• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua webshop fejlesztések

Ajvé! Ráadásul a böngészőm egyből figyelmeztetett, hogy nem biztonságos az oldal. :(

Igen nem normális, hogy a CDN van indexelve. Canonical be van állítva a CDN-en nem kellene így működnie. Képeknél hozza is szépen a headerben.

Mondjuk 4db URL-ről van szó és ezeket az oldalakat google keresésben sosem látod.

De ha már felmerült utána megyek mi a tosz van.

Ha kicsit technikai volt sorry :) Most pedig irány a GA. Reméljük sikerül valami anyagot rögzíteni George-al :)
 
Nagy bibi van! Bejelentkeztem, kosárba raktam a megvásárolni kívánt dolgokat, és amikor tovább akartam menni, hogy a kosárban pontosítsam a mennyiségeket, csak megy a betöltős karika a böngészőben, de nem tölti be az oldalt.
Ezt mind a Chromeban, mint az IE-ban tapasztalom.
Mit csinálhattam rosszul, ill. netán valami fejlesztés zajlik, ami miatt a fenti dolgot tapasztalom?
 
Nagy bibi van! Bejelentkeztem, kosárba raktam a megvásárolni kívánt dolgokat, és amikor tovább akartam menni, hogy a kosárban pontosítsam a mennyiségeket, csak megy a betöltős karika a böngészőben, de nem tölti be az oldalt.
Ezt mind a Chromeban, mint az IE-ban tapasztalom.
Mit csinálhattam rosszul, ill. netán valami fejlesztés zajlik, ami miatt a fenti dolgot tapasztalom?

Erkeznek a rendelesek ezert lokalis problemara tippelek. Meg kell probalni kesobb kicsit.
 
Nem látunk hibát az oldalon.
Kb. fél 7 óta nyűglődöm. A netemmel nincs gond megcsináltam a speedtestet is, meg direkbe kötöttem a gépet routerrel, hogy minden lehetőséget kizárjak.
A checkout és a PayPalből való visszatérés rettenetesen lassú. Az SMS-őr 11 perce nyugtázta a vásárlást, de a honlapotok még mindig nem tért vissza, csak forog a karika.
A checkouton és a fizetésből való visszatérésen kívül flottul muzsikál a GA webshop, csak ez nem az igazi.
 
Kb. fél 7 óta nyűglődöm. A netemmel nincs gond megcsináltam a speedtestet is, meg direkbe kötöttem a gépet routerrel, hogy minden lehetőséget kizárjak.
A checkout és a PayPalből való visszatérés rettenetesen lassú. Az SMS-őr 11 perce nyugtázta a vásárlást, de a honlapotok még mindig nem tért vissza, csak forog a karika.
A checkouton és a fizetésből való visszatérésen kívül flottul muzsikál a GA webshop, csak ez nem az igazi.

A fizetős hurok általában mindig többszereplős. Amikor leadod a rendelést pl paypalnál működnie kell a payment gateway megoldásnak, a paypalnak, a bankodnak ahonnan az összeget leemeli. Ezek sikeres együttállása esetén megérkezik a válasz és lezárható a rendelés.
Timeout esetén ezen szereplők egyike vagy a nemzetközi net csati nyűglődik.

Saját tapasztalat alapján azért a bankok többször hasalnak el mint pl a paypal vagy a payment gateway.
 
A fizetős hurok általában mindig többszereplős. Amikor leadod a rendelést pl paypalnál működnie kell a payment gateway megoldásnak, a paypalnak, a bankodnak ahonnan az összeget leemeli. Ezek sikeres együttállása esetén megérkezik a válasz és lezárható a rendelés.
Timeout esetén ezen szereplők egyike vagy a nemzetközi net csati nyűglődik.

Saját tapasztalat alapján azért a bankok többször hasalnak el mint pl a paypal vagy a payment gateway.
Tudom. Több oldalt is kipróbáltam, és süvítve tölt be mindent, tudok fel- meg letölteni vidiket/képeket.
A netbankban 7 perc után megjelent, hogy lekerült a pénz a számlámról, PayPal dettó. 8:05-kor megjött Tőletek a visszaigazoló E-mail is.
Szal nem értem, de azért furi, hogy 3 órája még mindig ezt látom:
upload_2018-9-17_9-24-9.png

Tegnap frissítette magát a Chrome. Lehet, hogy az a ludas? Ha igen, van tipped, miként csinálhatom vissza a frissítést?
 
Szal nem értem, de azért furi, hogy 3 órája még mindig ezt látom:

Csak lépj ki. Valószínűleg timeout volt amíg lefutott a fizetési procedúra. Megnéztem a logokat 3 és fél perc volt míg lefutotta a köröket a rendszer a paypalnál. Gondolom ez volt a hiba oka.
A tranzakció sikeres, csak későn kaptunk választ rá.

Állandóan csavargatják a böngészőket, és persze a többi platform sem kivétel, de a hibák 99%-a ebből adódik. Ha valamelyik fél nem elérhető, nem válaszol időben stb.
 
Csak lépj ki. Valószínűleg timeout volt amíg lefutott a fizetési procedúra. Megnéztem a logokat 3 és fél perc volt míg lefutotta a köröket a rendszer a paypalnál. Gondolom ez volt a hiba oka.
A tranzakció sikeres, csak későn kaptunk választ rá.

Állandóan csavargatják a böngészőket, és persze a többi platform sem kivétel, de a hibák 99%-a ebből adódik. Ha valamelyik fél nem elérhető, nem válaszol időben stb.
Köszi Vik! :love: Megnyugtattál, hogy nem én szúrtam el valamit. (y)
 
Köszi Vik! :love: Megnyugtattál, hogy nem én szúrtam el valamit. (y)

Sajna egyre gyakoribb, hogy a szolgáltatók nem tudnak kellően gyorsan válaszolni. Az ekereskedelem brutális fejlődésének nyűgjei.
Rendelésekből azt látom, hogy ezek néhány alakalommal előfordulnak havonta. De fél nap múlva a tranzakciók többsége sikeresen megoldható.

Nagyon ritka az amikor 24 órán túlmutató probléma van.
 
@viktorlantos Valami tényleg nem kerek nálatok, új Chrome alatt (Verzió: 69.0.3497.92 (Hivatalos verzió) (64 bites)) nem tölt be a cart, hiába űrítettem minden site adatot. Az az izgi, hogy a szervertől hibátlan válasz jön, csak nem jeleníti meg - csatoltam screenshotot.
Edge alatt sikerült rendelnem, viszont a fizetési oldalra átirányítás kb 2-3 perc volt legalább - nem figyeltem igazán, csak hagytam futni, már beletörődtem, hogy timeout lesz, de végül csak átdobott.
Nem tudom, hogy kinek az oldalán van ebben az esetben a hiba, de a kajarendelésem is most fizettem szintén CIB-es felületen, és ott pillanatok alatt ment az átirányítás.
 

Attachments

  • Képkivágás.PNG
    Képkivágás.PNG
    153.6 KB · Megtekintések: 0
Sziasztok! Azt jól látom, hogy a 64 literes ADA akvárium 39.900, a GA-s 64 literes meg 41.790? :woot:
Illetve: lehet tudni, hogy lesz-e idén olyan, hogy "Internetes vásárlás napja", vagy "Black Friday"?
 
Sziasztok! Azt jól látom, hogy a 64 literes ADA akvárium 39.900, a GA-s 64 literes meg 41.790? :woot:

Saját üvegeink árait aktualizálni kellett, mert a beszállító partnereink az évek alatt brutálisan megnyomták a cerkát. Üveg árak, emberi költségek emelkedése stb. És persze a f*s forintunk.

Az ADA árai most még nem változtak, de az új konténer érkezésével több termék áremelkedése várható. A szállítámány beérkezésével igazítjuk majd az árakat.

Akciókról most még nem tudunk nyilatkozni, ezek elég messzire esnek. Valami valamikor lesz. Ha addig össze tudjuk kalapálni az új shopot. :)
 
Ma sikerült megrendelnem az állatokat, @viktorlantos .
Először a magyar webshopot használtam, és ugyanazt tapasztaltam, amiről korábban írtam (nem tölt be a kosár, nem jutok el a fizetéshez, stb).
Mérgemben váltottam az angol nyelvű verzióra, és minden ment, mint a karikacsapás: pár másodperc alatt betöltött a kosár, majd a fizetési oldal, stb.

Úgy érzem, mégiscsak van valami a honlappal. Jutottatok valamire a vizslatás tekintetében?
 
Ma sikerült megrendelnem az állatokat, @viktorlantos .
Először a magyar webshopot használtam, és ugyanazt tapasztaltam, amiről korábban írtam (nem tölt be a kosár, nem jutok el a fizetéshez, stb).
Mérgemben váltottam az angol nyelvű verzióra, és minden ment, mint a karikacsapás: pár másodperc alatt betöltött a kosár, majd a fizetési oldal, stb.

Úgy érzem, mégiscsak van valami a honlappal. Jutottatok valamire a vizslatás tekintetében?
Én tegnap adtam le egy rendelést paypalos fizetéssel a magyar oldalon, gond nélkül.
Lehet a nálad lévő hiba okára csak Ők tudnának rávilágítani:
1*KuQPZXqNoaJCLtVqoQ4wpA.jpg
 
Back
Oldal tetejére