• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua - fotóözön - Törökbálint

Status
Not open for further replies.
2 hetesek lettünk.

Akkor

View attachment 43704Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

és most...
Gertrudae lett telepítve az algaevők mellett. Nagyon szép zöld a Solar RGB alatt az akvárium :love:

View attachment 43705Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

és egy fix 50-es fotó csak meg imádom a hangulatát :)

View attachment 43706Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Ez alatt az akva alatt van automata tápadagoló igaz? Van esetleg képetek arról a kis bigyóról ami a csöveket tartja és vezeti az akváriumba?
 
Az U-csatlakozora gondolsz?

Igen. Azok csak simán az üvegre vannak akasztva vagy van valami ami összefogja őket? Meg látom, h belógnak a vízbe. Ez nem para? Mert én úgy olvastam valahol, hogy nem szabad elmerülnie mert kiszívhatja a vizet.
 
Igen. Azok csak simán az üvegre vannak akasztva vagy van valami ami összefogja őket? Meg látom, h belógnak a vízbe. Ez nem para? Mert én úgy olvastam valahol, hogy nem szabad elmerülnie mert kiszívhatja a vizet.

Sima co2 u-csati az akvariumra akasztva.
1-2cm-en visszakeveredik vízzel, de le nem szívta meg sosem az akváriumot. A tapadagolo amikor nem működik osszepreseli a csövet es nem tud folyni.
 
Sima co2 u-csati az akvariumra akasztva.
1-2cm-en visszakeveredik vízzel, de le nem szívta meg sosem az akváriumot. A tapadagolo amikor nem működik osszepreseli a csövet es nem tud folyni.

Nagyon köszi a gyors választ, akkor nem keresgetek mindenféle kínai csodaplasztik cuccot, hanem ezt a megoldást választom. :)
 
Én mostanában rendszeresen használok gumikesztyűt telepítéskor, mert az agyagos talaj is szépen bemászik a köröm alá és napokig kell utána tisztogatni. A másik a ragasztás, amit @inadsz is említ.
Nem kell félni a gumikesztyűtől... :D

View attachment 44898
Ezt bizony nagyon jól teszed! :)
A medence takarításkor a mosogatókesztyűt veszem fel, kisebb dolgokhoz a sima gumikesztyűt.
Ha éppen valakinek sebes a keze, ajánlom a nagyállattartásban használt (pl. inszeminátorok, állatorvosok), egészen vállig húzható kesztyűt. Nekem is segítségemre volt már többször. (nincs is vita, hogy akkor X hétig ki fogja gondozni az állatokat)
 
Huh most látom csak picit elkanyarodott a téma, hogy nem jöttek a fotók :)

Tegnap a pörgésben a kollégáknak köszönhetően kicsit ki tudtam szakadni és csináltam egy gyors karbantartós videót.
Az anyagot még vágom, de az előtte utána képet felteszem.

Már érett nagyon egy alapos nyírás az akváriumon, de az üzletbe belépve olyan frankó kis színorgiát mutat, hogy nem volt szívem szétcsapni.
Sajna, ha most sem történik meg, a 2 ünnep között valószínűleg már csak pusztítással lehetett volna visszarántani valami használható állapotra.

Szerdán volt egy vízcsere Gáborunk által, így most csak nyírtam és lehalásztam a darabokat. Az apróságokat a skim megoldotta és egy brutál nyírást sikerült vízcsere nélkül megoldani.
Az utána kép a szűrők elindítása után 10 perccel készült.

Előtte

39186113752_24c94ab136_h.jpgQuick trimming session - video coming up! by Viktor Lantos, on Flickr

Utána

39186112212_aceb602e55_h.jpgQuick trimming session - video coming up! by Viktor Lantos, on Flickr

A videó egy kicsit beszédesebb lesz. A nagy siettségben csak ennyire futotta. Formázásban még lehetett volna igazgatni. De így legalább nyugodtan karácsonyozunk majd :)
 
A héten volt egy biorb összeszerelés. Sajnos az élőzés miatt a fényviszonyok nem voltak a legjobbak. A felvevő automatán szabályozta, így nem jöttek a részletek.

Ilyen lett. És már el is vitték közben (megrendelésre készült)

38338865595_1923bc8551_h.jpgOASE BiOrb Air by Viktor Lantos, on Flickr

38338863825_a96051e5ef_h.jpgOASE BiOrb Air by Viktor Lantos, on Flickr

Az építésről, ha lemaradtál itt pótolhatod:


Ez pedig a másik amit már szintén megvettek, de még nálunk parkol. 2 hónapos.

