• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Szerintem egy gumigyurube kell beleallitani, es kulon kihuzhato (felfele) tisztitashoz. Esetleg van mellette pvc-cso is a talajig, hogy az ne menjen le a vizzel egyutt es ne boruljon a cso helyere, amikor kihuzzak. :)
Vagy be van epitve fix, alulrol lehet leszedni a csovet es ugy tisztitani, ezesetben kell egy kupak, amit rahuzol a csore a tisztitas idejere, ami elzarja.
Az elso verzio logikusabb nekem, mert ha serulne az uveg konnyebben cserelheto illetve a kifolyo viznyomas raszorit ahelyett, hogy feszitene, mint a masodik esetben.

Én ilyenekre gondoltam, de kíváncsi vagyok a megoldásra.
Nekem egyébként a kupakos verzió tűnik logikusabbnak, mert a kihúzhatós megoldás a talaj felkavarása mellett állandó törés veszéllyel is járna.
 
@Matyi megkaptam a lájkot :) ez azt jelenti, hogy eltaláltam, így készült?
Vagy hogy így kellett volna... :D
Igen én is azt a megoldást találtam ki, így ki lehet venni az üveg csöveket pucolni és a szűrő csöveit is le lehet húzni takarításhoz. Egy bibi van a rendszerbe hogy az üveg pucolásnál az Amano garnélák egyből kinézik maguknak a lyukat és beköltöznek.
 
Gondolom, beledugni valamit erre az időre a lyukba azért nem nagy kaland :)
De egyébként miért volt szükség erre az elrejtésre? Központi helyen van az akvárium és nehogy valaki nekimenjen a külső csövezésnek? Vagy szimplán csak hogy legyen egy ilyen is?
 
Gondolom, beledugni valamit erre az időre a lyukba azért nem nagy kaland :)
De egyébként miért volt szükség erre az elrejtésre? Központi helyen van az akvárium és nehogy valaki nekimenjen a külső csövezésnek? Vagy szimplán csak hogy legyen egy ilyen is?
Ez egy 90x90-es kocka és minden oldalról jól néz ki és így élvezhető a látvány igazán így lett a sziget igazán sziget. Kicsit bután nézett volna ki a hagyományos megoldással és az áramlás is jobban meg van oldva. Ha bent jársz kérj meg valakit, hogy mutassa meg a két 90-es szűrését a másik alatt egy szűrő akvárium üzemel.
 
Oké, meglesem majd. Mikor voltam bent, akkor még épp készült ez a központi rész.
Mindenesetre nagyon ötletesen megcsináltad. Tök jóm hogy az új tágas hely és a sok akvárium inspirál titeket újabb és újabb egyedi megoldásokra (y)
 
Néhány fotó a mai napról....

Szép ez a kis tépett :)

41687886770_f1de719811_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

A kocka még mindig brutál. Az elatine nagyon jó választás lett végül.

43448134742_a0344d8f1e_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

A bolbitis végre kirúgta magát. Lassan ráférne a növényekre egy fazonírozás

41687885130_3cd2cbae65_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

Ez az akvárium ilyen brutál tiszta mióta elindítottuk a boltot. Egyszerű layout, de totál gond nélkül megy.

41687883740_f20602c9aa_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

Chubacca is meseszép :)

42591160885_a93076a4ed_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

42779205754_34e21c0e82_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

A 150-es is szépen színesedik

42779204614_ff47973115_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

43448127842_f428466acc_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

És az erdős is végre ledobta magáról a problémákat. Most már csak a kertészkedés marad

41687883100_5572672440_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr
 
És egy fotó ....

Aki követi a face oldalunkat, már olvashatta, hogy a dragonos 240-es akváriumunk tegnap megadta magát. Valószínűleg megsérült ahogy 2-3 alkalommal át kellett emelnünk berendezve a bútorokra. Az előlap ragasztása elvált és tegnap reggel már arra mentünk be, hogy szép tócsa volt az akvárium előtt.
Borzalmas volt nézni. Talán az egyik legüdébb akvárium berendezés volt. Olyan zseni volt benne a monte carlo, hogy ritkán látni ilyet. Tényleg. Aki látta már tudja miről beszélek :)
Egy problémamentes szuper berendezés volt.

Balázs kicsit vívódott, hogy mi legyen.... tartsuk meg palunak? neveljük és tartsuk életben míg lesz másik akvárium?....
Végül lett másik üveg és Balázs egyszerűen kivett mindent és újrarakta az új üvegben. Teljesen új talaj ment bele, ezért kb 8 alkalommal csinált teljes vízcserét aznap, hogy látványban a többi akváriumhoz passzintható legyen.

