• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Rólam mindenki tudja, hogy bolondulok a vörös növényekért, különösen az Indica/Hra a szívem csücske. De ez a csak vörös valahogy kicsit sok. Megnéztem élőben és úgy is. Ízlések és pofonok, ezen nem fogunk összeveszni. Mondjuk csodálkozom, hogy pont Balázs csinált ilyet, belőle végképp nem néztem volna ki.
Szerintem se a videó, se a "vitaindító hozzászólás", se az én hozzászólásom nem arról szólt, hogy maga a berendezés összképe milyen? Jó szögben állnak-e sziklák? Passzol-e a halak színe a kövekhez, meg a szoba hangulatához? Stb. stb.
Itt egy technikát láthatunk, bemutatva, hogy mit lehet (és milyen módon) kihozni a piros növényekből.
 
Szerintem se a videó, se a "vitaindító hozzászólás", se az én hozzászólásom nem arról szólt, hogy maga a berendezés összképe milyen? Jó szögben állnak-e sziklák? Passzol-e a halak színe a kövekhez, meg a szoba hangulatához? Stb. stb.
Itt egy technikát láthatunk, bemutatva, hogy mit lehet (és milyen módon) kihozni a piros növényekből.
Ezekbe a technikai és építési részletekbe nehéz lenne belekötni bármelyik GA akvárium esetén. Jellemzően egy szinttel előttünk járnak. Viszont az, hogy tetszik vagy nem tetszik az lehessen már mindenkinek a sajátja.
 
Picit kilépve a hétköznapokból. Egy ilyen helyen valószínűleg jobban megélne ez a kicsit fura és erős kontrasztos vörös layout:

Nem ezzel a céllal készült, de elég sok szempont létezik. Ettől még nem megy el a dolog a festett halak irányába.
Élő vörös növényeket használunk max nagyobb mennyiségben.

YT kommentek alapján hasonló a megosztottság, mint a köves és fás layoutok esetén. Egy nagyobb csoportnak bejön, mert picit más / szokatlan talán picit művészi is. A másik csoportnak nem. És ez tök ok :)
 
Picit kilépve a hétköznapokból. Egy ilyen helyen valószínűleg jobban megélne ez a kicsit fura és erős kontrasztos vörös layout:

Nem ezzel a céllal készült, de elég sok szempont létezik. Ettől még nem megy el a dolog a festett halak irányába.
Élő vörös növényeket használunk max nagyobb mennyiségben.

YT kommentek alapján hasonló a megosztottság, mint a köves és fás layoutok esetén. Egy nagyobb csoportnak bejön, mert picit más / szokatlan talán picit művészi is. A másik csoportnak nem. És ez tök ok :)
Nem bírom ki, hogy erre ne reagáljak, pedig már lezártam magamban a témát. Én pont nem tudnám itt elképzelni. Elveszne benne. Ahogy a layoutoknál is, itt is a nyomatékosító, szemvonzó funkciót tudná ellátni a szobán belül. Pont úgy, ahogy az akváriumon belül egy kevés vörös folt nyomatékosítja a fókuszpontot.
Feleségem amikor a családba került megrökönyödött a karácsonyfa díszítési szokásainkon. Zömében csak pirosat és aranyat teszünk a fára (kis fehérrel). Viszont a piros díszekből soha nem teszünk fel mindent, mert a piros összhatásában bebarnítja a zöldet ha sok van belőle.
 
BRAZIL STÍLUSÚ verseny-akvárium építés | 2. rész: Ültetés

A Brazil stílusú növényes akvárium elkészült! A telepítéskor sűrűn növényesítettük, így 3 héttel az indulás után már az első versenyfotó is elkészült róla. Remélhetőleg a videó inspirációként szolgál a 2021-es IAPLC versenyre készülőknek! Mindenkinek sok sikert kívánunk a megmérettetéshez!

 
BRAZIL STÍLUSÚ verseny-akvárium építés | 2. rész: Ültetés

A Brazil stílusú növényes akvárium elkészült! A telepítéskor sűrűn növényesítettük, így 3 héttel az indulás után már az első versenyfotó is elkészült róla. Remélhetőleg a videó inspirációként szolgál a 2021-es IAPLC versenyre készülőknek! Mindenkinek sok sikert kívánunk a megmérettetéshez!

Abszolut kedvenc...látni kell élőben.
Nagyon kíváncsi leszek rá, amikor bedurran a stem-szekció és felül teljesen megjönnek a vízfelszínen a növények tükröződései.
Nem kötekedés, inkább laikus kérdés: a jobb hátsó részen még látszik az él az üvegek találkozásánál, azt fogja takarni valamelyik stem?
Mert a scape bal oldala annyira erős, hogy így szinte vonzza a szememet az a függőleges vonal jobb oldalon.
 
BRAZIL STÍLUSÚ verseny-akvárium építés | 2. rész: Ültetés

A Brazil stílusú növényes akvárium elkészült! A telepítéskor sűrűn növényesítettük, így 3 héttel az indulás után már az első versenyfotó is elkészült róla. Remélhetőleg a videó inspirációként szolgál a 2021-es IAPLC versenyre készülőknek! Mindenkinek sok sikert kívánunk a megmérettetéshez!