38507211624_a2dc701e80_h.jpgOASE BiOrb Air by Viktor Lantos, on Flickr
 
Egy gyors karbi csütörtökről pár percben :)



Nagyon jó videó és máris fel ötlött bennem pár kérdés. Amikor vissza ülteted a levágott részeket úgy láttam mintha kis csokrokat tennél vissza. Valamivel össze is kötöd? Azt jól láttam, hogy igazán nem ülteted vissza csak a sűrű bokorba be nyomkodtad? Tisztában vagyok vele, hogy így is meg maradnak csak én mindig vissza ültetem a talajba, de lehet ez csak rossz beidegződés. :)
 
Nagyon jó videó és máris fel ötlött bennem pár kérdés. Amikor vissza ülteted a levágott részeket úgy láttam mintha kis csokrokat tennél vissza. Valamivel össze is kötöd? Azt jól láttam, hogy igazán nem ülteted vissza csak a sűrű bokorba be nyomkodtad? Tisztában vagyok vele, hogy így is meg maradnak csak én mindig vissza ültetem a talajba, de lehet ez csak rossz beidegződés. :)

Köszi és köszönjük a lájkokat is a többieknek :)

Az egész hátsó sor elég alacsony és szeretnénk is ebben a kompakt formában tartani. Már amennyire lehetséges :)
Ezért pl a rotala h'ra egész kicsire vissza lett nyírva. 5-8 szálat egybefogunk és csipesszel ültetjük vagy betűzzük a bozótba mindenféle kötözés nélkül. Itt inkább az utóbbi történt, mert nagyon sűrű a növényzet. (méretre azért méretre lettek vágva ez a vidin nem látszódik)
Szerintem így szebb hatást lehet elérni. A sűrű növényzeben nem kapna rendesen fényt a növény. Viszont remekül elvan így a "levegőben" is később ritkításnál vagy nagyobb tarvágásnál el lehet majd ültetni ha szükséges, de így is gyönyörűen mutat majd a következő hónapokban.

Szóval nem szükséges ültetni :) ez a rövid verzió :)
 
A héten volt egy biorb összeszerelés. Sajnos az élőzés miatt a fényviszonyok nem voltak a legjobbak. A felvevő automatán szabályozta, így nem jöttek a részletek.

Ilyen lett. És már el is vitték közben (megrendelésre készült)

View attachment 45666OASE BiOrb Air by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 45667OASE BiOrb Air by Viktor Lantos, on Flickr

Az építésről, ha lemaradtál itt pótolhatod:


Ez pedig a másik amit már szintén megvettek, de még nálunk parkol. 2 hónapos.

View attachment 45668OASE BiOrb Air by Viktor Lantos, on Flickr

Nagyon jó volt az építést élőben nézni! :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Épp most.... :)

Ahogy látom a fórum széthúzza 1600 pixelre és szétesik a kép, de amiért linkeltem az a színek. :love:

Jobb elől Ludwigia Super Red, Rotala Wallichii, Rotala Indica.
Jobb hátul és mellette a 60-as ADA Rotala Hra

Az igazi az lenne ha a bal oldali akvárium színe is látszódna, de van benne egy zseniális érzés, amikor otthonról bekukkantasz az egyik biztonsági kamera képére és ezt látod :)
Remélem jövő évben is sikerül egy csokor inspirációt adni a hozzánk betérő vendégeknek :)


IMG_6733.jpg
 
Épp most.... :)

Ahogy látom a fórum széthúzza 1600 pixelre és szétesik a kép, de amiért linkeltem az a színek. :love:

Jobb elől Ludwigia Super Red, Rotala Wallichii, Rotala Indica.
Jobb hátul és mellette a 60-as ADA Rotala Hra

Az igazi az lenne ha a bal oldali akvárium színe is látszódna, de van benne egy zseniális érzés, amikor otthonról bekukkantasz az egyik biztonsági kamera képére és ezt látod :)
Remélem jövő évben is sikerül egy csokor inspirációt adni a hozzánk betérő vendégeknek :)


View attachment 46054

Tegnap ugrottam be és ahogy megláttam ezeket a vörös színeket egyből eldöntöttem, hogy ilyen nekem is kell! :)
 
Épp most.... :)

Ahogy látom a fórum széthúzza 1600 pixelre és szétesik a kép, de amiért linkeltem az a színek. :love:

Jobb elől Ludwigia Super Red, Rotala Wallichii, Rotala Indica.
Jobb hátul és mellette a 60-as ADA Rotala Hra

Az igazi az lenne ha a bal oldali akvárium színe is látszódna, de van benne egy zseniális érzés, amikor otthonról bekukkantasz az egyik biztonsági kamera képére és ezt látod :)
Remélem jövő évben is sikerül egy csokor inspirációt adni a hozzánk betérő vendégeknek :)


View attachment 46054
Mi ez?Drónfelvétel?
A színek meg csodásak.
 
Gőzerővel leltározunk, azért egy két expot sikerült durrantanom közben.

Elmentünk szilveszterezni, közben megnőtt a Rotala HRA :)

View attachment 46412Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 46413Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

A riccardia csinos kis gömbőccé nőtt.

View attachment 46414Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Őt pedig Gáborunk már le is kaszálta mire lekaptam

View attachment 46419Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Indul az idei év.... :) (y)

Szép tisztaság van! [emoji12]
Igényes[emoji106]
A Rotala HrA nálam inkább fehér mit vörös


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére