• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua Micro és Macro tápok

Hali!

Ha az adagolás 1nyomás/20 liter/nap, akkor az én 200 literesemben 10 nyomás/nap!

Kérdésem az lenne kb hány napra elegendő a 250ml-es flakon?
 
talachi said:
Hali!

Ha az adagolás 1nyomás/20 liter/nap, akkor az én 200 literesemben 10 nyomás/nap!

Kérdésem az lenne kb hány napra elegendő a 250ml-es flakon?


0,8 hónap a hivatalos információ, ami a Green Aqua.hu-n is fent van a termék oldalán. :)
 
talachi said:
Hali!

Ha az adagolás 1nyomás/20 liter/nap, akkor az én 200 literesemben 10 nyomás/nap!

Kérdésem az lenne kb hány napra elegendő a 250ml-es flakon?

10 nyomas per nappal szamolva pont 25 nap ;)

jelenleg en is 10 nyomast adok a 240-be es tok jo. bubizas ezerrel novenyek nonek.
 
Még csak tervbe van véve a híres neves Green Aqua növénytáp kipróbálása, de felmerült bennem egy kérdés. Hogy ha valaki nem akar hetente sövényt vágni az nyugodt szívvel csinálhatja azt hogy mondjuk nem minden nap adagolja a növénytápot hanem mondjuk csak 2 naponta? Vagy naponta adagol csak fele annyit?
 
Labirintkopoltyus said:
Hogy ha valaki nem akar hetente sövényt vágni az nyugodt szívvel csinálhatja azt hogy mondjuk nem minden nap adagolja a növénytápot hanem mondjuk csak 2 naponta? Vagy naponta adagol csak fele annyit?
Igen, lehet csinálni. Viszont nem azzal kezdeném, hogy rögtön csökkentett adagban tápozok. Hanem elkezdenék adagolási útmutató alapján tápozni, és nem lennék lusta növényeket nyírni kb. 1-2 hónapig. Addig a CO2 szintet is be lehetne lőni megfelelőre (ha nem lövöd be, akkor algásodás jön). Amikor látom, hogy a dolog működik, akkor elkezdeném a szintet nagyon lassan csökkenteni, és a csökkentések között kivárni pár hetet, hogy lássam, hogyan reagálnak a növények. A szintet addig csökkenteném, ameddig meglátom a hiánytünetet rajtuk. Ekkor visszalépnék egy lépést és picit többet adagolnék. Voila. Az EI range alsó és felső határának megállapításakor egyébként pont ezt a módszert alkalmazták több különböző típusú akvárium esetén is.

Egyébként a napi fele adag, vagy csak kétnaponta történő adagolás is jól működhet. Ez esetben is az EI range alján tudod tartani az értékeket. Ezt csupán azért nem ajánlom általában, mert nem tudhatom, hogy milyen világítást használsz, milyen CO2 befecskendezésed van, stb. Minden akvárium más.

Meg azért is nem ajánlom, mert a növényes akvarisztika általában nem arról szól, hogy visszafogjuk a növekedést. Ha utálsz növényeket nyírni rendszeresen, akkor válassz lassabban növő fajokat és ugyanolyan szép akváriumod lehet, gyakori vágások nélkül. A lustaság jó dolog (én csak tudom...) de emiatt nem muszáj algásodás-veszélynek kitenni az akváriumot. A lustaság még nem ok arra, hogy lemondjunk a high-tech akvárium utánozhatatlan látványáról. :)

Szélsőséges példa: kiszámoltam, hogy egy low-tech - low-light akváriumban akár 1ml/50 liter adagolás is működhet havi 20% vízcsere mellett. De iszonyú lutri - NEM ajánlom.
 