A művelet olyan jól sikerült, hogy @Luigi13 -ék észre sem vették délután mikor megjöttek. Úgy nézett ki mintha megnyírtuk volna az akváriumot :)

Az új berendezés sorsa még kérdőjel, de ha a növények megkapaszkodnak örömmel nevelgetnénk még egy kis ideig :)

Egy mai kép.... a bal oldali tegnap indult :) :)

42779206414_20e909ae14_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

Ilyen volt ma nap közben a tegnap újrarakott verzió.

42779207034_adfc7aeeec_h.jpgGreen Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

Hát ilyen is van. Én nem vállaltam volna a teljes újraépítést, de B megtette :)(y)
 
Zseniális! Le a kalappal Mester! Hatalmas (y) a kitartásért! Példaértékű, hogy sosem szabad feladni. Szorítunk, hogy még rendben ketyegjen jó ideig.:)
Na, ezért tart itt a GA!
 
És egy fotó ....

Aki követi a face oldalunkat, már olvashatta, hogy a dragonos 240-es akváriumunk tegnap megadta magát. Valószínűleg megsérült ahogy 2-3 alkalommal át kellett emelnünk berendezve a bútorokra. Az előlap ragasztása elvált és tegnap reggel már arra mentünk be, hogy szép tócsa volt az akvárium előtt.
Borzalmas volt nézni. Talán az egyik legüdébb akvárium berendezés volt. Olyan zseni volt benne a monte carlo, hogy ritkán látni ilyet. Tényleg. Aki látta már tudja miről beszélek :)
Egy problémamentes szuper berendezés volt.

Balázs kicsit vívódott, hogy mi legyen.... tartsuk meg palunak? neveljük és tartsuk életben míg lesz másik akvárium?....
Végül lett másik üveg és Balázs egyszerűen kivett mindent és újrarakta az új üvegben. Teljesen új talaj ment bele, ezért kb 8 alkalommal csinált teljes vízcserét aznap, hogy látványban a többi akváriumhoz passzintható legyen.

A művelet olyan jól sikerült, hogy @Luigi13 -ék észre sem vették délután mikor megjöttek. Úgy nézett ki mintha megnyírtuk volna az akváriumot :)

Az új berendezés sorsa még kérdőjel, de ha a növények megkapaszkodnak örömmel nevelgetnénk még egy kis ideig :)

Egy mai kép.... a bal oldali tegnap indult :) :)

View attachment 59649Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

Ilyen volt ma nap közben a tegnap újrarakott verzió.

View attachment 59650Green Aqua Showroom Budapest by Viktor Lantos, on Flickr

Hát ilyen is van. Én nem vállaltam volna a teljes újraépítést, de B megtette :)(y)
Muszáj megkérdeznem, hogy honnan rántottatok elő hirtelen egy másik 240L-es akvát? Csak úgy hevernek a polcon a csereakvák? :D :D 650-esből is van még kettő a raktárban hátha kell? :D :D

Rémálom egyébként. Nekem már egyszer megtörtént (Jewel márka) előlap kidőlt és a keret fogta meg épp otthon voltunk. Emiatt a következő is keretes lett amit azóta bánok.

S ugyan rendelni akarok tőletek egy 360-ast, de rettegés lesz mikor megyek haza úgy, hogy 300L víz van a padlón.

Lehet befejezem az arduinos elektronikát amit terveztem ami küld majd nekem egy SMS-t vagy emailt ha csökken a vízszint. :D

Ami még eszembe jutott, hogy a Dennerle-nek van nagyon jó "láthatatlan" sarok eleme. Más célra találták ki, de teljesen összefog egy kezdődő kizuhanást. Csak vastagabb üveghez nem létezik.

dennerle corner.jpg
 
Utoljára módosított:
Muszáj megkérdeznem, hogy honnan rántottatok elő hirtelen egy másik 240L-es akvát? Csak úgy hevernek a polcon a csereakvák? :D :D

1-1 akvárium azért nem lehet gond.

S ugyan rendelni akarok tőletek egy 360-ast, de rettegés lesz mikor megyek haza úgy, hogy 300L víz van a padlón.

Igen ezért nem ülök repülőre hátha lezuhan. Vagy teszem ki a kültéri egységét a légkondinak mert belecsap a villám. A felrobbant hűtőszekrényről nem beszélve. Csupa rettegés az élet :)

Viszont ha zavar a ragasztás miatt előforduló hibalehetőség, kérj alsó merevítést vagy vastagabb üveget és máris nyugodtabban alszol.
 
1-1 akvárium azért nem lehet gond.



