• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

A vidi közben a fotók sem maradhatnak el. Feltoltam az elmúlt napok anyagait.

Balázs meló közben

View attachment 61557Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 61558Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

vörös volt, le kellett kapni :)

View attachment 61559Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

tükörkép

View attachment 61560Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

ONF meg a nanoja

View attachment 61561Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

Rotala rotundifolia

View attachment 61562Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

Ludwigia SP red

View attachment 61563Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 61564Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

Rotala vietnam hra

View attachment 61565Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 61566Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 61567Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

Ezek a színek! Brutál!(y):dead::geek::nailbiting:
 
Srácok (@danyi03 @inadsz @ZaCK), nem hagy nyugodni egy gondolat :)
Adott a hely, a dekor, a felszerelés, ütős karbantartó csapat és hát nálatok skillben sincs hiány, ráadásul így a szabadidőtökből sem kellene annyit áldozni, mint sokaknak itt a fórumon. Miért nem építetek saját versenyakváriumot a boltban (ha már otthon nem teszitek)? Tudom, hogy a bemutatóteremnek elsősorban nem erről kell szólnia, de nem hinném hogy a főnökségnek ellenvetése lenne néhány - akár kisebb méretű - minden részletében kidolgozott versenyakvárium ellen. Viktor és Balázs ettől még uralhatná a böszméket ugyanerre a célra, hisz' nekik nyilván a cél is más a rutinjukkal egy nemzetközi versenyen. Hm?
 
Srácok (@danyi03 @inadsz @ZaCK), nem hagy nyugodni egy gondolat :)
Adott a hely, a dekor, a felszerelés, ütős karbantartó csapat és hát nálatok skillben sincs hiány, ráadásul így a szabadidőtökből sem kellene annyit áldozni, mint sokaknak itt a fórumon. Miért nem építetek saját versenyakváriumot a boltban (ha már otthon nem teszitek)? Tudom, hogy a bemutatóteremnek elsősorban nem erről kell szólnia, de nem hinném hogy a főnökségnek ellenvetése lenne néhány - akár kisebb méretű - minden részletében kidolgozott versenyakvárium ellen. Viktor és Balázs ettől még uralhatná a böszméket ugyanerre a célra, hisz' nekik nyilván a cél is más a rutinjukkal egy nemzetközi versenyen. Hm?

A 20l-es Dennerle nanora sincs 1 órám hogy bedobáljak két fát és berendezzem, tegnap a helyére tudtam tenni és rátenni a háttérfóliát, ma sikerült felraknom a lámpát rá. Egy versenyakvárium több odafigyelést igényel, több előkészületet és időt már a hardscape építésénél is. Nem tudsz úgy lemenni zenbe és építeni, hogy 3 percenként csörög a telefon és 2 ügyfél áll a hátad mögött, hogy segíts már nekik. Saját verseny akváriumot meg úgy sem hagynál, hogy más tartson karban. Ez egy otthoni hobbi ilyen szinten, ahol csak te nyúlsz bele és minden kontrollált.
Részemről ez a válasz rá.
 
Srácok (@danyi03 @inadsz @ZaCK), nem hagy nyugodni egy gondolat :)
Adott a hely, a dekor, a felszerelés, ütős karbantartó csapat és hát nálatok skillben sincs hiány, ráadásul így a szabadidőtökből sem kellene annyit áldozni, mint sokaknak itt a fórumon. Miért nem építetek saját versenyakváriumot a boltban (ha már otthon nem teszitek)? Tudom, hogy a bemutatóteremnek elsősorban nem erről kell szólnia, de nem hinném hogy a főnökségnek ellenvetése lenne néhány - akár kisebb méretű - minden részletében kidolgozott versenyakvárium ellen. Viktor és Balázs ettől még uralhatná a böszméket ugyanerre a célra, hisz' nekik nyilván a cél is más a rutinjukkal egy nemzetközi versenyen. Hm?
Megmondom oszinten, en kicsit kiegtem. Ha lenne komolyabb ihlet, otthon is futna az akvarium. Szivesen epitek bent bemutatokat, de a versenyakvarium komolyabb elkotelezettseget igenyel. Arrol nem beszelve, hogy az uj galeria vegre szuperul fotozhato, a versenyakik ezt megtornek.
 
Karbantartás alatt inkább a tisztán tartásra gondoltam, nem a formázásra, alakítgatásra. A hardscape építése és a kezdő növényesítés valóban egy zen feladat, ezt nyilván szabadidőben kellene megugrani. De a tisztán tartáson kívül szerintem még az is nagy segítség, hogy egész nap sokszor rá tudsz nézni és fejben alakítgatni, illetve a hasonló kvalitású kollégákkal az akvárium bármelyik stádiumában kibeszélni az arra érdemes gondolatokat - több szem többet lát alapon, ami nem csak egy-egy alkalomra szól, hanem a mindennapokra.
De értem az álláspontjaitokat és köszi a válaszokat (y)
 
Nincs korlátozva senki részünkről. És az alkotói indíttatásokat is támogatjuk.

Sokan szokták mondani, hogy milyen jó, hogy egész nap az akváriumokkal szórakozhatunk. De egy ilyen méretű üzlet napi pofozgatása, fejlesztése elég nagy terhet pakol mindenkire.
Az eladás, a tanácsadás, a beszerzés, a több órányi internetes támogatás naponta. Árajánlatok készítése, pre-sales. Gyártások menedzselése. Szállítmányok beérkezésének kezelése. És az ehhez kapcsolatos összes árazás stb. Új termékek bevezetése és a többi őrület...
De beszélhetnék az irodáról is, ahol a könyvelés mellett egy rakat másik teendő fut még és az összes pénzügyes téma + beszerzések.

Most, hogy kitaláltuk a heti filmezéseket, így legalább hetente néhány órára kötelezően vagy sem de ott vagyunk az akváriumok mellett.

Szerencsére a karbantartások és a jó csapat miatt nem kell idegeskednünk, hogy valami nem megy. Mindenki odateszi amit oda kell.

A régi helyen már nem tudtunk hova fejlődni. Az új bolt viszont egy csomó új lehetőséget és fejlesztést hoz magával.
Most már volt olyan nap amikor egy magyar szót sem hallottam, csak a stábtól :) Szóval nem akarnálak terhelni mi minden van egy ilyen gépezet mögött, de elég sokat kellene pötyögni.

Így sok esetben a fáradtság vagy a kiégés agyonvágja a kreativitást egy idő után.
Nem tudjátok elképzelni pl support oldalon mi megy... szerintem már egy ilyen teljes fórumnyi adatot elbeszélgettünk az ügyfelekkel.

Most kezdünk túllendülni a költözésen. Most látjuk, hogy mit lehetne építeni stb.
Viszont elkedztük a youtube GA hadjáratot is és most minden építés kb valamilyen videó készítéshez van kötve.
A tartalomgyártás is egy rakat erőforrást kíván részünkről.

Versenyezni egyébként ősszel-télen még időben vagyunk. Akkor kényelmesen oda lehet tenni egy IAPLC-re ha lesz ilyen szándék.
De mivel évek óta csináljuk tudjuk azt is, hogy mennyi feladással jár. A boltot nem lehet fotózni, nem lehet a kamerával forogni. Mindenkit figyelmeztetni kell, hogy ne fotózzon. Ez 1 év alatt elég sok gondot okoz egy forgalmas helyen.
Szuper érzés, hogy most nincsenek korlátok.
 
Na jól van ám :) Nehogy a végén az jöjjön le, hogy azért kérdeztem így be, mert szerintem ott nálatok mindenki dologtalanul egész nap az akváriumok között lófrál és semmit nem csinál!
Szerintem mindenki tudja (vagy el tudja képzelni), hogy mennyi meló van egy - főleg hogy élvonalbeli - kereskedelmi/szolgáltató céggel - ha a bemutató termet meg a netes prezentációt nem is nézzük. Nyilván a csapat sem azért bővül, hogy eggyel több kirakati bábu legyen :banghead:
Egész egyszerűen csak onnan közelítettem meg a dolgot, hogy az akváriumok így is-úgy is épülnek, így is-úgy is toppon vannak tartva, nem feltétlenül lenne olyan hatalmas plusz energia ezt azzal megspékelni, hogy egy-egy akvárium picit több gondoskodást kap. Nem a GA részéről, hanem az azt működtető hobbista egyének részéről. Lehet számos oka, hogy ez ne így legyen, ahogy fentebb írtátok is (pillanatnyi kiégés stb.), de azért nem volt ez szerintem olyan elrugaszkodott gondolat a részemről. Most meg már majdnem olyan a visszhangja, mintha - velem az élen sokan mások - tényleg azt feltételeznénk, hogy nálatok mindenki a lábát lógatja. Na ne már :)
Ezt a fotózás kizárása dolgot viszont nem értem. Ha mint GA-versenyakvárium, vagy top27-re törő Farkas Balázs-féle építésről van szó, akkor okés, ahogy eddig is így volt. De szerényebb kivitelben ez már szóba sem jöhet? Nem kötekedek :) komolyan kérdezem. Ahogy pl Tomi eddig is naplózta az akváriumait, miért kellene tiltani a fotózást? Ha lenne a boltban néhány verseny-célzattal épült GA-projekt akvárium, (vagy a tagoknak otthonija) akkor érteném, hogy vagy ez, vagy az. De ha jól tudom, most éppen egyik nincs. Ezért bátorkodtam rákérdezni.
 
Utoljára módosított:
Most meg már majdnem olyan a visszhangja, mintha - velem az élen sokan mások - tényleg azt feltételeznénk, hogy nálatok mindenki a lábát lógatja. Na ne már :)

Ezért problémás mindig a fórumozás. :) nem ez volt a mondandó lényege. Csak a jövőbeli tervek és a hozzá szükséges teendők per pill talán előnyt élveznek.
Segítjük a hobbizást itthon és határon túl is és ezzel feláldozzuk a saját projekteket időhiány és kiégés miatt.

Ezt a fotózás kizárása dolgot viszont nem értem. Ha mint GA-versenyakvárium, vagy top27-re törő Farkas Balázs-féle építésről van szó, akkor okés, ahogy eddig is így volt.

Ez nem okés. Túl sok áldozat egy random sorsolás reményéért. Balázs mindent félredobott a verseny kedvéért. A melót is amikor épített. 2-3 hétig csak ez volt. Utána hónapokig nem lehetett semmit csinálni az akvárim környezetében.
Majd a nevezés után meg azért nem több hónapokon keresztül. Hogy végül megkínálják egy rossz pozival. Talán neki is ebből lett elege.
Ezt a luxust pl magamnak sem engedhettem meg.

Jelenleg futó akváriumaink közül is tudnánk úgy fotózni, hogy ez erős legyen egy versenyen felkészítés után, de a meglepetést és egyedi építést per pill nem vállaljuk.
Dave Chow ezt kb már 5-6 éve meglépte. A boltjában nincs olyan akvárium amivel versenyezne. Akkor még nem értettük annyira miért, de azóta azért leesett :)

A megelepetés az meglepetés. Jó eredmény pedig nincs publikus építésekkel.
Fanatizmus, kreativitás és meglepi.

Talán felszívjuk magunkat télire, de megmondom őszintén egy olyan projektet amit Balázs legutóbb letolt nem szívesen néznék végig mégegyszer. Ezt talán az egész csapat nevében mondhatom.

