• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Tomi kipróbálta mekkora az a legnagyobb dekor, amit még bele tud építeni egy 30 literes nanoba 😋

A karbantartásnál előnyben a nőgyógyászok. :) A 20 literesemben, mikor a 2 szál faág mögött, a kimenő szűrő ág és a poppy alatt próbálok bármit csinálni, már az egy kellemes "örömforrás, ezt inkább nem akarnám elképzelni. :D Egy technikai kérdés: a homok ösvényt hogyan tartjátok hosszú távon növénymentesen?
 
Hát ezt az egészet nehéz lehet karbantartani, nem csak az ösvényt :) de szép lett :) kíváncsi leszek majd ha beindulnak a növények milyen lesz.
Az viszont sajnálom, hogy a fűrészelés kimaradt a videóból :ROFLMAO:
 
A sok fa miatt fekete tea színű lett a víz. Arról is egy fotó :p

A fekete vízzel is megbírkózik az a pici sarokszűrő?

Hát igen a folytatás az, hogy a kis sarokszűrő elhasalt ennyi dekortól :) Bekerült egy külső alá miután megúntuk a várakozást, ami 1-2 óra alatt megoldotta a víz problémát.
Alapból is 500lph szűrést használtunk külsőbe mindig ezekhez a 30-as akváriumokhoz (experience 150 stb), de üdítő színfolt volt időnként, hogy a belsővel is milyen szép dolgokat lehet csinálni.
Sajnos ide ez kevés volt.

Azért ez elég jó volt a kis szűrővel

51353664644_6bb0c85c17_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
 
Azért ez elég jó volt a kis szűrővel
Idővel a fa is egyre kevésbé színez. De a friss fa (ami nem is volt áztatva vagy kifőzve) az pár óra alatt "cold tea"-t csinál az akvából. Seachem Purigen és/vagy aktív szén nélkül nézegethetjük a teát. Abban a nanoban meg tényleg nagyon sok fa van. Az a mennyiség egy sokkal nagyobb tankban is durván sötétítené a vizet. A videóban a végére biztosan bevágtam volna a fekete vizet és annak a kezelését. A köves berendezést pont azért kedvelik sokan, mert nincs olyan nyűg vele, mint a fával. És akkor még a nyálkásodásról nem is beszéltünk. Ilyen fás " kezdeti nyűgökről" van már videótok?
 
Azért ez elég jó volt a kis szűrővel
Amit vettem használtan akváriumot, s most is az van nálam, azt ennek a mintájára, hasonló technikai felszereltséggel. Ahogy láttam, elbírja tényleg az akváriumot, de van egy pár gond vele. Az első az, hogy a magamfajta kezdők veszik meg, akik spórolni akarnak a technikán. Eleve balfékebbek az egyensúllyal, s ezzel könnyebben borul meg. A srácnál pl. elvben volt benne vagy 7 tigris/amano garnéla összesen, de a gyakorlatban csak egy, mert kimásztak. Az endlerekből is 4-ből 2 kiugrott - alighanem vízminőség gondja lehetett. Nálam jól muzsikált (most is benne van, amíg a külső szűrő be nem áll), de volt egyszer egy nitrátcsúcsom - alighanem az élőállomány megnövekedése miatt-, ami gyors vízcserével pár red sakura elpusztulásával járt csak, mert a feleségem időben kiszúrta, hogy valami nem klappol. Akkor gyors vízcsere megoldotta, s azóta minden oké. Ez alapján aki rutinos, annak jó a mutatott nanohoz, de aki a gyakorlatban, kezdőként megveszi, annak azért rizikós. (Mivel a feleségem bettát szeretne, gondolkodom azon, hogy ha lesz, akkor ahhoz majd ezt használom tovább.)

A kettes probléma vele, hogy 20 liternél is piszok gyorsan dzsuvás, sokat kell takarítani. Nem tudom, a ti példányotok milyen, de nálam a tappancs nagyon erősen tapad, a hátlap viszont nem ragaszkodik annyira a szűrőhöz, így nagyon kell arra figyelni, hogy kivételnél maradjon egyben, s ne menjen a dzsuva egy része vissza az akváriumba. Szintén hátránya, hogy a perlon belsőt rendszeresen cserélni kell, ami kb. évi 10.000 Ft, plusz ilyenkor a szivacsok kivételével a baktériumok egy részének ennyi.

2 hónap használat után nekem nem túnik amúgy olyan rossznak, mint amennyi előítélet van vele kapcsolatban. Kicsit inkább olyan, mint ahogy Balázs mondta a 'Green Aqua" vs Low-tech útról, hogy a tietek a könnyebb, széles ösvény, a másik meg a keskenyebb, amin könnyebb hibázni - ez is járható, csak kisebb a megengedett hibahatár.
 
Lesek ám fiúk, lesek....... csendben sunyiba🧐. Vérzik a szívem, gyönyörű amit csináltok. Sajnos jelenleg még mindig az időhiány, ami elválaszt ettől a csodás hobbitól. De vigasztalom magam, hogy már nem az újabb kihívásokat keresem magamnak, hanem azon töröm a fejem, miként ne állítsak csatasorba egy újabb gépet, amivel dolgoznom kellene. Azért teszem a dolgom én is, jó pár hektár erdőt telepítek, ápolok, gondozok, növényezek én is, csak nem víz alatt🤣 Hatalmas gratula a munkátokért, és minden aktív akvarizáló, alkotó fórumozónak!!!
 
Back
Oldal tetejére