• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua - fotóözön - Törökbálint

Status
Not open for further replies.
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

viktorlantos said:
outro said:
Egy OFF kérdés. Ha Pestről megyek kocsival akkor autópálya matricát kell vennem vagy addig még ingyenes?

Nem kell matrica. És ha adhatok egy tippet, a Budaörsi Ikeánál sorolj ki az autópályáról. Ott rá a Törökbálinti sávra (ki van táblázva). Hídon át egyenesen fel egészen a Kastély utcáig. Közben lesz 2 körforgalom ha jól rémlik, de ez ne tévesszen meg. Csak egyenesen fel a Kastély utcához. És az utca végében vagyunk.

Kb. 3 perc az Ikeától. Nagyon közel van.

Köszi a gyors infót. Szerintem én kinézek holnap.... :thumbup:
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Amíg Ati mohákat kötözött, én a háttérben a dekorokkal bírkóztam. ;)

Közben az eszelős fényorgia miatt a 240 aki bezöldült. ;) Úgyhogy jön az UV meg a vízcserék.
Sok volt az egész napos berendezés neki. Szerencsére most már időzítve lesznek, úgyhogy ez a probléma is megoldva.

5377963612_8ed4c840c2_z.jpg


Profi segítséggel sokkal gyorsabban lehet haladni. A gyerkőcök pedig mindig szívesen segítenek az ilyen dolgokban. :thumbup:

5377369861_564199cdba_z.jpg


Néhány akváriumon reaktor, máshol difi lesz használatban. Hogy mindent meg tudjunk mutatni. Itt épp egy ADA Beetle 40-es. Nagyon finoman porlaszt.

5377972990_a8f230f537_z.jpg
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Állat B. akija :shock:
Egy nyugi szobát berendezhettek kényelmes fotelokkal, kellemes zenével ilyen esetekre :D
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Most írígylem,aki közel lakik.Élőben látja a készülődést.

Az optiwhite-ok nagyon durvák,ez a kék,tiszta üveg....
...és jó látni,hogy Key akija végre életre kelt.
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

inadsz said:
Állat B. akija :shock:
Egy nyugi szobát berendezhettek kényelmes fotelokkal, kellemes zenével ilyen esetekre :D

A galériában puffok vannak berendezve pont az ilyen relaxálás miatt. ;) :thumbup:
Nyugis zene, japán füstölő, Zen hangulat. :angel:
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Pfú de durva lesz! Kíváncsi leszek, hogy lesz e az elején algaprobléma. Azért ennyi medence közül valamelyiknél biztos befigyel. Bár ezzel a technikaorgiával nem sok esélye lesz az algáknak.

artegor said:
pfuhúú nigro :)
Az álommeló :angel: :angel:
Magyarország legjobb munkahelye :thumbup:

Azért lesz meló ennyi akváriummal rendesen. Még a végén Nigro megutálja a vízinövényeket.... Na jó csak irigykedek. :D Valóbban ez most Magyarország legjobb munkahelye :D :lol:
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

baji66 said:
Baji66! Milyen magas vagy?

180 cm, de nyugi vékonykotésu legény vagyok :D /// a softenizerre valaki valami infót tudna adni? :angel: ///

Softenizer.... Nagyon tapasztalatunk nincs vele. Tegnap beüzemeltük az elsőt. Az 50-es típusjelűt (102-313 Softenizer 50 17mm)
http://www.adana.co.jp/_e_product/117_index.html

A cucc nem kicsi. Ez a méret a 180L-es akikhoz használható. A dobozban elég sokminden van. Maga a softenizer üveg. Kétféle csövezés tapadókkal. Egy adapter a külső szűrőhöz. Egy elzárócsap és a spec gyanta amit ezekhez használnak. A bekötése viszonylag egyszerű. A szűrőd kiömlő ágán elvágod a csövet. Van egy műanyag adapter amit adnak, ezt beteszed. Ez az adapter leágaztatja a vizet a lágyítóhoz. Felcsövezed a lágyítóig miközben beiktatod az elzáró csapot.

Így a lágyító be és kikapcsolható a csappal és szabályozható a szűrő teljesítményhez. Gyanta bekerül az üvegbe, az üveg bent van a víz alatt. És a csappal csak annyi vizet adsz a softenizernek, hogy finoman lebegtesse a gyanta darabokat. Ha túl sok a víz, belöki a gyantát az akváriumba. Ha kevés, akkor nem járja át rendesen a közeget.

Valahogy így kell elképzelni: http://www.adana.co.jp/jp/products/na_c ... oftenizer/

Most nem tudom pontosan mennyi gyanta visz le 1 keménységi fokot (talán 20g). De az 50-es üvegbe amit mi használtunk elég sok gyanta belefért.
A gyanta egy idő után kimerül, ilyenkor regenerálhatod sós vízben. De a termékhez adott gyanta is nagyon sokáig elég. Csak egy kis részét tudtuk elhasználni első körben.

Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem kb 3-4 keménységi fokot lágyíthat a cucc. Mérésekkel tudod megállapítani, hogy a gyanta kimerült. (keménység teszt)

Mivel a shopban elég sokmindent kipróbáluk, ez is egy ilyen teszt. Hogyan működik a valóságban. Persze piszok látványos dolog egyébként. ;)
Nem fogja a flow-t és kikapcsolható bármikor. Könnyű beüzemelni. És megint egy üveg amit takarítani kell. ;)

Remélem sikerült megválaszolnom a kérdést. ;)
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Hali,
Holnap mettől meddig lesztek kint ? Mert én is benéznék de én csak kora délutánra tudok odaérni.

ui: Állatul néz ki már igy képeken is, alig várom hogy élőben is lássam :)
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

BenyA said:
Hali,
Holnap mettől meddig lesztek kint ? Mert én is benéznék de én csak kora délutánra tudok odaérni.

ui: Állatul néz ki már igy képeken is, alig várom hogy élőben is lássam :)

Szerintem kora délutután is ok még. ;)
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Én vagyok rá, nincs semmi programom holnapra, aki jönne XX, XIX, XVIII kerből az írjon, szívesen felveszem.
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Remélem sikerült megválaszolnom a kérdést.

Teljes mértékben elégedett vagyok a válaszoddal ! :thumbup: A shop-ban kapható lessz? És ha lehet kérdezni milyen árfekvésben?
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

baji66 said:
Remélem sikerült megválaszolnom a kérdést.

Teljes mértékben elégedett vagyok a válaszoddal ! :thumbup: A shop-ban kapható lessz? És ha lehet kérdezni milyen árfekvésben?

Természetesen behozzuk előrendelés alapján. Sajnos az ára borsos, de megnézem neked mennyibe kerül és hamarosan jelentkezem.
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Nagyon ütős lesz! :thumbup: :clap:
Melóst nem kerestek? :D
Minden munkát megcsinálok:felmosok,vizethordok,etetem a halakat,rendbetartom a kertet...stb! :lol:
További jó munkát kívánok! :wave:
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Nagyon jól néz ki a galéria-bolt! Ez tényleg egyedül álló lesz Magyarországon és talán Europában is.
Most nagyon irigylem a közelben lakókat hogy élőben láthatják az akváriumok berendezését, de az idén én is mindenképp ellátogatok hozzátok. Remélem hétvégéken is nyitva lesztek?
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Urak, holnap ott a helyem!

Gyereket 12kor lefektetem aludni, asszonnyal otthon ellesznek nekem pedig irány a GA bolt.
Ha nincs KV, akkor viszek egy termosszal :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére