• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Csürörtök, úgyhogy itt az új vidi!

Ez is nagyon jó lett! Bár elég szűkszavú voltál @Nigro :D

És jöjjön az OFF kérdésem: hol a manóban vettétek a túlfolyónál lévő "fésűt"?
Már régóta szeretnék, de azt sem tudom hogy hívják, úgyhogy, ha súgtok, ménkű hálás leszek. :love: OFF vége
 
Ez is nagyon jó lett! Bár elég szűkszavú voltál @Nigro :D

És jöjjön az OFF kérdésem: hol a manóban vettétek a túlfolyónál lévő "fésűt"?
Már régóta szeretnék, de azt sem tudom hogy hívják, úgyhogy, ha súgtok, ménkű hálás leszek. :love: OFF vége

Hát pedig, ha beírod a google-be, hogy túlfolyó fésű elég sok találat van rá boltokban ;)
 
Kis bolbi meg nagy bolbi :)

View attachment 62745Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 62746Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 62747Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 62748Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

Lehet, hogy a vidin most szűkszavú volt, de ha mókázásról van szó, ő az első :)

View attachment 62749Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 62750Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr
A @Nigro le van fogyva nem? Atti fogytal, vagy csak en latom igy?
 

Nagyon inspiráló Nigro 360-asa. A növények és a kövek harmóniája elképesztő. Kíváncsi vagyok meddig lesz, amíg még mindig újat és újat tudtok mutatni. Élőben ez kitűnik a többi megszokott közül. Ez a kő számomra félelmetes, mert ahány darab annyi féle. Mármint a színe...s tök jól harmonizál, de csak ha megtalálod a harmóniát amikor leteszed. Meg tele van hibával, mintha cementet öntött volna rá valaki...aztán még is szép lesz.
 
És az új vidi :)

Hatalmas ez a video George Farmerral. :) A sok kis szurkapiszka nagyon ott van. Egy kis titkot elárulhatnátok, ez a videó még a megnyitón készült amikor jött vagy direkt ezért idejött nem kis pénzen?

S akkor jöjjön a fekete leves. Ha Munkácsy Mihálynak nem tetszik egy festménye mert túl szomorú vagy kusza az semmit se csorbít Munkácsy tehetségéből... ki vagyok én...egy műkedvelő nem több

George munkái fantasztikusak, de ez a skape nekem egy borzalom. Nem mertem megkérdezni ki csinálta a boltban - pedig mindig bennem volt - nehogy visszakérdezzenek "miért" mert akkor megbántom Viktort vagy Danit aki csinálta. totál nem illet az eddigiekhez, erre tessék. :) Nem GA-s csinálta.
Először amikor megláttam hetekig/hónapokig nem volt benne növény, nem is értettem. Amit sugárzott az a káosz. A kövek színben teljesen eltértek egymástól és a két nagyobb fa meg csak oda volt hányva. Mindezt egy szigeten, hosszanti irányba.

Mindig a Duna-part jutott eszembe amikor lesétáltam kátrány rondította kövek és a hordalék csinálta ezt...a dekor kavicsok amit George szid az is ezt sugallta. Aztán belekerültek a növények és életre kelt. Nem lett a kedvencem, de felhozta közepes szintre.
 
Hatalmas ez a video George Farmerral. :) A sok kis szurkapiszka nagyon ott van. Egy kis titkot elárulhatnátok, ez a videó még a megnyitón készült amikor jött vagy direkt ezért idejött nem kis pénzen?

S akkor jöjjön a fekete leves. Ha Munkácsy Mihálynak nem tetszik egy festménye mert túl szomorú vagy kusza az semmit se csorbít Munkácsy tehetségéből... ki vagyok én...egy műkedvelő nem több

George munkái fantasztikusak, de ez a skape nekem egy borzalom. Nem mertem megkérdezni ki csinálta a boltban - pedig mindig bennem volt - nehogy visszakérdezzenek "miért" mert akkor megbántom Viktort vagy Danit aki csinálta. totál nem illet az eddigiekhez, erre tessék. :) Nem GA-s csinálta.
Először amikor megláttam hetekig/hónapokig nem volt benne növény, nem is értettem. Amit sugárzott az a káosz. A kövek színben teljesen eltértek egymástól és a két nagyobb fa meg csak oda volt hányva. Mindezt egy szigeten, hosszanti irányba.

Mindig a Duna-part jutott eszembe amikor lesétáltam kátrány rondította kövek és a hordalék csinálta ezt...a dekor kavicsok amit George szid az is ezt sugallta. Aztán belekerültek a növények és életre kelt. Nem lett a kedvencem, de felhozta közepes szintre.

Ezért is van többféle berendezés. Aki a kimunkált részletes maketteket keresi, annak ez a layout nagyon kevés lesz.
De valahogy rengeteg látogatónknak bejön. Pont azért amit George is mond. Egyszerű, szép, karbantartható, nem kell hozzá semmilyen művészi véna, építész tudomány.
Egy 2 órás workshopon ennél többet nem is nagyon lehet elérni beszéd közben. Egy átlagos vásárló, aki most ismerkedik a hobbival nem fog 3 hétig vázat építeni, majd még napokig ragasztani stb.
A világítás és az akvárium egysége miatt a látkép elfér a többi mellett. A brutális színei miatt pedig jó ránézni.

