség is.
 
Azt hittem ez a reklám blokkoló dolog már a múlt, de ezek szerint még mindig használjátok :)
Hááát, az üzlet azon oldaláról jó a reklám, ahol a Major van. Ahol meg mi vagyunk, ott nem. Opera böngészővel "operálok" 🤣, a tapasztalatom szerint a legerősebb blokkolással rendelkezik. (amúgy csak egy egyszerű felhasználó vagyok, nem értek hozzá) Inkább el se olvasom azt a hírforrást, ahol a blokkoló kikapcsolását kéri. Rühellem, hogy egy felugró reklám elkormányoz egy tök másik oldalra, aminek akaratomon kívüli megnyitásával tanul a Gogol és beilleszti a keresési szokásaim közé. Majd egyszer csak kérdi a feleségem, hogy mit nézegettem a kívánlakponthun, hogy került a keresési találatok közé... Nem értünk hozzá, így azt használjuk, ami már egyszer működött. 🙂
 
a mostanában gyakori támadásos kísérletekre kellett valami megoldás.
Egy ideig még kelleni fog, ha már a Nemzetbiztonságiak is ráfeküdtek a dologra az MVM-et ért sorozatos támadások miatt.

Kérlek tedd meg, hogy safe módban is kipróbálod az oldal böngészését (ez kikapcsol minden böngésző bővítményt). Ha van VPN lődd le. Esetleg egy gyorsítótár frissítést is kipróbálnék.
Mindent kilőttem, de változatlanul fennáll a jelenség.
 
Nem tudom mennyire vágod az IT témát, de tapasztalatom szerint, gyakran könnyebb és gyorsabb elérni a célt egy reinstallal, mint kínlódni a beállítások végtelen sorával.
Mondom ezt úgy, hogy többedmammal, most teljesen jól tudjuk használni az oldalt.
Semennyire.
Viszont még mindig nem működik az oldal, ahogy korábban, @viktorlantos :(
 
Múltkor még kísérleteztem a dologgal, nálam egyértelműen az AdGuardHome DNS alapú blokkoló okozza a problémát, az nem enged betölteni valamit. És ilyenkor amikor a gombra kattintok, akkor a facebook szervere felé indul el 2 kérés, illetve egy JavaScript hibaüzenet keletkezik: "Uncaught ReferenceError: ratingSnippet is not defined"
De normál üzemben is van pár warning elavult függvényhívásokról, illetve egy debug trace is bentmaradt valahol.
 
Semennyire.
Viszont még mindig nem működik az oldal, ahogy korábban, @viktorlantos :(

Ha nincs semmi böngésző működését befolyásoló tényező, akkor működnie kell.
Privátban beszélgettünk akkor megnéztem az IP alapján semmilyen problémát nem lát a rendszer.

Chrome-ban egy cache törlést javaslok.
Routerben ha be vannak kapcsolva felesleges extra dolgok, akkor legalább teszt idejére érdemes lenne lelőni.
Antivirus off ha van
Popup blocker off
Chrome incognito vagy teljes Chrome reset: https://support.google.com/chrome/answer/3296214?hl=en

Sajnos ez nem az oldallal kapcsolatos probléma, hanem böngésző és a böngészőt felülíró mechanizmusok kérdése.
Ellenkező esetben látnám a tűzfalon ha bármilyen policy miatt blokkol téged.

Mint a CO2 hibakeresés esetén vissza kell menni odaáig, hogy bejön a netkábel és onnan kizárni a lehetséges hibaforrást lépésekben :D
Ha tudok segítek privátban
 
Utoljára módosított:
És ilyenkor amikor a gombra kattintok, akkor a facebook szervere felé indul el 2 kérés, illetve egy JavaScript hibaüzenet keletkezik: "Uncaught ReferenceError: ratingSnippet is not defined"

Sima FB pixel + conversion API
Meg a külső véleménykezelő scriptje ahogy látom
 
Back
Oldal tetejére