Igen ezért nem ülök repülőre hátha lezuhan. Vagy teszem ki a kültéri egységét a légkondinak mert belecsap a villám. A felrobbant hűtőszekrényről nem beszélve. Csupa rettegés az élet :)

Viszont ha zavar a ragasztás miatt előforduló hibalehetőség, kérj alsó merevítést vagy vastagabb üveget és máris nyugodtabban alszol.
Húúú ebbe a légkondi dologba még bele se gondoltam. :nailbiting: De tényleg...ezentúl minden villámlásnál eszembe fog jutni.

Na ez a mm érdekelne. Attól miért lesz erősebb egy ragasztás ha vastagabb az üveg? Értelemszerűen nem az üveg törik ketté hanem a szélein elenged a ragasztás. A domborodás miatt jobban húzza a ragasztót a vékonyabb? Igazából megválaszoltam.

Hát bekérek egy újabb árajánlatot aztán meglátom.

Viccet félretéve, nem vagyok ilyen parás, de ha megtörténik a feleségem letilt az akvarisztikáról, mert sokba kerül egy újra parkettázás.
 
Én meg azt hittem, ez az egyetlen ami nem robbanhat fel. De neked jobban hiszek mint Lukács Gyurinak :)

www.youtube.com/watch?v=jn4Vhkmb4Lw&t=1m10s

Ez mondjuk zárlat volt:
http://hvg.hu/vilag/20170623_zarlatos_hutoszekreny_grenfell_tower
de ez nem
https://gepcseled.blog.hu/2009/11/04/veszely_a_konyhaban

Eddig bele sem gondoltam. De az egyik kedves ügyfelünknek felrobbant néhány éve. Jókora kárt hagyva maga mögött.
Mire felépült 1.5 éve felrobbant a légkondi a teraszon. Itt már volt biztosítás csak ennyi volt a mák... meg hogy nem törént komolyabb tragédia.

Csak azért írtam, mert parázunk mindentől és néha a leghétköznapibb dolgokra nem is gondolunk. Pedig nagyobb kárt okoznak mint egy elengedett ragasztás.
 
Utoljára módosított:
Húúú ebbe a légkondi dologba még bele se gondoltam. :nailbiting: De tényleg...ezentúl minden villámlásnál eszembe fog jutni.

Nekem egy szaki azt mondta anno, hogy inkább húzzam ki a hálózatból, ha vihar van.

Na ez a mm érdekelne. Attól miért lesz erősebb egy ragasztás ha vastagabb az üveg? Értelemszerűen nem az üveg törik ketté hanem a szélein elenged a ragasztás. A domborodás miatt jobban húzza a ragasztót a vékonyabb? Igazából megválaszoltam.

Stabilabb. A ragasztó sem kap akkora terhelést. Nincs akkora hajlás stb. El kell dönteni, hogy egy vastagabb üveg megér ennyit, vagy megoldod merevítésből.
Magyarországon nincs profi ragasztás ami nagy akváriumnál nem buborékosodna pl. Évtizedek óta merevítéssel gyártják az akváriumokat. Más volt az elvárás. Még most sem tudják azt ragasztani amit kellene. Erről ennyit.
 
Az új bolt és a gépem eddig nem találkoztak. Nem tudom, miért, az egész fotózás háttérbe szorult nálam az utóbbi időben, így a galériában sem kattogtattam, max @viktorlantos masináját nyúltam le néha. Ma igyekeztem pótolni, úgyhogy öveket becsatolni, rengeteg fotó jön.

Először is próbáltam picit új szögekből tekinteni az egész üzletre, bár Vik már szinte mindent megmutatott :)

43615086791_f07847e6b4_h.jpgGreen Aqua Showroom 2.0 by Tamás Danyikó, on Flickr

42711117605_3e8513e1c9_h.jpgGreen Aqua Showroom 2.0 by Tamás Danyikó, on Flickr

42711118165_d30dcdcd11_h.jpgGreen Aqua Showroom 2.0 by Tamás Danyikó, on Flickr

42711126045_b0169b64e4_h.jpgGreen Aqua Showroom 2.0 by Tamás Danyikó, on Flickr

42711126535_5ce787ae05_h.jpgGreen Aqua Showroom 2.0 by Tamás Danyikó, on Flickr

42711127075_b4b71b0a56_h.jpgGreen Aqua Showroom 2.0 by Tamás Danyikó, on Flickr

Persze néhány klasszikus becsúszott.

43615097621_9f1f82df8e_h.jpgGreen Aqua Showroom 2.0 by Tamás Danyikó, on Flickr

42711130655_9225f617a5_h.jpgGreen Aqua Showroom 2.0 by Tamás Danyikó, on Flickr

43615098501_a689b64c68_h.jpgGreen Aqua Showroom 2.0 by Tamás Danyikó, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére