• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Én azért tartom kifejezetten jónak az ilyen nano/kezdő akváriumos videókat, mert ahogy már korábban kifejtettem (fórumtársak emlékeznek rá), nem tartom elsődlegesnek a versenyakváriumozást. Úgy vélem először egy stabil és masszív bázist kell építeni. A hobbiban viszonylag kevesen jutnak el odáig, hogy versenyakváriumot építsenek. Ehhez mély tudás és számos olyan képesség kell, amivel egy átlagember nem rendelkezik, vagy nem akarja túlbonyolítani az életét (kövek ragasztása, diy megoldások, fényképezés stb.). Jelenlegi magyar legjobbjaink elértek egy szintet és ezt stabilan tartják is. Elhivatott és sikeres, jó eredményeket elérni tudó további magyar versenyzőink akkor lesznek, ha nagyobb lesz a bázis és ebből a merítés. És pont ezért tartom rendkívül fontosnak azt, hogy olyan építések kerüljenek bemutatásra, amit egy újonnan a hobbival ismerkedő is képes megépíteni és szívesen is teszi ezt.
Én azt hiányoltam ebből a videóból, hogy nem láttam ugyan azt a lelkesedést Balázson, mint amikor egy szívéhez közelebb álló nagyot épít. Ezért javasoltam korábban azt, hogy az ilyen kicsi üvegek prezentálását adja át ifjú GA-s kollégáknak/kollegináknak. És kolleginák azért is kifejezetten szerencsések, mert szépek és ügyesek a GA-ban. És azt azért tudjuk, hogy jelenleg ebben a hobbiban azért több a férfiú, mint a hölgy akit meg lehet szólítani.
Ez utóbbit konstruktív kritikának szánom.
 
Én azért tartom kifejezetten jónak az ilyen nano/kezdő akváriumos videókat, mert ahogy már korábban kifejtettem (fórumtársak emlékeznek rá), nem tartom elsődlegesnek a versenyakváriumozást. Úgy vélem először egy stabil és masszív bázist kell építeni. A hobbiban viszonylag kevesen jutnak el odáig, hogy versenyakváriumot építsenek. Ehhez mély tudás és számos olyan képesség kell, amivel egy átlagember nem rendelkezik, vagy nem akarja túlbonyolítani az életét (kövek ragasztása, diy megoldások, fényképezés stb.). Jelenlegi magyar legjobbjaink elértek egy szintet és ezt stabilan tartják is. Elhivatott és sikeres, jó eredményeket elérni tudó további magyar versenyzőink akkor lesznek, ha nagyobb lesz a bázis és ebből a merítés. És pont ezért tartom rendkívül fontosnak azt, hogy olyan építések kerüljenek bemutatásra, amit egy újonnan a hobbival ismerkedő is képes megépíteni és szívesen is teszi ezt.
Én azt hiányoltam ebből a videóból, hogy nem láttam ugyan azt a lelkesedést Balázson, mint amikor egy szívéhez közelebb álló nagyot épít. Ezért javasoltam korábban azt, hogy az ilyen kicsi üvegek prezentálását adja át ifjú GA-s kollégáknak/kollegináknak. És kolleginák azért is kifejezetten szerencsések, mert szépek és ügyesek a GA-ban. És azt azért tudjuk, hogy jelenleg ebben a hobbiban azért több a férfiú, mint a hölgy akit meg lehet szólítani.
Ez utóbbit konstruktív kritikának szánom.
Attól tartok, hogy egyvalamiről megfeledkeztél, @Bálint Nagy : nagyon durva év van mindannyiunk mögött, és még nincs vége.
Lelkileg és mentálisan mindannyian megviseltek vagyunk. Ennek fényében totál irreleváns, ki van a kamera előtt.
 
Attól tartok, hogy egyvalamiről megfeledkeztél, @Bálint Nagy : nagyon durva év van mindannyiunk mögött, és még nincs vége.
Lelkileg és mentálisan mindannyian megviseltek vagyunk. Ennek fényében totál irreleváns, ki van a kamera előtt.
Ebben igazad van. Én szerencsésen átvészeltem a fertőzést. Persze postcovid tüneteim vannak, de a legnagyobb szívfájdalmam az, és tulajdonképpen nem is értem a dolgot, hogy bár nem ettem semmit és ki is adtam magamból mindent, de a betegség alatt 5 kilót híztam. :ROFLMAO: Bárcsak mindenki így tudná átvészelni.
 
Szerintem a kövi videókban biztosan lesz valami csajos építés. Ha minden igaz ma Tomi egy lapos akváriumot dobott össze. Épül a 650-es aminek az első része kövi héten megy le.
És jönnek sorban a többiek. Ha nem csap agyon minket a virus, akkor tavasz nyár rengeteg építésről fog szólni.
 
Az a 650es nagyon durva lesz... Láttam a hardscape-et a boltban, hát, nagyon a szívemhez közel álló... De van egy köves 120p is ha jól emlékszem, is ami még nem ment le, szóval, aki a haladó cuccra vágyik, az hamarosan nagyon is "megkapja a magáét" szerintem.
Na, teaser kipipálva :D
 
Úgy gondolom az itt fórumozóknak az elhangzottak nem szolgáltak új információkkal, de nekem nagyon is hasznos volt, szóval köszi srácok!
Nekem is nagyon tetszett! Eddig fel se merült bennem egy nano, pedig sokat megnéztem....de ez a törpe gömbhalas megoldás. Esküszöm komolyan elgondolkodtatott. Már nézegetem hol mutatna jól. ☺️
Sztem nagyon jó, hogy a csapat igyekszik ennyire változatos lenni, kiskertek, nagy dzsungelek, kezdők, haladók.... Mindenki tud mazsolázni.
 
A héten ismét nano építés volt, íme... :)

Ez lehet az első növényes akváriumod - Törpe gömbhalas NANO akvárium építése

Egy egyszerűen megépíthető 30-as kocka nano akvárium - ez lehet az első víz alatti kerted, vagy növényes akváriumod! Nem igényel túl sok technikát és befektetést, bárhol elfér, így remek segítség lehet az első lépésekben, hogy elsajátítsd az akvakertészet alapjait. Természetesen élő növényekkel és most kivételesen apró törpe gömbhalakkal! Imádni fogod a végeredményt!

Más is látja az óriás brekit? :)🐸
1617622319887.png
 
A NAGY AKVÁRIUMUNK újraépítése - egy természetes hatású berendezés születése - 1. rész: Dekoráció

A legnagyobb akvárium a Green Aqua Galériában megérett az átalakításra. Vagy mégsem? Mindegy is mert mielőtt eldönthettük volna Viktor és Tomi vett egy nagy levegőt és újraépítette. :) Az új berendezés egy természetes hatású növényes akvárium lett. Tarts velünk és megmutatjuk hogyan készítettük el az alapjait, lávakövek és vasfák segítségével. Remek inspirációs anyag a közelgő IAPLC 2021-es aquascaping verseny határideje előtt!

Ti milyen növényeket és halakat használnátok a végleges berendezésnél? Írjátok meg a kommentben!


Az akvárium a Dennerle Plants támogatásával készült!
 
A NAGY AKVÁRIUMUNK újraépítése - egy természetes hatású berendezés születése - 1. rész: Dekoráció

A legnagyobb akvárium a Green Aqua Galériában megérett az átalakításra. Vagy mégsem? Mindegy is mert mielőtt eldönthettük volna Viktor és Tomi vett egy nagy levegőt és újraépítette. :) Az új berendezés egy természetes hatású növényes akvárium lett. Tarts velünk és megmutatjuk hogyan készítettük el az alapjait, lávakövek és vasfák segítségével. Remek inspirációs anyag a közelgő IAPLC 2021-es aquascaping verseny határideje előtt!

Ti milyen növényeket és halakat használnátok a végleges berendezésnél? Írjátok meg a kommentben!


Az akvárium a Dennerle Plants támogatásával készült!
No, ma lemeózom. És ha már ott vagyok, és ha nem elég jó, majd "kijavítom". :D
 
A NAGY AKVÁRIUMUNK újraépítése - egy természetes hatású berendezés születése - 1. rész: Dekoráció

A legnagyobb akvárium a Green Aqua Galériában megérett az átalakításra. Vagy mégsem? Mindegy is mert mielőtt eldönthettük volna Viktor és Tomi vett egy nagy levegőt és újraépítette. :) Az új berendezés egy természetes hatású növényes akvárium lett. Tarts velünk és megmutatjuk hogyan készítettük el az alapjait, lávakövek és vasfák segítségével. Remek inspirációs anyag a közelgő IAPLC 2021-es aquascaping verseny határideje előtt!

Ti milyen növényeket és halakat használnátok a végleges berendezésnél? Írjátok meg a kommentben!


Az akvárium a Dennerle Plants támogatásával készült!
Ez a scape már most nagy kedvencem, fantasztikus ez a rengeteg fa. Kíváncsian várom a növényesítést, és igen...ezt (is) muszáj lesz látni élőben...
 
Még csak a felénél tartok a videóban, de már most igazoltnak tartom a korábbi véleményemet, hogy kell a frissítés és a más perspektíva. Nem bírtam megállni, hogy ne állítsam le és ne írjam ezt le. Ez így nagyon jó. Szeretem Balázs és Tomi építéseit is, de nagyon jó hallgatni Viktort is. Már csak Nigrót hiányolom nagyon! Több Attilát a csatornába! :D
 
Csütörtök reggel 3/4 8, tudjuk mi jön hamarosan. 😁Mint amikor végzünk a reggelivel/vacsorával és a kutyánk már vigyázzban áll a konyha előtt mert tudja hogy ő is enni fog. 😄Beindul a nyálképződés. 😅 Jöhet a videó Viktor!
Nálunk ez úgy működik, hogy én állok vigyázzban...a kutyák alapból hamarabb kapnak vacsorát nálam:ROFLMAO:
De jöjjön a vidi, nincs kedvem dolgozni!
 
Back
Oldal tetejére