Hali,
Remélem jó helyen teszem fel kérdésem, mikortól lehet 500 ml-es kiszerelésben rendelni makro-t és mikro-t? Lassan elfogy nálam az első adag. :D
 
Kápi said:
Hali,
Remélem jó helyen teszem fel kérdésem, mikortól lehet 500 ml-es kiszerelésben rendelni makro-t és mikro-t? Lassan elfogy nálam az első adag. :D

szia, úgy tudom jövőhéten már lesz a raktárban és a shopban belőle. ;)
 
Megjötek az 500 ml-es GA tápok, ahogy ígértétek. Jók vagytok, köszi, már leadtam a rendelést. :D
 
Kápi said:
Megjötek az 500 ml-es GA tápok, ahogy ígértétek. Jók vagytok, köszi, már leadtam a rendelést. :D

komolyan felkeszültünk a következő hónapokra tápokból, úgyhogy a növények megnyugodhatnak :lol:

köszi a vásárlást. ;)
 
Szia Viktor!
Végleg eltűnt a kínálatból a GA alapcsomag? A tápos - vízelőkészítősre gondolok. Mert nagyon jó elképzelés volt, csak még volt mindenem, mire most meg akartam rendelni, látom már nincs is a listában. :(
 
asebestyen said:
Szia Viktor!
Végleg eltűnt a kínálatból a GA alapcsomag? A tápos - vízelőkészítősre gondolok. Mert nagyon jó elképzelés volt, csak még volt mindenem, mire most meg akartam rendelni, látom már nincs is a listában. :(

Szia,
jövöhét hétfőtől lesz ismét. olyan sok rendelés jött rá hogy elfogyott az ADA Chlor Off :shock:
Így az új csomiban már az Easy Life FFM lesz. A csomi ára változatlan lesz.
 
Szia Viktor!
Kedd van, de nem találom a "csomit" a shopban. Tényleg lesz? Mert ha nem lesz a héten, akkor megrendelem őket külön, mert éhen halnak a növényeim (hétvégére elfogynak a tápok), Ezt Ti sem akarhatjátok...! :lol:
Köszi,
ákos
 
asebestyen said:
Szia Viktor!
Kedd van, de nem találom a "csomit" a shopban. Tényleg lesz? Mert ha nem lesz a héten, akkor megrendelem őket külön, mert éhen halnak a növényeim (hétvégére elfogynak a tápok), Ezt Ti sem akarhatjátok...! :lol:
Köszi,
ákos

szi szi, elnézést a csúszásért de valami gebasz van a shop motorral. ezért nem került fel még.
ha gondolod add fel a rendelésed arra a 4 termékre (ADA Chlor Off helyett Easy Life FFM) és az akciós áron ingyenes házhozszállítással küldjük is.

Akinek hasonló szándéka van nyugodtan küldje el a megrendelését.
 
Nah akkor hogy is volt az a szűrős találós kérdéses dolog? Mit kapok a következő rendelésem mellé? Mind1, most fogok rendelni Kiss Balázs névre. Ha gondoljátok.. :)
 
mindenre emlekszünk amire nem ezért pedig remélem szóltok. :lol:

egyébként ha valakinek bármit igértünk arra kérnélek benneteket hogy a központi email-re dobjatok 2 szót hogy kérem a jól megérdemelt jutit stb. ;)
info kukacra-ra. előre is köszi. a szűrős nyereményt intézzük ;)
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mikor lesz megint 250ml micro és macro, easy carbo csomagban?
Már karácsony előtt szemezgettem vele, de pont elfogyott, azóta meg nincs készleten, vagy minidig rossz időben nézegetem :lol: ?

Lenne még egy másik kérdésem:
Átnéztem az üzletszabályzatot, itt a fórumon is keresgéltem, de nem találtam sehol
Mit jelent az hogy "kívánságlistára"?
Ez egy rendelésleadás későbbi időpontra, vagy csupán egy keresleti igényfelmérés?
Vagy ezért nem láttam a shopban a terméket, mert mindenki kívánságlistára kérte és hip-hop elfogyott, ki sem került a shopba? :(
 
Back
Oldal tetejére