Most soron van egy 60-as építés, hamarosan egy másik. Átépítjük George akváriumát és lassan erre a sorsra jut a stemes 240-es is. Meglátjuk mi lesz velük.
De pl most egy Youtube/Insta/Face/Flickr stb kombóval 10-12 hónapos távlatban elképesztő sok impulzust gyárt egy akvárium. Egyetlen verseny sem ér annyit, hogy ezt eldobjuk vagy beáldozzuk a márkaépítés helyett.

Lesznek még brutális akváriumok, mert ez része a GA imidzsnek. Csak idő kérdése.
 
Versenyezni egyébként ősszel-télen még időben vagyunk. Akkor kényelmesen oda lehet tenni egy IAPLC-re ha lesz ilyen szándék.

Ezt viszont újra kiemelném. A 2019-es versenyszezon nagyjából most ősz-tél. Balázs nálunk mindig Karácsony helyett épített :)
3-5 hónap bármire elég. Korábban volt egy olyan vélemény tőlem is, hogy pl erdős layoutoknak kell a 8 hónap, de most azt mondanám addigra veszít a részletességből az akvárium akármit csinálsz.

Szóval október, novemberben beszéljünk erről.

Én pl idén azért is fogadtam el a holland Vivárium versengést, hogy kicsit újra felszívjam magam. Még arra is fel kell készülni :)

Aztán mivel idén nem leszünk japánban majd jól elkaszálnak minket akármit építünk.... ördögi kör :)
 
Ezt viszont újra kiemelném. A 2019-es versenyszezon nagyjából most ősz-tél. Balázs nálunk mindig Karácsony helyett épített :)
3-5 hónap bármire elég. Korábban volt egy olyan vélemény tőlem is, hogy pl erdős layoutoknak kell a 8 hónap, de most azt mondanám addigra veszít a részletességből az akvárium akármit csinálsz.

Szóval október, novemberben beszéljünk erről.

Én pl idén azért is fogadtam el a holland Vivárium versengést, hogy kicsit újra felszívjam magam. Még arra is fel kell készülni :)

Aztán mivel idén nem leszünk japánban majd jól elkaszálnak minket akármit építünk.... ördögi kör :)

BANSAI!!!
 
Ezért problémás mindig a fórumozás. nem ez volt a mondandó lényege.
Tőlem kimehetünk a hóra is.. :D
Tudom, hogy nem ez volt a mondanivaló, nem is értettem félre :notworthy:. De akkor is ilyen látszata volt, amire reagálnom kellett, ennyi.

Egy félreértést is kiigazítanék:
Ezt a fotózás kizárása dolgot viszont nem értem. Ha mint GA-versenyakvárium, vagy top27-re törő Farkas Balázs-féle építésről van szó, akkor okés, ahogy eddig is így volt.
Ez nem okés. Túl sok áldozat egy random sorsolás reményéért.
Nem ezekre a körülményekre mondtam hogy okés (nyilván nem az). Hanem arra, hogy ilyen esetben még megértem, hogy tilos fotózni, más esetben viszont nem igazán. Így értettem.

Lesznek még brutális akváriumok, mert ez része a GA imidzsnek. Csak idő kérdése.
Remélem, idővel a többiek is kedvet kapnak, igazából ezt próbáltam elmondani.
Csak aztán nehogy a nőgyógyász példájával gyertek, hogy otthon miért nincs akvárium.. :)
 
Nincs korlátozva senki részünkről. És az alkotói indíttatásokat is támogatjuk.

Sokan szokták mondani, hogy milyen jó, hogy egész nap az akváriumokkal szórakozhatunk. De egy ilyen méretű üzlet napi pofozgatása, fejlesztése elég nagy terhet pakol mindenkire.
Az eladás, a tanácsadás, a beszerzés, a több órányi internetes támogatás naponta. Árajánlatok készítése, pre-sales. Gyártások menedzselése. Szállítmányok beérkezésének kezelése. És az ehhez kapcsolatos összes árazás stb. Új termékek bevezetése és a többi őrület...
De beszélhetnék az irodáról is, ahol a könyvelés mellett egy rakat másik teendő fut még és az összes pénzügyes téma + beszerzések.

