• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Egy reggeli karbantartós Matyitól. Tőle még az is lemegy alfába, aki úgy kelt fel, hogy ma tuti agyoncsap valakit. :D

Az baj, ha a "before" állapot jobban bejön? :) Na nem Matyi képességeit kritizáljuk, csak a dzsungeles látvány szimpibb itt. Viszont már jó sok mulm volt a gazok alatt/között, biztos emiatt is ráfért már egy alapos karbantartás. ;)
 
Az baj, ha a "before" állapot jobban bejön? :) Na nem Matyi képességeit kritizáljuk, csak a dzsungeles látvány szimpibb itt. Viszont már jó sok mulm volt a gazok alatt/között, biztos emiatt is ráfért már egy alapos karbantartás. ;)

Nem baj :) Nekem is jobban bejött az a pillanatkép. De onnan nincs tovább sajnos. Kellett egy nagyobb rendrakás, hogy hónapokig tudjon gond nélkül üzemelni tovább az akvárium.
Ha emlékeim nem csalnak itt a bankban a nyár egyébként is elég problémás szokott lenni. Ez a rengeteg szmötyi tuti nem segített volna :)
 
Holnap 8:15-kor jön az új videó Tomival és az IAPLC akváriummal! Nézzük együtt! Az emlékeztetőt a videó linken tudjátok beállítani. 🧔👍 🏆

@danyi03 @inadsz @viktorlantos az Isten szerelmére, szedjétek ki a beteg halakat az akváriumból!
Nem egy bélgyulladásban szenved, van 1-2 ami meg heveny bélgyulladásban, teljesen beesett hasuk van. Az orruk és farokúszók narancsos színe miatt még feltűnőbb, hogy betegek is vannak köztük, amiért szerintem pontokat veszíthet Tomi.
Ha kondiba akarjátok hozni a halakat, akkor fekete szúnyoglárvával kell etetni őket, és Grindált hetente max. egyszer szabad adni.
fish01.jpg
fish02.jpg
fish03.jpg
fish04.jpg
fish05.jpg
 
@danyi03 @inadsz @viktorlantos az Isten szerelmére, szedjétek ki a beteg halakat az akváriumból!
Nem egy bélgyulladásban szenved, van 1-2 ami meg heveny bélgyulladásban, teljesen beesett hasuk van. Az orruk és farokúszók narancsos színe miatt még feltűnőbb, hogy betegek is vannak köztük, amiért szerintem pontokat veszíthet Tomi.
Ha kondiba akarjátok hozni a halakat, akkor fekete szúnyoglárvával kell etetni őket, és Grindált hetente max. egyszer szabad adni.
View attachment 149721
View attachment 149722
View attachment 149723
View attachment 149724
View attachment 149725
Köszönöm a tippeket,fekete szúnyival majd próbálkozok.
Elég rossz állapotban érkeztek sajnos,két körben is rendeltem,mindkettő rossz volt. Betegen érkeztek,a csapat java része beesett hassal. Igazából örültem,hogy ennyire sikerült helyre hozni egy részüket, amennyire sikerült. Egész héten tömöm őket,péntekre elfogadhatóan néznek ki,aztán jön a hétvége és vissza esnek hétfőre.
A grindalról beszéltem két tenyésztővel is, mindketten azt mondták,hogy nem probléma a gyakori etetés,ha nem akarjuk tenyészteni őket. Azért is kezdtem el tolni nekik,mert ezt legalább megeszik,ellenben se cyclops,se artemia. A szárazat is csak éppenhogy eszegetik. :/
Gondolom,nem tenyésztett állomány.
 
Köszönöm a tippeket,fekete szúnyival majd próbálkozok.
Elég rossz állapotban érkeztek sajnos,két körben is rendeltem,mindkettő rossz volt. Betegen érkeztek,a csapat java része beesett hassal. Igazából örültem,hogy ennyire sikerült helyre hozni egy részüket, amennyire sikerült. Egész héten tömöm őket,péntekre elfogadhatóan néznek ki,aztán jön a hétvége és vissza esnek hétfőre.
A grindalról beszéltem két tenyésztővel is, mindketten azt mondták,hogy nem probléma a gyakori etetés,ha nem akarjuk tenyészteni őket. Azért is kezdtem el tolni nekik,mert ezt legalább megeszik,ellenben se cyclops,se artemia. A szárazat is csak éppenhogy eszegetik. :/
Gondolom,nem tenyésztett állomány.
Én pár éve azt hittem, hogy mindnek annyi. Szinte semmit sem ettek és teljesen eltűntek hónapokra. Akvárium bontásnál derült ki, hogy a csapat nagy része a dzsungelben bújkált és semmi bajuk sem volt. Nálam prémium minőségű száraz tápok mentek, de nem láttam őket etetésnél sem, szóval passz, hogy mit ettek.
 
Köszönöm a tippeket,fekete szúnyival majd próbálkozok.
Elég rossz állapotban érkeztek sajnos,két körben is rendeltem,mindkettő rossz volt. Betegen érkeztek,a csapat java része beesett hassal. Igazából örültem,hogy ennyire sikerült helyre hozni egy részüket, amennyire sikerült. Egész héten tömöm őket,péntekre elfogadhatóan néznek ki,aztán jön a hétvége és vissza esnek hétfőre.
A grindalról beszéltem két tenyésztővel is, mindketten azt mondták,hogy nem probléma a gyakori etetés,ha nem akarjuk tenyészteni őket. Azért is kezdtem el tolni nekik,mert ezt legalább megeszik,ellenben se cyclops,se artemia. A szárazat is csak éppenhogy eszegetik. :/
Gondolom,nem tenyésztett állomány.
Na ja, csak azt nem mondták, hogy a Grindál amellett, hogy hízlal, piszkosul terheli a már eleve gyulladt gasztrotraktust, állapotuk tovább romlik, ezért is tapasztalod, hogy a hét elejére tropábbak lesznek, mint ahogy voltak pénteken.
A székletük egyre hurutosabb, nyálkásabb lesz, és a végén folyékony.

Egy fekete ládába tegyetek ki vizet (ahol a vevők nem látják), dobj bele egy marék frissen tépett füvet, és valami gyümölcsöt, ami édeskés. Nagyon hamar annyi fekete szunyilárvátok lesz (még a Webshopba is felrakhatjátok).
A másik a Walter féreg: tápláló, nem zsíros (zabpelyhen él), folytonos ficánkoló mozgásával felkelti a halak vadászösztönét. Ami meg nem elhanyagolható, hogy 48 órát képes megélni a víz alatt.
Ami még jó, a kaliforniai feketeféreg, Pasát keressétek meg, hogy most tud-e szerezni.

Ha valamennyi száraztápot elfogadnak, az nagyon jó hír @ZaCK ! Amennyit adsz, arra paszírozz annyi fokhagymagerezd levét, hogy magába szívja (nem, a SC foki védője e célra nem jó), és heti kétszer azt add nekik. Fertőtlenít, a gyulladáscsökkentő és a kardiovaszkuláris rendszerükre is nagyon jó hatással van.
 
Na ja, csak azt nem mondták, hogy a Grindál amellett, hogy hízlal, piszkosul terheli a már eleve gyulladt gasztrotraktust, állapotuk tovább romlik, ezért is tapasztalod, hogy a hét elejére tropábbak lesznek, mint ahogy voltak pénteken.
A székletük egyre hurutosabb, nyálkásabb lesz, és a végén folyékony.

Egy fekete ládába tegyetek ki vizet (ahol a vevők nem látják), dobj bele egy marék frissen tépett füvet, és valami gyümölcsöt, ami édeskés. Nagyon hamar annyi fekete szunyilárvátok lesz (még a Webshopba is felrakhatjátok).
A másik a Walter féreg: tápláló, nem zsíros (zabpelyhen él), folytonos ficánkoló mozgásával felkelti a halak vadászösztönét. Ami meg nem elhanyagolható, hogy 48 órát képes megélni a víz alatt.
Ami még jó, a kaliforniai feketeféreg, Pasát keressétek meg, hogy most tud-e szerezni.

Ha valamennyi száraztápot elfogadnak, az nagyon jó hír @ZaCK ! Amennyit adsz, arra paszírozz annyi fokhagymagerezd levét, hogy magába szívja (nem, a SC foki védője e célra nem jó), és heti kétszer azt add nekik. Fertőtlenít, a gyulladáscsökkentő és a kardiovaszkuláris rendszerükre is nagyon jó hatással van.
Ebből az egy-két levélből többet tanultam, mint ami egyébként 10 év alatt rámragadt.
Thank you.jpg
 
Egész jó móka volt ez a kis házi hardscape verseny az OASE akvárium szettekkel. De kire szavazott az Instagram és a Youtube közönség a végén?

@viktorlantos nekünk miért nem veritek nagydobra, hogy szavazós buli lesz?
Nekem mindhárom bejön. Amúgy meg totál eszetlen dolognak tartom, hogy 3 teljesen eltérő stílust kell összehasonlítani. Ez kb. olyan, mintha egy Hundertwasser házat, egy Vasarely festményt és egy Rodin szobrot kellene rangsorolni.
 
Utoljára módosított:
nekünk miért nem veritek nagydobra, hogy szavazós buli lesz?

Ennek annyi volt az előzménye, hogy.....

.... épp a szokásos insta live-ot csináltam mire B odalépett, hogy délután forgat és majd meg fogjuk kérdezni az insta "népét" a végén.
Instán egyébként van egy nagyon jó szavazós funkció, de mint kiderült csak AB opcióval. Tököltem, hogy minden layout kapjon up/down szavazatot. És annyira felbosszantottam magam, hogy közben YT community-re is feltettem a szavazást hátha az insta nem sikerül.

1 órán belül kellett az eredmény a videó végéhez :) Ennyi idő alatt a fórum és a discord, de még az FB sem tud elég választ adni.

Ha hosszabb időnk lesz szerintem ide is felteszem majd
 
Ennek annyi volt az előzménye, hogy.....

.... épp a szokásos insta live-ot csináltam mire B odalépett, hogy délután forgat és majd meg fogjuk kérdezni az insta "népét" a végén.
Instán egyébként van egy nagyon jó szavazós funkció, de mint kiderült csak AB opcióval. Tököltem, hogy minden layout kapjon up/down szavazatot. És annyira felbosszantottam magam, hogy közben YT community-re is feltettem a szavazást hátha az insta nem sikerül.

1 órán belül kellett az eredmény a videó végéhez :) Ennyi idő alatt a fórum és a discord, de még az FB sem tud elég választ adni.

Ha hosszabb időnk lesz szerintem ide is felteszem majd
Mondtam már, hogy imádás van, Vik? :love:
 
Egész jó móka volt ez a kis házi hardscape verseny az OASE akvárium szettekkel. De kire szavazott az Instagram és a Youtube közönség a végén?

A videóban elhangzottak margójára felvetném itt egy régi dilemmámat:

Anno - mikor ismerkedtem az aquascaping stílusokkal - azt a meghatározást találtam, hogy a Ryuboku (uszadékfa) akvárium az az akvárium, amiben fák vannak, a Mizube pedig amiben fák is és kövek is. Ezt már akkor sem értettem. Ugyanis nem is nagyon találtam olyan akváriumokat, amiben csak fa van, kövek nincsenek. Szembejött még az a magyarázat is, hogy döntő többségben!!! vannak fák, de valamennyi kő még a Ryubokuban is elfér. WTF? :) Na de mennyi az annyi? Hol a határ? Álljon itt egy példa, ahol viszonylag sok kő van, mégis Ryuboku:


Aztán! Ott van még az Iwagumi stílus is. Sokan akik kövekből építenek hardscape-et, rögtön rámondják, hogy az Iwagumi. Pedig tudjuk, hogy a Eheim Classic Iwagumi akváriumnak vannak szabályai, illetve az Iwagumi szó sem a kőre utal, hanem magára az alakzatra. Na de akkor hogyan hívják azokat a "hegyláncokat", amiket nagy talajemeléssel, kövek vonalakba pakolásával hozunk létre akváriumokban? Nem volt rá más szó, ez is megkapta az Iwagumi elnevezést. Csak hát így szépen elértéktelenedett maga a fogalom is, manapság már ha össze-vissza bepakolunk köveket, arra is rámondjuk hogy Iwagumi :(

Nemrég (fél éve) valamiért ismét kutakodtam kicsit a témában és ezúttal már viszonylag sok oldalon megtaláltam egy máfajta értelmezését a kül. stílusoknak, amik abszolút érthetővé - és ezáltal sokkal jobban elfogadhatóvá - tették számomra is a kategóriákat.
Eszerint a Ryubokuban főleg a fák a dominánsak, de lehet bennük bármennyi kő is. A Mizube akvárium tulajdonképpen a Ryuboku egy továbbfejlesztett változata, ami abban különbözik tőle, hogy a dekoráció - és sokszor vele együtt a növényzet is - áttöri a vízfelszínt és az akváriumon kívül is folytatódik. És ez mindig is így volt, csak sokan sok helyen rosszul értelmezték és ezért rosszul került be a köztudatba.
A köves akváriumoknál is meglett a megoldás, ez viszont nem tévedésen alapul, hanem egy viszonylag friss elnevezéssel különítették el az Iwagumit a hegyvonulatoktól. Ragwork! Ez az utóbbi stílus elnevezése az utóbbi években.

Tehát véleményem szerint Tomi akváriuma a fenti videóban Ragwork stílusú és nem Iwagumi. Illetve Balázs is tévesen definiálja a Mizube akváriumokat, mert nem attól lesz valami Mizube hogy fa is és kő is van benne, azaz Balázs akváriuma nem Mizube stílusú.
A fentieket nem tényként állítom, hiszen attól hogy néhány helyen ezt olvastam még nem tudhatom hogy mi az igazság, viszont számomra sokkal észszerűbbnek tűnik, mint a "régi" magyarázatok. Ti mit gondoltok?
 
Back
Oldal tetejére