Ezt az akváriumot valószínűleg ettől függetlenül egy október, novemberi időszakban átrendezzük majd.
 
Nekem sem a személyes kedvencem ez a berendezés George-tol, de egy szerethető és egyszerű scape. Az ügyfeleknek tetszik és a sokadiknak építünk ilyen vagy ehhez hasonló scape-et megrendesre.
 
Ha csütörtök, akkor új vidi!

Ismét egy zseniális videó. Nem rendelkeztek 10 éves vlog tapasztalattal még sincs egy gagyi jelenet vagy mondat benne ami az első 1-2 évben megszokott és elnézhető a videóbloggerektől.

S úgy kell ez a videó mint a falat kenyér. 2017 tavaszán kezdtem a növényes akvarisztikát és az olló még mindig piszok idegen tőlem. Mármint úgy állok az akva mellett ollóval a kezemben mintha a fogamat húznák...nem tudom hogy mit csináljak.

Nem tudom mennyire nagy kérés, de metszés közben elejthetnétek egy két olyan mondatot, hogy a "Cubát max 2cm-t szoktuk metszeni egyszerre" vagy "a Ludwigiánál figyeljünk rá, hogy legalább ennyit hagyjunk meg"...stb.

A Purigenes sztorinál volt némi kis ferdítés, ez az akva sosem volt tiszta vizű. :D Lehet, hogy az utolsó hétben beledobtatok egy mázsát, de mióta megépült kb ötször kint voltam és mindig sárga volt a víz. Rá is kérdeztem és mondta valaki, hogy több kellene bele, de nem éri meg, jó ez így...és tényleg aki ennyi vasfát akar belepakolni az törődjön bele, hogy kicsit jelentősen barnás a vize.
 
Nem tudom mennyire nagy kérés, de metszés közben elejthetnétek egy két olyan mondatot, hogy a "Cubát max 2cm-t szoktuk metszeni egyszerre" vagy "a Ludwigiánál figyeljünk rá, hogy legalább ennyit hagyjunk meg"...stb.

Megjegyezve.

A Purigenes sztorinál volt némi kis ferdítés, ez az akva sosem volt tiszta vizű. :D Lehet, hogy az utolsó hétben beledobtatok egy mázsát, de mióta megépült kb ötször kint voltam és mindig sárga volt a víz. Rá is kérdeztem és mondta valaki, hogy több kellene bele, de nem éri meg, jó ez így...és tényleg aki ennyi vasfát akar belepakolni az törődjön bele, hogy kicsit jelentősen barnás a vize.

Nem tudom mikor voltál kint utoljára, de gyakorlatilag már jó ideje megszűnt ez a probléma. A megnyitó idején még sárgás volt, de utána rohamosan javult az állapot. Ahogy általában szokott ennyi idő után.
Lehet megtéveszt a T5 sárgás fénye. Amire rádob a fa és a tripartita tükröződése.

De ez a vidi pl ad-hoc karbantartás előtti állapotot mutatja.
Fotón ilyen:

A vasfa probléma leküzdhető. Talán nem volt elég sok vízcsere az első hetekben, mert inkább a többi akváriummal foglalkoztunk.
Nem lett benne több kémiai szűrés és nincs trükk :)

Az ADA Solar RGB sokat dob arra is, hogy a víz kékebbnek tisztábbnak látszódjon. Mellette ezek a T5 fények tényleg már már zavaróan sárgásak.

44817712991_f098b895c3_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

30946146428_2b56aacef0_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

Itt térben látszik egy korábbi fotón is, hogy a víz tök tiszta, de a fény és a növények színei miatt máshogy érzed.

30561116658_e949e8bca3_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr
 
Megjegyezve.



Nem tudom mikor voltál kint utoljára, de gyakorlatilag már jó ideje megszűnt ez a probléma. A megnyitó idején még sárgás volt, de utána rohamosan javult az állapot. Ahogy általában szokott ennyi idő után.
Lehet megtéveszt a T5 sárgás fénye. Amire rádob a fa és a tripartita tükröződése.

De ez a vidi pl ad-hoc karbantartás előtti állapotot mutatja.
Fotón ilyen:

A vasfa probléma leküzdhető. Talán nem volt elég sok vízcsere az első hetekben, mert inkább a többi akváriummal foglalkoztunk.
Nem lett benne több kémiai szűrés és nincs trükk :)

Az ADA Solar RGB sokat dob arra is, hogy a víz kékebbnek tisztábbnak látszódjon. Mellette ezek a T5 fények tényleg már már zavaróan sárgásak.

View attachment 63802Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 63803Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

Itt térben látszik egy korábbi fotón is, hogy a víz tök tiszta, de a fény és a növények színei miatt máshogy érzed.

View attachment 63804Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr
Na a fényekre nem gondoltam volna, illetve, hogy a LED-es mellett ez ennyire elbújhat. Legközelebb ilyen szemmel nézek majd rá. :)
 
Back
Oldal tetejére