• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua RO készülékek !

S
A D&D 190L/nap RO-nál a 4:1-es arány.A 430ppm-es csapvíz mellett jónak mondható?
Vagy nyomásfokozóval ez fel vihető 2:1 arányra?
Mert,ha nem akkor feleslegesnek tartanám a nyomásfokozót beszereznem a GA-ból, és megelégednék ezzel az aránnyal.
Azt pontosan nem tudom mennyi lenne az arány a nyomásfokozó pumpa használatával, de az tuti , hogy sokat segít (tehát jobb lesz).;)
 
Egy jó kis szösszenet , hogy mindenki képben legyen a tiszta víz:hulladék víz arányaival:
Általános jellemzője a membránoknak, hogy általában 1:4 arányban állítanak elő tisztított és elfolyó vizet, azaz ez lenne az az elméleti arány, amely mellett a membránok folyamatos működése közben kellő mennyiségű elfolyó víz áll rendelkezésre ahhoz, hogy a szűrési folyamatban a membrán felületén visszatartott szennyeződések onnan eltávolításra kerüljenek. Ha ez az arány kisebb, a membrán „meg van fojtva”. Ez annyit jelent, hogy ideig-óráig szegény több vizet is hozhat akár, mint a gyárilag megadott liter/nap teljesítmény, de ez a többlet az élettartam rovására megy, valamint a membránlemez(ek) meghasadásához vezethet.
Az ideális tiszta víz – elfolyó víz arány fenntartásának feladatást az ún. átfolyásszabályzók (alias fojtószelepek) látják el, nekik még szentelek néhány sort valahol lejjebb.
Fontos tudni, hogy azonos gyártótól származó és azonos névleges teljesítményű membránok vízhozama között akár 10-20% is előfordulhat +/-. A 10 jellemzőbb, a 20 elég extrém, a jobbakra ez nem is vonatkozik.

Teljes cikk itt található: http://akvarista.hu/index.php?oldal=1&cikk=1778
 
D&D 190 l/h készüléket ma lemértem és 1 dl RO vízhez gyárt 1,5 l elfolyó vizet. Ez baromira gáz arány. A bekötéssel, vagy esetleg a készülékkel lehet a gond, vagy létezik-e, hogy a víznyomás lenne a készüléknek ennyire gyenge? Nézegettem a nyomásfokozót, de ha az arány nem változik jelentősen sok értelmét nem látom, hogy költsek még arra is. Szerintetek?
 
D&D 190 l/h készüléket ma lemértem és 1 dl RO vízhez gyárt 1,5 l elfolyó vizet. Ez baromira gáz arány. A bekötéssel, vagy esetleg a készülékkel lehet a gond, vagy létezik-e, hogy a víznyomás lenne a készüléknek ennyire gyenge? Nézegettem a nyomásfokozót, de ha az arány nem változik jelentősen sok értelmét nem látom, hogy költsek még arra is. Szerintetek?
Ez még jó arány :D
Elvileg 1:3 arányban készít RO vizet, szóval semmi gáz nincs a szerkezettel.
 
D&D 190 l/h készüléket ma lemértem és 1 dl RO vízhez gyárt 1,5 l elfolyó vizet. Ez baromira gáz arány. A bekötéssel, vagy esetleg a készülékkel lehet a gond, vagy létezik-e, hogy a víznyomás lenne a készüléknek ennyire gyenge? Nézegettem a nyomásfokozót, de ha az arány nem változik jelentősen sok értelmét nem látom, hogy költsek még arra is. Szerintetek?
nyomásfokozót neki:cool:
 
Teljesen új a ketyere, úgy lett összerakva, ahogy a leírás mutatta, másként nagyon nem is lehet. A vizbekötést sógorom intézte, mert ő a szaki, így annak is rendbe kellene lennie. Így tanácstalan vagyok. :( Pedig most már jó lenne RO vízzel cserélni az aksik vizét fokozatosan.
 
Teljesen új a ketyere, úgy lett összerakva, ahogy a leírás mutatta, másként nagyon nem is lehet. A vizbekötést sógorom intézte, mert ő a szaki, így annak is rendbe kellene lennie. Így tanácstalan vagyok. :( Pedig most már jó lenne RO vízzel cserélni az aksik vizét fokozatosan.