Most, hogy kitaláltuk a heti filmezéseket, így legalább hetente néhány órára kötelezően vagy sem de ott vagyunk az akváriumok mellett.

Szerencsére a karbantartások és a jó csapat miatt nem kell idegeskednünk, hogy valami nem megy. Mindenki odateszi amit oda kell.

A régi helyen már nem tudtunk hova fejlődni. Az új bolt viszont egy csomó új lehetőséget és fejlesztést hoz magával.
Most már volt olyan nap amikor egy magyar szót sem hallottam, csak a stábtól :) Szóval nem akarnálak terhelni mi minden van egy ilyen gépezet mögött, de elég sokat kellene pötyögni.

Így sok esetben a fáradtság vagy a kiégés agyonvágja a kreativitást egy idő után.
Nem tudjátok elképzelni pl support oldalon mi megy... szerintem már egy ilyen teljes fórumnyi adatot elbeszélgettünk az ügyfelekkel.

Most kezdünk túllendülni a költözésen. Most látjuk, hogy mit lehetne építeni stb.
Viszont elkedztük a youtube GA hadjáratot is és most minden építés kb valamilyen videó készítéshez van kötve.
A tartalomgyártás is egy rakat erőforrást kíván részünkről.

Versenyezni egyébként ősszel-télen még időben vagyunk. Akkor kényelmesen oda lehet tenni egy IAPLC-re ha lesz ilyen szándék.
De mivel évek óta csináljuk tudjuk azt is, hogy mennyi feladással jár. A boltot nem lehet fotózni, nem lehet a kamerával forogni. Mindenkit figyelmeztetni kell, hogy ne fotózzon. Ez 1 év alatt elég sok gondot okoz egy forgalmas helyen.
Szuper érzés, hogy most nincsenek korlátok.
Ezek szerint jól megy a “bót”!:)
Menjen is, ha már ennyi melótok van benne!
 
Nekem tovabbra is celom bejutni a 127be, tavaly epphogy lecsusztam. Viszont most nem erzem magamban azt az extrat, amivel bejutnek. Masik oldalrol ott van tenyleg a markaepites es a cegerdek. Ez a ga-ban egesz mashogy mukodik, mint egy atlag cegnel, legalabbis magam reszerol. A sajatomnak erzem, tudom, hogy van jovoje annak, amit csinalok, es ez alatt nem azt ertem, hogy ha jol dolgozom, megmarad a munkam. Ezt jelenleg a bemutato akvariumok epitese segiti, illetve a mindennapi munkam, amibol rengeteget elvenne egy versenyaki apolasa. Reszemrol nincs felreertes, tudom, hogy nem szamonkeroen inditottad az eszmefuttatast :)
 
Meg is lesz az! Már az After the Storm is - még ha nem is a random rangsorolás áldozata lett és igazából bent kellett volna lennie - már nagyon közel volt hozzá, az tuti.
 
Ti bitangok, az amcsikkal és Chris-szel nem lehetett volna egy - bármilyen rövidet is - Couchot készíteni? o_O
Azért a fotót tett már ide @viktorlantos , léciiiii. :)

Hagytuk őket dolgozni. Elég későn értek ide. Christ hajnal 3-ig dennerle partyn volt utána lenyomta a németország bp távot. Egy cseppet kivolt :)

Corvus csinált interjút velünk. Ezt fent lesz nála. És Cory és Chris is egész sokat forgatott. Ezekből csepegtetnek folyamatosan. És valszeg lesz egy vágott vidi COry oldalán. Aquarium CO OP Youtube.

Szerintem még dolgozni fogunk együtt valamikor.

40031458_2357540177594590_815738521439436800_n.jpg

40141596_2357569787591629_4056189336503189504_o.jpg
 
Back
Oldal tetejére