• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua kő vásárlási tájékoztató

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy a Dragon követ is lehet-e savazni?
Ha igen, elárulnád, hogy pontosan milyen arányban és ideig kell csinálni?

Előre is köszönöm a választ.
 
Szia! Nyilván lehet, és a mész alapú szennyeződések egy részét el is lehet távolítani róla. Kérdés, hogy a dragon kő esetében ennek miért lenne értelme? Nincs olyan filmszerűen rárakódó réteg, amely indokolná a savazást, és nincsenek rajta olyan részek, amelyeket le kellene maratni. Mondhatni, úgy szép ahogy van. :)
 
Hiányolom az olyan részletes leírást, és "méretarányos" fotókat a Dragon Stone-ról mint amilyenek az előző kővekről készültek.
A fotók szépek Key, de legalább egy gyúfásdobozt oda rakhattál volna a kővek mellé, és egy tömeget a képek alá írhatnál, nem szükséges a mérleg, én hiszek neked.
A dragont mennyire lehet törni, faragni? Milyen mennyiséget javasoltok belőle pl. egy 50-es akiba?
 
pfg said:
Hiányolom az olyan részletes leírást, és "méretarányos" fotókat a Dragon Stone-ról mint amilyenek az előző kővekről készültek.
A fotók szépek Key, de legalább egy gyúfásdobozt oda rakhattál volna a kővek mellé, és egy tömeget a képek alá írhatnál, nem szükséges a mérleg, én hiszek neked.
A dragont mennyire lehet törni, faragni? Milyen mennyiséget javasoltok belőle pl. egy 50-es akiba?

A jelenlegi Dragon köveink 4-5 kg-os darabok. Ezt a dragon kő tájékoztató oldalára is beírtuk. http://www.greenaqua.hu/ada-dragon-ohko-ko.html
"Mivel nagyobb darab köveket tartunk jelenleg, ebből a típusból kövenként 3-4kg környékén kell számolni."
Várunk egy új szállítmányt abban lehet lesznek kis darabok is. A kő maga nagyon porózus. Könnyen törik mivel kívülről az egész csal egy éles kö. Szóval nem olyan mint a többi szikla inkább vigyázni kell vele nehogy eltörd.

50-es akiba meg lehet venni egy nagyobb darabot és eltörni, vagy több kicsi darabból. Ha lehetőséget akarsz adni magadnak a legóra akkor 5-10kg-ot mondanék. Ha iwagumit akarsz. De kg 5-7 kb kő szerintem elég lehet.

érdemes megnézni pecás akiját: viewtopic.php?f=11&t=449#p5855 nála a nagy darab lehet ilyen 5kg-os kb.

ha beérkezik az új szállítmány a napokban akkor megnézzük vannak e kis kövek köztük.
 
Tehát ha porozus akkor könnyű = a 4-5 kg darabok hatalmasak lehethek, olyan mint a tufa?
Néztem az ajánlott akit, igazábol az is hozta meg a kedvem a kőves akira, eddig valami fás elrendezésben gondolkodtam sziget szerűen, de kiprobálom a Dragon, valami hasonlot szeretnék összehozni: http://www.flickr.com/photos/sworrall/3 ... 8/sizes/o/
Ez nagyon tetszik, és menne a beszerzett Africana taljhoz, a barna kő. Bár én a jobb oldalon fektetem vola a kővet és más jellegű növényeket telepítenék.
Kb. 10-12 kg kőben gondolkodtam, én is. Olvastam, hogy nagyok a kővek ezért kérdeztem, hogy lehet-e törni, és mennyire, de ha nagyon törik akkor semmi értelme nekiesni kalapáccsal, mert oda csapok és ezer darabra hullik szét.
Szóval akkor várjunk egy szállítmányt?
 
pfg said:
Tehát ha porozus akkor könnyű = a 4-5 kg darabok hatalmasak lehethek, olyan mint a tufa?
Néztem az ajánlott akit, igazábol az is hozta meg a kedvem a kőves akira, eddig valami fás elrendezésben gondolkodtam sziget szerűen, de kiprobálom a Dragon, valami hasonlot szeretnék összehozni: http://www.flickr.com/photos/sworrall/3 ... 8/sizes/o/
Ez nagyon tetszik, és menne a beszerzett Africana taljhoz, a barna kő. Bár én a jobb oldalon fektetem vola a kővet és más jellegű növényeket telepítenék.
Kb. 10-12 kg kőben gondolkodtam, én is. Olvastam, hogy nagyok a kővek ezért kérdeztem, hogy lehet-e törni, és mennyire, de ha nagyon törik akkor semmi értelme nekiesni kalapáccsal, mert oda csapok és ezer darabra hullik szét.
Szóval akkor várjunk egy szállítmányt?