Előöblítetted az előszűrőket használat előtt?
 
Hülye kérdés, de elzárt csappal (öblítőszelep) mérted? :D Ilyen arány akkor jöhetne, ha nem lenne elzárva a csap a végén, azon kívül ha rendkívül sz*r a nyomás nálatok.
 
Hülye kérdés, de elzárt csappal mérted? :D
:ROFLMAO:

Egyébként 3.5bar alatti víznyomás esetén sok furcsaság lehet. Normál háztartási RO készülékeknél ez az első, amit kérdeznek, ha az ember be akarja szerelni. Ha alacsonyabb a víznyomás, akkor külön motors készülék kell, ami orvosolja a problémát.
 
Hülye kérdés, de elzárt csappal (öblítőszelep) mérted? :D Ilyen arány akkor jöhetne, ha nem lenne elzárva a csap a végén, azon kívül ha rendkívül sz*r a nyomás nálatok.
Bár a hajam természetes színe a szőke, de annyit még talán sikerül kitalálnom merre kell állnia a csap fogantyújának. De ha mégsem bíznál bennem, rajtam kívül két férfiember is volt velem a beszereléskor és teszteléskor. :D:p
Szerintem a víznyomás lesz a bűnös. A lakópark, ahol lakunk eredetileg családi és ikerházas övezett lett volna. De jó magyar szokás szerint, mit ad isten végül 10-15 lakásos társaházak épültek rajta. Ezzel szemben a közművek az első verzióra lettek kiépítve. Csak számomra döbbenet, hogy tényleg ennyire xar lenne a nyomás? :eek:
 
Persze, előöblítettem ahogy kell, kb. fél órát járattam a rendszert, mielőtt beletettem a membránt. :)

Ez jó hír annyiban, hogy akkor a rendszereddel nincs gond.

Én is lakóparkos vagyok nekem a végén sajnos be kellett ruháznom egy nyomásfokozóra. Most már 3 membránt is elvinne a rendszer így, de alapban 2 bar sem volt
 
Lehet hogy most fixre raktátok be, de lehet megnéztem volna hogy a mosogató alatt, vagy a fürdőben műxik e jobban. Előfordul, hogy egyik vagy másik nagyobb nyomással bír
 
Szerintem a víznyomás lesz a bűnös. A lakópark, ahol lakunk eredetileg családi és ikerházas övezett lett volna. De jó magyar szokás szerint, mit ad isten végül 10-15 lakásos társaházak épültek rajta. Ezzel szemben a közművek az első verzióra lettek kiépítve. Csak számomra döbbenet, hogy tényleg ennyire xar lenne a nyomás? :eek:

Ha van a családban komolyabb vizes szakember, akkor méresd meg vele. Általában esti órákban ajánják a víznyomásmérést. Hidd el, hogy nem egyedi eset. Nagyon sok helyen nincs 3.5 bar nyomás a vizrendszerben. Ezért is vannak olyan RO készülékek, amik külön motorral ezt tudják kompenzálni. Ha bebizonyosodik, hogy tényleg nem megfelelő a nyomás, akkor olyat kellene beszerezned. Egy kicsivel szokott csak drágább lenni.
 
Ha van a családban komolyabb vizes szakember, akkor méresd meg vele. Általában esti órákban ajánják a víznyomásmérést. Hidd el, hogy nem egyedi eset. Nagyon sok helyen nincs 3.5 bar nyomás a vizrendszerben. Ezért is vannak olyan RO készülékek, amik külön motorral ezt tudják kompenzálni. Ha bebizonyosodik, hogy tényleg nem megfelelő a nyomás, akkor olyat kellene beszerezned. Egy kicsivel szokott csak drágább lenni.

Van a családban vizes ember, de mérés nélkül is megmondom, hogy xar a víznyomásunk. Csak azt nem gondoltam volna, hogy ennyire. Este, ha fürdési idő van, kb. fél óra alatt tudom teleengedni a sarokkádat. Most már tutira be kell ruháznom egy nyomásfokozóra.
 
Back
Oldal tetejére