• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ÚJDONSÁG Green Aqua GH Plus

Oké, jöhetnek a belsős infók, a kérdéseim:
- jobban/rosszabbul oldódik mint a Salty Shrimp GH+? Én most ezt használok de nem vagyok megelégedve az oldódásával. :(
- 20 liter 130TDS-re lövéséhez hány gramm kell belőle? Gazdaságossági kérdés, Dennerléből kevesebb kell ahogy olvastam, Saltyból több.
- GH+/KH+ arány ugyanaz mint a nagyobb gyártóknál kb. a GH+nál?

Árát nem kérdezem mert az úgyis fent lesz a shopban.
 
Oké, jöhetnek a belsős infók, a kérdéseim:
- jobban/rosszabbul oldódik mint a Salty Shrimp GH+? Én most ezt használok de nem vagyok megelégedve az oldódásával. :(
- 20 liter 130TDS-re lövéséhez hány gramm kell belőle? Gazdaságossági kérdés, Dennerléből kevesebb kell ahogy olvastam, Saltyból több.
- GH+/KH+ arány ugyanaz mint a nagyobb gyártóknál kb. a GH+nál?

Árát nem kérdezem mert az úgyis fent lesz a shopban.
Mindjárt mérek neked párat és megosztom.
 
Szólásszabadság van :) Csak a vulgáris és sértegető dolgokat nem szeretjük.
Minden más mehet. És fontos a külső tapasztalat is. Bármennyit tesztelhetjük mi bent és mérhetünk a több minta és tapasztalatnál nincs jobb.

Hajrá :)
Köszönöm.
Kezdeném úgy, hogy sosem próbáltam semmilyen visszasózott. Tehát nem összehasonlítani akarom más termékekkel. Ezt sem használtam még csak egy teszt erejéig bontottam fel, és egy 20 literes kannába kezdtem adagolni. Én nem használok visszasózót, soha nem is használtam. Ezt csak azért vettem mert az új akváriumba garnélák lesznek és úgy döntöttem beállítanám az alap vízkeménységet amit igényelnek.
Tehát felbontottam, 2 féle szerkezetet találtam benne. Az egyik nagyon apró, a másik nagyobb szemcséjű,jól megkülönböztethető. Nem tudom, hogy mind a kettő anyag része a dolognak?
Mérési eredményeim a következők:
20 liter tiszta ro víz kannában: kh:6, gh:0, tds:19
2 mérő lapátka elkeverése után: kh:6, gh:4, tds:82
plussz 1 lapátka (tehát 3 lapátka 20 liter vízben): kh:12, gh:7, tds:125

A következőképen kevertem. 20ml vízben kevertem az adagokat egy 50 ml-es mérő edényben. Rázogatva, kevergetve. Amit észre vettem, az aproszemű anyag egyből oldódik szinte. Viszont a nagyobb szemű szemcsék vagy nem oldódtak fel, vagy nagyon lassan. Amire gondolok, hogy kicsi volt a vízmennyiség és a koncentráció miatt nem oldódott, vagy annak nem is kell feloldódnia?

Fent említettem, hogy soha nem használtam semmilyen visszasózót, így nem tudom, hogy ez jó így ? (gondolom az)
Én is kíváncsi lennék arra hogy ennek ilyennek kell lennie?
 
A GH boostereket nyugodtan adagolhatod közvetlen az akváriumba. Ezeket nem szoktuk külön keverni. A halak garnélák nem ugrálnak közben, nem látszik, hogy irritálná őket, ha csak annyit emelsz ami a vedlés miatt fontos.
Az apró por szinte talajra érkezés előtt bomlik. Egy másik komponens picit lassabban. Ezek a szemcsék amit a talajon látsz.
 
Akartam is kérdezni, hogy ezek a porok, ha akvába öntöm közvetlenül, és mondjuk a növények levelén landolnak, nem "marják meg" a leveleket?
Egy-két levélmállást titkon a Salty GH+ számlájára írok...
 
Back
Oldal tetejére