Könnyen törik, de a kövek nem könnyűek. Szóval nem mint a Fuji és lávakövek. Nehéz, de a felülete lukacsos és tele van élekkel amitől könnyen törik.
Nem kell hozzá ütvefúró hogy eltörd.

Jelenleg ezek a darabok vannak még raktáron:
4,82kg / 3,62kg / 5,26kg / 4,82kg / 2,86kg
ha van ami szimpatikus rendeld meg a kg-nak megfelelő követ és akár írd meg privibe melyikre gondoltál hogy összeálljon a 10-12kg.
Szerintem a neked megfelelő mennyiséget ebből is össze lehet vadászni, de utánpótlás ettől függetlenül érkezik a napokban.
 
Tegnap bent voltam a raktárban és fotóztam néhány követ az új szállítmányból. Szerintem nagyon szépek én gyakorlatilag mindben láttam fantáziát egy szép aki összeszereléséhez.

Indiai kövek:

4102804528_49af68d3ce.jpg

4102803964_c9ee83717d.jpg

Dragon Stone:

4102052693_8acdd206f3.jpg

4102047285_c539b9b73b.jpg

Fossilized Wood - megkövesedett fa:

4102808290_df665a205b.jpg

4102051753_b8f39b97ed.jpg

4102807428_f1cdf4c1f1.jpg

4102046743_1868fd1b4b.jpg

Manten kövek:

4102806940_a9a7a67a58.jpg

4102805960_c1e85b75cc.jpg

4102805534_32a68c1a82.jpg

4102805062_62566d3a69.jpg

4102806438_ef323ef1bd.jpg
 

Attachments

  • 4102804528_49af68d3ce.jpg
    4102804528_49af68d3ce.jpg
    136 KB · Megtekintések: 1
  • 4102803964_c9ee83717d.jpg
    4102803964_c9ee83717d.jpg
    164.7 KB · Megtekintések: 1
Láttam az egyik dobozban szép Sárkányoka, kicsiket és nagyokat is úgy érzem itt az idő rendelni belőlük.
 
pfg said:
Láttam az egyik dobozban szép Sárkányoka, kicsiket és nagyokat is úgy érzem itt az idő rendelni belőlük.

Van 4Kg-os de talán nagyobb is, de egyébként több mint 50 Kg kő jött csak ebből. ;)
 
Nekem a kisebbek 2-3,5 közöttiek és pár apróság <1.5 kilós is lenne a megfelelő.
 
pfg said:
Nekem a kisebbek 2-3,5 közöttiek és pár apróság <1.5 kilós is lenne a megfelelő.

Ezek a kövek nehezek, de könnyen törhetők. A méret amit írtál megoldható. A kis köveket pedig ha nincs lehet nagyobbakból törni.
 
Megérkeztek a Dragonok köszönöm a gyors szállítást. Kibontotam öket, így szárazan nem voltak egy nagy duranások, de már akkor feltünt, hogy van köztük egy kakuktojás - az egyik kő határozotan vörös volt - bepakoltam öket zuhany tálcába és lemostam az egészet. Erre a vörös még vörösebb lett. Ordított a többi melett, akik inkább zöldek! voltak a víztől pedig érdekes zöld!!!-szürke-sárga színt vettek fel. Attól függött a szín honnan érte a fény.
A vörös pedig vörös ( mint paradicsomlé vagy a vér, szóval nagyon ) és tégla színekben ponpázott, mondtam is a páromnak most jól kib....... velem ez a Lantos Viktor, a másik szín miatt kénytelen leszek összerakni egy nanot :lol:
Látátok volna az arcát :p , már a kő rendelésre is nézet rám, és kereste az elmebaj tüneteit.
 
pfg said:
Megérkeztek a Dragonok köszönöm a gyors szállítást. Kibontotam öket, így szárazan nem voltak egy nagy duranások, de már akkor feltünt, hogy van köztük egy kakuktojás - az egyik kő határozotan vörös volt - bepakoltam öket zuhany tálcába és lemostam az egészet. Erre a vörös még vörösebb lett. Ordított a többi melett, akik inkább zöldek! voltak a víztől pedig érdekes zöld!!!-szürke-sárga színt vettek fel. Attól függött a szín honnan érte a fény.
A vörös pedig vörös ( mint paradicsomlé vagy a vér, szóval nagyon ) és tégla színekben ponpázott, mondtam is a páromnak most jól kib....... velem ez a Lantos Viktor, a másik szín miatt kénytelen leszek összerakni egy nanot :lol:
Látátok volna az arcát :p , már a kő rendelésre is nézet rám, és kereste az elmebaj tüneteit.

Amíg a forma stimmel nincs baj. A kövek igazi színüket a vízben nyerik el akkor ha lövöd őket rendesen fénnyel.
Tedd be az akiba töltsd fel és nézd meg aki fénynél ;)

A Dragon az egyik leg puritánabb kő szárazon. De talán nem is a színe hanem a formája miatt szeretjük:
http://www.flickr.com/photos/sworrall/3 ... 8/sizes/o/

Azért a kész művet remélem megosztod velünk ;)
 
Az új akit január közepén tervezem indítani, véleményem szerint ekkora lesz kezelhetetlen a nővényzet a tanúló medencében. Mostanában fogalkoztat egy jobb minőségű üveg beszerzése is - GA 64 literes- . Ha én is úgy itélem meg, hogy a képek publikálhatok, természetesen feltöltöm öket, magammal szemben kicsit kritikus vagyok, minimum CAU szintet kell elérnem :lol:
 
Szeretnék 4-5 manten követ venni: köztük egy bazi nagyot és 3-4 kicsit. Mekkorák vannak és mekkora a legnagyobb (szélesség/magasság és súly)? Csak próbálnék a megrendeléshez számolgatni...
 
bagesz said:
Szeretnék 4-5 manten követ venni: köztük egy bazi nagyot és 3-4 kicsit. Mekkorák vannak és mekkora a legnagyobb (szélesség/magasság és súly)? Csak próbálnék a megrendeléshez számolgatni...

hát igazán nagyok nincsenek. mármint 10kg vagy annál nagyobbak. egy monumentálisabb darab szerintem simán 15-20kg is lehet.
Bár oda már akvárium is kell amibe elfér....

leginkább 2-4kg-os darabjaink vannak jelenleg. olyan méretek amit 1 kezeddel meg tudsz fogni. leginkább ilyen arasznyi darabokra gondolj. 15-20cm kb.
ezek nehéz sziklák. szóval a kis darabok is dög nehezek.
 
Nem akarok nagyon fárasztó lenni, de ezekből a nagyobbakból vannak esetleg szögletesebb, sarkosabb, hegyesebb darabok amiket összeillesztve egy nagyobbnak tűnnek? Kerek vagy gömbölyű kövekkel más csoportban kell gondolkodnom (persze az se baj, amik a shopban láthatók azok is eszméletlenek! főleg ha 1 kő van feltéve más más szögből... ;) ).
 
bagesz said:
Nem akarok nagyon fárasztó lenni, de ezekből a nagyobbakból vannak esetleg szögletesebb, sarkosabb, hegyesebb darabok amiket összeillesztve egy nagyobbnak tűnnek? Kerek vagy gömbölyű kövekkel más csoportban kell gondolkodnom (persze az se baj, amik a shopban láthatók azok is eszméletlenek! főleg ha 1 kő van feltéve más más szögből... ;) ).

szögletesek vannak persze. ezek zömök kövek. elképzelhető hogy egymásra lehetne halmozni őket.
 
Azért ezzel a "nehéz" és "nagy súlyú" jelzőkkel finoman bánjunk! Van egy súlyemelő mondás: nincs nehéz súly, csak gyenge ember! :lol:
 
Back
Oldal tetejére