Megnéztem a vidit, és hozhatjátok az akvát. :love:
DE
Halkan kérdem, hogy a raktárkészlet feltöltéséhez a rendeléseket úgy adjátok le, hogy belekalkuláljátok Balázs polcürítéseit is, @viktorlantos ? 😬
 
Hogyan válassz TÖKÉLETES VILÁGÍTÁST növényes akváriumodhoz?

Mennyi akváriumi világítással kapcsolatos hasznos infót lehet egy 20 perces videóba sűríteni? Tomi megpróbálja a legjobb formáját hozni miközben PAR, Lumen és egyéb nyers adatok lavináját önti ránk, kategorizálva a lámpákat felhasználás szerint a jelenlegi kínálatunkból.

 
Hogyan válassz TÖKÉLETES VILÁGÍTÁST növényes akváriumodhoz?

Mennyi akváriumi világítással kapcsolatos hasznos infót lehet egy 20 perces videóba sűríteni? Tomi megpróbálja a legjobb formáját hozni miközben PAR, Lumen és egyéb nyers adatok lavináját önti ránk, kategorizálva a lámpákat felhasználás szerint a jelenlegi kínálatunkból.

Gratu, jól összerakott hiánypótló lett! :)
A webshopban nem tervezitek így kategorizálni őket, ahogy most rendszereztétek? Sokat segítene ott is a választásban.
 
Megépítettük az akváriumokat a bevásárlás után - DE KI NYERI A PÁRBAJT?

Itt az idő, hogy egy újabb építős párbajt rendezzünk! Tomi és Balázs mindent megtettek, hogy az egyik előző videóban megvásárolt technikából és növényekből egy szép növényes akváriumot építsenek. Melyik berendezés fogja megnyerni a vevők szívét? Tarts velünk és a videó végén megmutatjuk.

 
Ez a videó nagyon élvezhető lett. Lehet azért mert nem csak egy valaki beszélt, hanem @danyi03 és Balázs szívták egymás vérét... :p
Egyébként én kicsit sajnálom, hogy nem a Tomi akvája nyerte a hosszú életet, mert szerintem abból amiből dogozott egy tök érdekes dolgot hozott össze. Kicsit vivárium hangulatú lett a scape. Kiváncsi lettem volna, hogy ez a gömbmohás történet mire viszi. Nem vagyok egy nagy low-tech fan de ez az akva izgalmasnak indult és nagyon megnéztem volna, hogy ez a füvesítési technológia mennyire fenntartható.
 
Ez a videó nagyon élvezhető lett. Lehet azért mert nem csak egy valaki beszélt, hanem @danyi03 és Balázs szívták egymás vérét... :p
Egyébként én kicsit sajnáNeklom, hogy nem a Tomi akvája nyerte a hosszú életet, mert szerintem abból amiből dogozott egy tök érdekes dolgot hozott össze. Kicsit vivárium hangulatú lett a scape. Kiváncsi lettem volna, hogy ez a gömbmohás történet mire viszi. Nem vagyok egy nagy low-tech fan de ez az akva izgalmasnak indult és nagyon megnéztem volna, hogy ez a füvesítési technológia mennyire fenntartható.
Nekem is
Ez a videó nagyon élvezhető lett. Lehet azért mert nem csak egy valaki beszélt, hanem @danyi03 és Balázs szívták egymás vérét... :p
Egyébként én kicsit sajnálom, hogy nem a Tomi akvája nyerte a hosszú életet, mert szerintem abból amiből dogozott egy tök érdekes dolgot hozott össze. Kicsit vivárium hangulatú lett a scape. Kiváncsi lettem volna, hogy ez a gömbmohás történet mire viszi. Nem vagyok egy nagy low-tech fan de ez az akva izgalmasnak indult és nagyon megnéztem volna, hogy ez a füvesítési technológia mennyire fenntartható.
Nekem is Tomié tetszik jobban. Pedig amikor Balázs még csak a jobb oldallal volt kész, akkor még az tetszett jobban. A teljes scape viszont már nem lett annyira ütős Balázsnénál.
 
Pedig amikor Balázs még csak a jobb oldallal volt kész, akkor még az tetszett jobban. A teljes scape viszont már nem lett annyira ütős Balázsnénál.
Igen, én is így voltam vele. Mikor Tomi berakta az első fát még néztem is, hogy ebből mi lesz. :unsure: Nem voltak erős darabok azok a fák, de a végére szerintem kihozta a maxot az adott anyagokból. A Balázs akvája tök jó lett, de már láttunk sok ilyet. A Tomié pont azért volt erős mert kicsit más volt mint a standard jó és még technikáját tekintve is egy egyszerű dolog.
 
Az egész elég gyorsan eldőlt. Balázs szokásához híven forgatás közben írt rám, hogy szavaztassuk meg az embereket melyik legyen "befejezve" :)
Ha jól rémlik Discord, Facebook és YT-re tettük fel. Pár száz szavazat érkezett 1 órán belül és a nyertes ment tovább. A másikat elvitték :)
 
Nekem is Tomié jött be, de egészen más okból: az Ő akvája "megszólította" mind a kezdőket, mind a vékony-pénztárcájúakat.
Ez a két réteg, ami mindig kimarad a videókból, annak ellenére, hogy a kommentekben szép számmal lehet olvasni, hogy igény van rá.
Épp ezért, érdemes lett volna egy folytatás, bemutatni 1-2 hónap múlva, miként fest az akva, milyen karbi tapasztalatok jöttek össze a Cladophora gyeppel, stb.
 
Back
Oldal tetejére