• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Egy megjegyzés ill. kérdés lenne, mert a videón nem vehető ki jól (de majd szombaton megsasoljuk élőben): az a bonsai fa nem fog kárt tenni a bettában? Ezek a halacsok elég kíváncsi természetűek, a legkisebb résbe is képesek belebújni és beleragadni, vagy megsérteni magukat a kis ágakkal. Azon a fán meg elég sok ilyen lyukat látni és az ágacskákat sem takartátok el növényekkel.

Tartottuk korábban nincs gond 👍
 
Eddig is volt már ilyen. Nem tilos :) De ez szinte láthatatlan mennyiség az éves vevőforgalomhoz képest.

Ötlet: halas zacsik újrahasznosításának ösztönzése "betétdíjjal"? Nem tudom mennyire lenne hatása a keresletre mondjuk egy 50Ft/zacskó ár felszámításának, de biztos sokan lennének akik rászoknak hogy eltegyék a zacskót és legközelebb magukkal vigyék hogy abba kérjék a halat/növényt.
 
Ötlet: halas zacsik újrahasznosításának ösztönzése "betétdíjjal"? Nem tudom mennyire lenne hatása a keresletre mondjuk egy 50Ft/zacskó ár felszámításának, de biztos sokan lennének akik rászoknak hogy eltegyék a zacskót és legközelebb magukkal vigyék hogy abba kérjék a halat/növényt.

Ez nem higiénikus. Utána a beteg hal miatt vagy hogy miért pusztult el meg lehet magyarázkodni. Nem véletlen nincs hal visszavét sem a legtöbb akvarisztikai boltban.
 
Ez nem higiénikus. Utána a beteg hal miatt vagy hogy miért pusztult el meg lehet magyarázkodni. Nem véletlen nincs hal visszavét sem a legtöbb akvarisztikai boltban.
Nem látom miben különbözne a "saját vödör" megoldástól a "saját zacskó" megoldás.

Félreértések elkerülése végett: nem a más által már használt zacskót adnátok oda új vevőnek, hanem új zacskóért extra pénzt számítanátok fel, így a vevő inkább hozná a sajátját.
 
Nem látom miben különbözne a "saját vödör" megoldástól a "saját zacskó" megoldás.
Hát én mindig fogom és ollóval levágom a zacskó végét...nem szoktam vacakolni a csomóval, mert korábban próbáltam, de volt, hogy sok időbe telt mire sikerült kibontanom.
Másrészt egy ilyen zacsit nehezebb kiszárítani vagy, aki nagyon maximalista kifertőtleníteni a következő halszállítás előtt, mint egy kis vödröt.

Szerintem egyszerűbb lenne, ha azoknak, akik vödörrel készülnek x%-nyit elengednének az üzletek a jószágok árából. :)
 
Szerintem meg ez a zacskómennyiség nem igazán változtat semmin :D
Ráadásul szerintem a fórumon mindenki aki adott-vett halat-garnélát látott már újrahasznosított zacskót ;)

Pénzért zacskó? - kösz akkor inkább nem kell. Majd zsebben hazaviszem a halat. Vagy adjatok egy korty vizet és ellesz a számban hazáig.

Szerintem ez egy sok hűhó semmiért dolog.

A halkaját is vödörből mérjék saját üvegedénybe... ne legyen semminek műanyag csomagolása. A szűrők, szűrőcsövek és minden legyen műanyag mentes. Ha már a szívószálat betiltjuk, tiltsuk be a szűrőcsöveket is. Majd faragunk bambuszból.

És remélem senki nem gépelt műanyag billentyűzeten, vagy műanyag tokos telefonon, a zacskók ellen :eek:

Félreértés ne essék támogatom a környezetvédelmet, de nem az évi két halszállító zacskón múlik, inkább a napi pékárú és egyéb dolgok zacskóba rakásán amit hazaérve kidobunk.
Egyébként ugye nem használtok szemetes zsákot, hanem mindent kézben kivisztek a kukáig? :whistle:

Ui: megkérném a GA-t hogy fél tucat halszállító zacsit tegyen nekem félre a következő két évre, ha arra járok és nem vinnék csatos üveget magammal! Előre is köszönöm!
 
Éjfélkor feltöltöttük. Nem mondom, hogy nem vagyok hulla :)

Amikor nekikezdtünk a terv az volt, hogy kap egy nyírást, kivesszük az összes mohát és visszaültetünk, ragasztunk. De a stemek alja annyira el volt már barnulva, hogy B a teljes újraépítést választotta.
A mohák kb 1/3-a ment vissza. Sokkal jobb már most, mint amikor szétszedtük és legalább néhány hónapig ismét lehet élvezettel nézni a fejlődést. :)
 
Back
Oldal tetejére