• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Na a fényekre nem gondoltam volna, illetve, hogy a LED-es mellett ez ennyire elbújhat. Legközelebb ilyen szemmel nézek majd rá. :)

A Solar RGB-ben azt hiszem van egy white led most nem akarok hülyeséget mondani, de a lényege az, hogy az akvárium kék élét és a kék színeket felerősíti ahogy a víz is átlátszóbb, tisztább lesz. Ezt a többi LED lámpánál nem látjuk. Beleértve a nemrég érkezett Maxlite-ot is.
De emiatt van ez a spec hangulata a többi akváriumnak ahol ilyen ledek lógnak. Mellette a hagyományos fényű lámpák nem csak a T5 de a LED-ek többsége is sárgának tűnik. És ha ehhez olyan növényt használsz ami nem kifejezetten méregzöld, akkor még fel is erősíti a hatást.
 
Még egy-két kép itt a hétvége előtt :)

43908371925_73d93b91e9_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

43007571250_82b05c75f5_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

most olyan kis husos volt a stauro ebben a kockában. nyami! :)

44818825911_14981149da_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

43007570210_63565d5285_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

Myrio Guyana

44818825241_fe153a429b_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

Gratiola

43908369945_e35ab04396_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

Egy jó kis növénykombó. Nagyon jól működik a Seiryu kövekkel

44818824191_29dbdbd402_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr
 
A böszme.....

Olyan szinten sok az egy időben nagyon szép akváriumaitok száma, hogy már nem tudom hová tenni. Itthon a gyerekek szokták mondani valamire, hogy "túl jó!"...ilyen nincs, de még is van, mert ez ilyen!
Örülök, hogy idáig jutottatok Vik, a Green Aqua-val!
A böszme, a te dzsungeles akváriumod (ide azért egy pár Apistogramma Inka, vagy egyéb apisto nagyon jó lenne szerintem ;-) ) és az Ati kocka akváriuma a kedvenceim.....és a többi akvárium is horror!!! Kb 2-3 hete voltam nálatok és háááát élőben. Top notch!
Igazából minden, amit összeraktok nagyon szép és szépen karbantartott, és ezért is kezdtem el megint 2012-ben ismét az akvarizálást.

Most éppen építem a dél-amerikai sügeres akváriumom (720 liter, 240 liter alsópolcos szűrővel), de az is gyökeres / növényes / Co2-s lesz.!
 
Olyan szinten sok az egy időben nagyon szép akváriumaitok száma, hogy már nem tudom hová tenni. Itthon a gyerekek szokták mondani valamire, hogy "túl jó!"...ilyen nincs, de még is van, mert ez ilyen!
Örülök, hogy idáig jutottatok Vik, a Green Aqua-val!
A böszme, a te dzsungeles akváriumod (ide azért egy pár Apistogramma Inka, vagy egyéb apisto nagyon jó lenne szerintem ;-) ) és az Ati kocka akváriuma a kedvenceim.....és a többi akvárium is horror!!! Kb 2-3 hete voltam nálatok és háááát élőben. Top notch!
Igazából minden, amit összeraktok nagyon szép és szépen karbantartott, és ezért is kezdtem el megint 2012-ben ismét az akvarizálást.

Most éppen építem a dél-amerikai sügeres akváriumom (720 liter, 240 liter alsópolcos szűrővel), de az is gyökeres / növényes / Co2-s lesz.!

Köszi a kedves szavakat. Mindig jó érzés, ha ebből a varázslatból sikerül egy kicsit átadni akár maradandó formában is a látogatóknak.
Az pedig kivételesen jó, ha valaki, aki egyszer már felhagyott a hobbizással újra elcsábul a látvány miatt :)

Rég jártál nálunk ezért tök jó érzés volt az új helyet is megmutatni. És persze látni az arcodon szavak nélkül is a hatást. :D:)(y)
Dolgozunk rajta, hogy a varázslat tovább is működjön. :):love:(y)
 
Gyönyörű akváriumok, gyönyörű terem, profi kivitelezések. Itt igazából más szavak nincsenek is csak leesett áll :D
Nagyon jók vagytok és ezek az akváriumok a költözés óta... Egy újabb szintre emelkedett a profizmusotok és egyben a csapatmunkátok is. Öröm lehet egy ilyen jó brigád tagja lenni :)
Egyszer most már nekem is meg kell látogatnom az új szentélyt, a törökbálinti boltba kétszer eljutottam mióta űzöm a hobbit, itt az ideje egy kis szabadságot venni és ide is eljutni egyszer :)
 
Sziasztok!
ezt az aqua-t 6*54w atival használjátok! de csak 4 csövel világítotok! kérdésem az lenne kellhet nekem ugyanekkora aquanál a 6*54w vagy elég a 4*54w-os Ati? mi a tapasztalat?
Köszi a választ!
Berendezés függvénye. A mostani scape-hez bőven elég a 4 cső. Amikor vörös stemtengert csinálunk hátra vagy brutál sűrű Cuba gyepet nevelünk előre, megy a 6 cső. Sokszor csak versenyállapot felkészítésére használjuk az extra két csövet pár hétig. Azt mondanám, ha a kereted engedi és vannak ambícióid versenyzésre, érdemes rááldozni. Ha átlag scape-ekben gondolkozol, inkább csak a lakás dísze az akvárium és lenne jobb helye is a pénznek, felesleges.
 
Berendezés függvénye. A mostani scape-hez bőven elég a 4 cső. Amikor vörös stemtengert csinálunk hátra vagy brutál sűrű Cuba gyepet nevelünk előre, megy a 6 cső. Sokszor csak versenyállapot felkészítésére használjuk az extra két csövet pár hétig. Azt mondanám, ha a kereted engedi és vannak ambícióid versenyzésre, érdemes rááldozni. Ha átlag scape-ekben gondolkozol, inkább csak a lakás dísze az akvárium és lenne jobb helye is a pénznek, felesleges.
Köszi a kimerítő válaszod, akkor mégis csak a 6os felé hajlok! persze nem újba gondolkozok! amúgy nem hinnéd de nem sok vagyis semmi különbség nincs a 6os és a 4es között árban! persze használtan s dimmesek..(y)
 
És az új vidi :)


Sziasztok!

Nagyon jók a videók amiket csináltok! Csak így tovább! [emoji6]

Azt szeretném kérdezni, hogy mit csináltok a videóban is szereplő verticillata-val, hogy olyan kisebb kerek leveleket hoz egy-egy darabot az eleocharis pusillan áttörve??
Bár ami nekem otthon van, nemrég lett ültetve cserepesből, de idővel én is ilyet szeretnék elérni.

Válaszotokat előre is köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére